Valused – opinie, po jakim czasie działa, dawkowanie, cena, a ciśnienie, skład, forum, opinie na forum, jak długo można stosować?

Valused to lek na bazie naturalnych składników, który ułatwia zasypianie i obniża napięcie nerwowe. Jeśli stres nie pozwala ci zasnąć, przeczytaj, czy Valused to rozwiązanie twoich problemów. Z naszego artykułu dowiesz się:

  • po jakim czasie działa i jak długo można stosować Valused,
  • jakie ma opinie na forum.

Sprawdzamy też jego skład oraz dawkowanie. Jeśli obawiasz się o to, jak wpłynie na inne twoje dolegliwości  (co z wrzodami, z cukrzycą, a ciśnienie, a alergie pokarmowe), koniecznie zasięgnij porady w aptece lub u lekarza. Valused dostępny jest bez recepty, ale zawsze w razie wątpliwości powinieneś się skonsultować ze specjalistą. Żadne forum internetowe nie może być dla ciebie w tej sprawie wyrocznią. 

Valused – co to? 

Valused to lek w kapsułkach na bazie naturalnych składników. Łagodzi napięcie nerwowe oraz ułatwia zasypianie. Pomaga pozbyć się bezsenności na tle nerwowym. 

Jeśli okresowo masz problem ze skupieniem się, trzęsą ci się ręce i czujesz, że przez stres nie możesz normalnie funkcjonować, być może właśnie Valused pomoże ci się uspokoić. 

Cena preparatu nie jest wygórowana. Za 30 tabletek zapłacisz 15-20 zł. 

Valused – dawkowanie, skład

Valused mogą przyjmować osoby dorosłe oraz dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Zgodnie z ulotką zaleca się zażywanie 2 kapsułek 2-3 razy na dobę. Osoby, które mają kłopoty ze snem mogą brać 2-3 kapsułki pół godziny przed planowanym zaśnięciem.

Lek może osłabiać sprawność psychoruchową. Pamiętaj o tym chociażby wtedy, gdy zamierzasz prowadzić. 

Zalecane dawkowanie nie bierze się znikąd. Choć to ziołowy lek, również można go przedawkować. Wtedy pojawiają się zmęczenie, nudności, drżenie rąk i zaburzenia rytmu serca. W takiej sytuacji trzeba skontaktować się z lekarzem i poinformować go o przyjętych lekach. 

Leku Valused, podobnie jak innych preparatów, nie wolno łączyć z alkoholem ani innymi preparatami na uspokojenie. Nie powinny go zażywać kobiety w ciąży i te, które karmią piersią oraz osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. 

W skład leku Valused wchodzą:

  • korzeń kozłka lekarskiego 60 mg, 
  • ziele męczennicy 40 mg,
  • szyszki chmielu 40 mg.

Zioła wchodzą w skład Valused mają podobne działanie – uspokajają, redukują napięcie nerwowe. Korzeń kozłka lekarskiego obniża aktywność ośrodkowego układu nerwowego. Wycisza, a w zwiększonej dawce ułatwia zasypianie i przespanie nocy. Z kolei ziele męczennicy łagodzi niepokój i napięcie. Niektórzy lekarze zalecają je pomocniczo przy leczeniu depresji. Szyszki chmielu mają wpływ na rozluźnienie mięśni. Ułatwiają też trawienie i pobudzają apetyt. 

Valused – po jakim czasie działa?

Informacje na temat tego, po jakim czasie działa Valused, nie pojawiają się w ulotce. U każdego pacjenta może to wyglądać inaczej. Na to, po jakim czasie działa wpływ będą mieć:

  • wiek i waga pacjenta,
  • częstotliwość przyjmowania środków uspokajających (organizm z czasem się do nich przyzwyczaja),
  • schorzenie (poziom stresu, zdenerwowania). 

Opinie farmaceutów oraz pacjentów przyjmując Valused mówią, że działa dość szybko, bo już po 15-30 minutach. 

Valused – jak długo można stosować?

Przed zażyciem leku trzeba sprawdzić w ulotce, jak długo można go stosować. Producent każdego leku ma obowiązek informowania pacjentów, jak długo można stosować ten preparat bez konieczności zasięgnięcia porady lekarskiej. 

Jak długo można stosować Valused? Maksymalnie 2 tygodnie. Jeśli po tym czasie nie poczujesz poprawy albo ci się pogorszy, musisz pójść do lekarza pierwszego kontaktu. 

Valused można stosować doraźnie w czasie przejściowych kłopotów ze snem lub przejściowym stresem. 

Valused – opinie

Valused – opinie z Ceneo

Ci, którzy przyjmowali Valused przed snem, potwierdzają, że lek rzeczywiście ułatwia zasypianie i pozwala spać dość głębokim snem. Opinie mówią też, że rano nie ma problemów z tym, żeby się dobudzić i normalnie funkcjonować. Lek nie wywołuje otępienia, choć może wpływać na sprawność motoryczną bezpośrednio po zastosowaniu. 

Valused był też skuteczny u osób, które z powodu zdenerwowania i stresu cierpią na skurcze brzucha – kolkę jelitową. 

Zobacz: Klinika Braci Mniejszych – opinie, sprawdź zanim pojedziesz

Valused – opinie na forum

Valused – opinie z Ceneo

Niektórzy internauci proszący o opinie na forum pytają też o to, jak Valused wpływa na inne schorzenia, chociażby choroby przewlekłe. Pojawiają się zatem wątki: Valused a ciśnienie, Valused a cukrzyca.

Producent leku nie podaje tej informacji w ulotce, ale trzeba pamiętać o tym, że składniki zawarte w preparacie z definicji obniżają ciśnienie krwi. Nie stanowi to jednak zagrożenia dla przyjmującego lek. 

Opinie na forum można streścić w zdaniu: Valused to nie preparat, który sprawi, że wszystkie kłopoty znikną, ale pomaga się uspokoić. Jego cena nie jest wysoka, więc cieszy się sporą popularnością wśród klientów aptek. 

Jeśli podejrzewasz u siebie depresję lub cierpisz na stany lękowe, zasięgnij porady specjalisty. Konsultacja z psychiatrą w ramach opieki NFZ nie wymaga skierowania. 

Niniejszy tekst ma charakter informacyjny. Nie należy traktować go jak porady medycznej. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły