Receptomat – opinie, forum, legalność, czy jest bezpieczny?

Od kilku lat w Polsce toczy się głośna dyskusja na temat e-recept. Kiedy pierwszy raz pojawił się pomysł, by recepty były wydawane wyłącznie w formie online, wzbudziło to wiele kontrowersji – rozpisywała się o tym prasa lokalna i krajowa, portale internetowe i telewizja, a każdy Polak zastanawiał się co to będzie

Szczególnie starsze osoby były sceptycznie nastawione do pomysłu e-recept. Przecież nie każdy ma telefon, nie każdy potrafi, no i po co zmieniać coś, co funkcjonuje dobrze! Z czasem coraz bardziej zaczęliśmy się przyzwyczajać do nowej rzeczywistości, a obowiązkowe e-recepty okazały się naprawdę dobrym rozwiązaniem. Przekonaliśmy się o tym, kiedy w naszym kraju zaczęły się pojawiać pierwsze przypadki zakażenia COVID-19. Pandemia uniemożliwiła odbywanie wizyt lekarskich w przychodniach, a służba zdrowia była coraz mniej wydolna.

Wraz z e-receptami zaczęły się pojawiać nowe rozwiązania na miarę czasów, w których przyszło nam żyć. W sieci zaczęło się pojawiać coraz więcej stron, lekarzy i klinik, które oferują wizyty online i możliwość uzyskania recepty w kilka minut. Jednym z takich miejsc jest Receptomat. 

Wielu pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z e-wizyty oferowanej przez Receptomat, zastanawia się czy to legalne i czy Receptomat jest bezpieczny. Ile kosztuje recepta? Gdzie znajdę cennik? Jakie są opinie na forum? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

receptomat opinie
Liczba zweryfikowanych opinii robi wrażenie

Receptomat – kilka słów o tym, co to jest

Zastanawiasz się, czym tak naprawdę jest Receptomat? Receptomat określa się kliniką medyczną online nowej generacji. Na ich stronie możemy w prosty i szybki sposób umówić się na konsultację medyczną ze specjalistą, który nas interesuje. Kilka minut po odbytej wizycie e-recepta powinna być już dostępna – jest ona wysyłana na adres mailowy lub SMS-em pod wskazany numer telefonu.

Receptomat to miejsce, w którym możesz uzyskać e-receptę na antykoncepcję hormonalną i antykoncepcję awaryjną. Lekarze mogą przepisać receptę na leki na: depresję, otyłość, zapalenie gardła, ból kręgosłupa, bezsenność, grzybicze zapalenie pochwy, zaburzenia erekcji, niedoczynność tarczycy, ból ucha, trądzik, alergię, nadciśnienie i wiele, wiele więcej. Możesz się tam też umówić na teleporadę lub psychoterapię. 

receptomat opinia na gmb
Jedna z opinii użytkowników

Czy Receptomat jest bezpieczny? Czy receptomat jest legalny?

Wiele osób rezygnuje z usług różnych klinik medycznych w przestrzeni online – nie wiedzą, czy jest to bezpieczny sposób na załatwienie sobie recepty. W przypadku Receptomatu pacjenci często zastanawiają się, czy to legalne, by korzystać z e-recept ze strony internetowej. 

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości – Receptomat to bezpieczne i legalne miejsce – ta klinika to podmiot leczniczy w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Jest wpisana do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą pod numerem: 000000229172.

Jeśli będziecie rozmawiać z kimś bliskim o Receptomacie, a on zapyta, czy jest bezpieczny i czy to legalne, możecie bez wątpienia powiedzieć, że tak.

W tym przypadku ważna jest też cena. Decydującym czynnikiem przy wyborze usług Receptomatu może być to, ile kosztuje recepta i to, czy dostępny jest cennik. Śpieszymy z odpowiedzią, że cena za receptę wydaną przez Receptomat to 59 zł (po zniżce). Cennik nie jest tu więc potrzebny. Z innej strony dowiadujemy się, że podstawowa cena za receptę Receptomat na antykoncepcję wynosi 69 zł, a cena za ponowne przepisanie innych leków to normalnie 99 zł, ale od razu w koszyku nalicza się zniżka. Wiecie już więc ile kosztuje recepta od Receptomat.

Receptomat – opinie

Jakie opinie ma Receptomat? W znacznej większości są to opinie pozytywne lub neutralne… oczywiście jest też kilka negatywnych opinii. Ich średnia w serwisie Opineo to 4,8/5, a aż 94% opinii jest pozytywnych. Czego one dotyczą? Klienci chwalą sobie to, że receptę można uzyskać nawet w 5 minut. Jedna z osób zwraca uwagę na to, że przy zamówieniu leku hormonalnego na problemy z tarczycą wystarczyło przesłać w formularzu wyniki badań i skany diagnozy endokrynologa – to bardzo dobrze, że Receptomat sprawdza, czy ktoś faktycznie powinien zażywać dany lek, tym bardziej nie musimy się zastanawiać czy to bezpieczny serwis. Pozytywne opinie dotyczą też tego, że cena za receptę jest niższa niż u innych lekarzy. Obsługa jest rzetelna i fachowa.

Minusem jest brak cennika na stronie, cenę zamówienia poznajemy dopiero przy przejściu do płatności, chociaż cena za receptę powinna wynosić 59 zł, to pacjentka za receptę na 2 opakowania leku zapłaciła 69 zł z uwzględnieniem rabatu. Niektórzy pacjenci nie polecają Receptomatu ze względu na to, że czasem odrzuca pewne prośby o wydanie recepty, a i tak pobiera opłatę w wysokości 10 zł za zwrot. Innym nie podoba się też to, że lekarze Receptomatu przepisują zamienniki, w których (w ich opinii) nie zgadza się główna substancja czynna.

Receptomat – opinie forum, receptomat a L4 

Jakie są opinie na forum? Pewien oburzony pacjent napisał na jednym forum bardzo negatywną opinię – uważa on, że Receptomat udziela recept jedynie na słabe i popularne leki, a jeśli ktoś potrzebuje mocnego leku, antybiotyku to pojawia się problem. Niezadowolony klient dał upust swoim emocjom, pisząc, że to serwis, gdzie lekarz nie chce słuchać pacjenta.

Inne opinie na forum są pełne pochwał i zachwytów – według większości pacjentów Receptomat to połączenie fachowej obsługi i szybkiej pomocy.

Na forum pojawia się też pytanie, czy Receptomat oferuje wystawienie zwolnienia L4. Odpowiedź brzmi tak. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej (podajemy tam między innymi okres, na jaki ma obowiązywać L4, swoje dolegliwości oraz NIP pracodawcy). Receptomat prześle ci zwolnienie lekarskie nawet w ciągu 30 minut.

Znasz już opinie dotyczące serwisu Receptomat oraz wiesz, ile kosztuje recepta. Na pewno nie musisz się już zastanawiać czy to legalne i czy portal jest bezpieczny. Teraz możesz na spokojnie przemyśleć, czy Receptomat jest dla ciebie. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na skorzystanie z usług tej kliniki, to wiesz, że jest to jedna z opcji, kiedy będziesz potrzebować szybkiej pomocy.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły