Jak połączyć styl i funkcjonalność w łazience?

Podczas urządzania łazienki warto wziąć pod uwagę zarówno stylowy wygląd, jak i jej funkcjonalność. W jaki sposób połączyć ze sobą te dwie cechy w trakcie aranżacji łazienki? Poznaj istotne zasady oraz style architektoniczne, które wpisują się w najnowsze trendy.

Aranżacja stylowej i funkcjonalnej łazienki — o czym trzeba pamiętać?

Aranżacja wnętrza łazienki niejednokrotnie okazuje się dużym wyzwaniem, a istotny wpływ na finalny efekt działań ma przemyślany wybór wyposażenia. Modne i stylowe łazienki to głównie wnętrza, które cechują się spójnością stylistyczną, a konkretne elementy współgrają ze sobą. W funkcjonalnych pomieszczeniach ważną rolę odgrywa uwzględnienie potrzeb wszystkich domowników, miejsce na łazienkowe akcesoria, jak i również łatwość utrzymania czystości. W trakcie urządzania łazienkowej przestrzeni warto znać kilka uniwersalnych reguł, które sprawią, że pomieszczenie to będzie zarówno funkcjonalne, jak i modne.

Chodniki łazienkowe dostosowane do stylu łazienki i nie tylko — zasady, o których trzeba pamiętać

Funkcjonalna łazienka składa się z kilku stref wyposażenia, które można podzielić według użyteczności. Wśród nich znajduje się miejsce dla urządzeń sanitarnych, strefa do przechowywania niezbędnych rzeczy oraz strefa kąpieli. Ważne, aby podczas urządzania łazienki zachować odpowiednią odległość między wyposażeniem sanitarnym a pozostałą częścią wnętrza. Plan rozmieszczenia szafek i urządzeń, a także stylowe chodniki łazienkowe, powinny tworzyć przemyślaną koncepcję, która gwarantuje ergonomiczne użytkowanie wszystkich udogodnień.

Kolejną ważną zasadą jest dostosowanie łazienki do swoich własnych potrzeb i preferencji. Priorytety młodych rodziców są zupełnie inne niż wizja starszych małżeństw, a metraż niejednokrotnie warunkuje dobór urządzeń. Każdy, kto nie chce zrezygnować z wanny lub natrysku, powinien pomyśleć, bo ich połączeniu. Wanna z funkcją kabiny i prysznicem to doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca oraz sprostanie oczekiwaniom każdego z domowników. W czasie kompletowania wyposażenia należy kierować się podobnym wykończeniem, wzornictwem oraz kolorystyką. Zakupy u jednego producenta umożliwią uniknięcie wizualnych różnic między meblami czy urządzeniami

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym każdego dnia następuje kontakt z wodą, w związku z tym istotne jest zadbanie o obecność mebli odpornych na wilgoć i wodę — pokrytych specjalistycznymi laminatami i powłokami absorbującymi wodę. W czasie malowania ścian warto postawić na farby wodoodporne, które po nałożeniu posiadają warstwę o wysokiej wytrzymałości oraz elektryczności. Również zadbanie o takie akcesoria, jak chodniki łazienkowe, zapewni komfort każdej kąpieli i czynności wykonywanych przed umywalką.

Artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły