Czvjnik – Instagram, gdzie mieszka, ile ma lat?

Czvjnik tak naprawdę nazywa się Sebastian Czajewski. Jest to wschodząca gwiazda polskiego YouTube’a, która w ekspresowym tempie wspina się po szczebelkach kariery internetowego twórcy. Jego kanał w ciągu niecałego roku zdobył ponad milion subskrypcji, a udostępniane filmy oraz “shorty” generują średnio 50 milionów wyświetleń miesięcznie, a przy dobrych wiatrach nawet do 100 milionów. Chociaż za większość ruchu odpowiedzialne są te krótsze, kilkudziesięciosekundowe treści, których jest zwyczajnie więcej i wyświetlają się częściej. Tak te dłuższe nie radzą sobie wcale dużo gorzej, bo zbierają pod sobą po milionie widzów. Ich format, oparty o grupę przyjaciół, tzw. ekipę, wykonującą wspólnie wyzwania, sprawił, że Czvjnik określany jest mianem “nowego Friza”. Czy lepszego i czy słusznie? Dyskusje w internecie trwają, a zdania są podzielone. My jedno wiemy na pewno, tak dynamicznie rozwijająca się postać na internetowej scenie, zdecydowanie wzbudza zainteresowanie i może ciekawić gdzie mieszka, ile ma lat i czy ma dziewczynę.

Czvjnik – wiek, wzrost, gdzie mieszka?

Ile lat ma Czvjnik? Jest młody, urodził się w 2000 r, co oznacza, że osiągnął wiek 22 lat. Ma 172 cm wzrostu. Pochodzi najprawdopodobniej z Warszawy lub jej okolic. Wyprowadził się od rodziców by zamieszkać z dziewczyną. Następnie wraz z nią przeniósł się do domu w Bełchatowie gdzie mieszkali w powiększonym, o pozostałych członków ekipy, gronie. “Mieszkali” ponieważ w jednym z filmików Julii padła sugestia na temat przeprowadzki do innego miejsca, nie wskazywała ona jednak żadnego konkretnego kierunku. Stąd obecne miejsce zamieszkania nie jest do końca znane, chociaż podejrzewamy, że mogą mieszkać teraz w Katowicach. 

A kim są ludzie, którzy mieszkają z Czvjnikiem? Do ekipy, poza nim i Julią, należą osoby, które w sieci widnieją pod nazwami megaostry (tworzył shorty na tiktoka), justekfreestyle (ma swój kanał skupiony wokół piłki nożnej, prowadzi również obozy dla dzieci), grabowska_weronika (partnerka Justka).

Czvjnik na aferkach u Boxdela

Czvjnik – Instagram i inne sociale

Czvjnik poza świetnie prosperującym kanałem na YouTube posiada profile na Instagramie i TikToku. Na tym pierwszym, choć nie jest to medium, na którym Sebastian skupia najwięcej uwagi, udało mu się zgromadzić ponad 185 tys. obserwujących. Na TikToku śledzi go 1,5 miliona użytkowników. Wszystkie profile figurują pod taką samą nazwą – czvjnik.

Istnieje jeszcze drugi kanał – czvjnik 2.0. Ten wcześniej należał do Stuu i nie osiągnął większego sukcesu. Teraz pojawiają się na nim głównie shorty, które podbijają ogólną popularność Czvjnika. 

Czvjnik – życie prywatne, co jeszcze o nim wiemy?

Zanim Czvjnik zaczął tworzyć treści na swój osobisty kanał, pracował jako montażysta popularnego youtubera Stuu z Team X, później współpracował z innym znanym twórcą – Marcinem Dubielem przy składaniu materiałów. Obecnie skupiony jest na inwestowaniu w swoją własną działalność.

Youtuber zdradził, że miesięcznie jego projekt zarabia ok. 100 tys. zł. Mało z tego jednak trafia do jego własnego portfela. Sebastian zainspirowany amerykańskim twórcą zwanym Mr Beast, większość tej kwoty wprowadza z powrotem w obieg i wykorzystuje przy tworzeniu nowych treści na kanał. 

Czvjnik, być może na nieszczęście wielu młodych dam, ma dziewczynę – Julię Łach, która na Instagramie oraz YouTube’ie figuruje pod nazwą btwjuliett. Julka jest w tym samym wieku co Czvjnik. Jak na tak młode osoby, ich związek trwa dość długo, ponieważ już 5 lat. Znają się właściwie od zawsze, bo od pierwszych lat szkolnych. Już wtedy między nimi zaiskrzyło, a nawet przez moment stanowili parę. Mieszkają razem, ale nie są zaręczeni. Na horyzoncie na ten moment nie ma też dziecka, mają natomiast czarno-białego kota, którego nazywają Fafik.

Czvjnik – na czym polega jego fenomen?

Treści tworzone przez Czvjnika odnoszą potężne sukcesy z kilku powodów. Są to przede wszystkim rzeczy czysto rozrywkowe oparte o wyzwania i skierowane do młodszych widzów. Ważną rolę odgrywa tu montaż. Odbiorca torpedowany jest wybuchami, eksplozjami i zwracającymi uwagę efektami takimi jak chociażby wyskakujące napisy. Czvjnik w trakcie filmu dodatkowo prowadzi narrację, która jasno tłumaczy co dzieje się w danej chwili na ekranie oraz tym samym buduje napięcie, które ma zachęcić widza do dalszego oglądania. Ponadto sprawnie wykorzystuje algorytmy YouTube’a do podbijania swoich zasięgów. 

Shorty, czyli krótkie filmiki w formie podobnej do tych na TikToku, wyświetlają się jako proponowane dłużej, przez co docierają do większej liczby użytkowników. Mają też dobrze widoczny i łatwo dostępny przycisk do subskrybowania kanału, co przyczynia się do znacznie szybszego przyrostu nowych subskrybentów. Co ciekawe algorytmom odpowiada też to, że Sebastian nie kryje się z faktem inspirowania się działalnością innych twórców. Każdy film posiada w swoim opisie listę z tytułami podobnych filmików, co nie tylko minimalizuje ryzyko oskarżenia o kradzież, ale taki materiał udostępniony przez Czvjnika będzie wyświetlał się nawet przy wyszukiwaniu treści od innych osób. 

Jak na swój wiek Czvjnik nieźle odnajduje się w świecie marketingu, lub może to nie on, a agencja z owej branży, z którą współpracuje.

Zobacz też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły