Jak wybrać długopis?

Długopis to przedmiot, którego z różną częstotliwością używa każdy. Wbrew pozorom jednak długopis długopisowi nierówny, a na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Jak zatem wybrać idealny długopis? Odpowiadamy!Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Wybór długopisu – waga

Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze długopisu jest jego waga. Dzieje się tak, ponieważ im lżejszy długopis, tym lepiej, ponieważ automatycznie wzrasta komfort pisania. Oczywiście najbardziej istotne jest to dla osób, które dużo piszą ręcznie, czyli między innymi dla uczniów i studentów. Ciężkie długopisy sprawdzają się natomiast idealnie w przypadku mężczyzn, którzy chcąc wyraźnie czuć przedmiot w dłoni oraz w trakcie spotkań biznesowych. Dobrej jakości metalowe długopisy podkreślają wówczas profesjonalizm i mogą stanowić prestiżowy gadżet.

Ergonomiczny kształt długopisu

Kolejną ważną kwestią przy wyborze idealnego długopisu jest ergonomiczny kształt, ponieważ przekłada się on na komfort pisania. Dobry długopis powinien być wygodny, a co za tym idzie nie obciążać mięśni palców oraz dłoni. Dobrymi opiniami cieszą się modele z gumowym uchwytem, które posiadają również odpowiednio wyprofilowane wgłębienia. Ergonomiczny kształt jest szczególnie istotny dla osób leworęcznych, ponieważ nie tylko zwiększa komfort pisania, ale zapobiega również rozmazywaniu się tuszu.

Rodzaj długopisu

Wśród długopisów dostępnych w sprzedaży wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie modele z wkładami olejowymi oraz żelowymi. Pierwsze nie rozmazują się, a przy pisaniu odczuć można minimalny opór, co sprawia, że sprawdzają się idealnie na szorstkich kartkach papieru. Długopisy żelowe przypominają natomiast pisanie piórem, w związku z czym zaleca się używanie ich na gładkich powierzchniach. Wadą może być w tym przypadku fakt, że ich atrament zasycha dłużej, a co za tym idzie, może ulec przypadkowemu rozmazaniu. W obu przypadkach dostępne są długopisy umożliwiające pisanie w różnych kolorach, a wybór powinien wynikać z osobistych potrzeb i upodobań.

Wygląd i jakość długopisu

Przy wyborze długopisu bardzo ważny jest również jego wygląd oraz jakość, ponieważ odpowiednio dobrany model może podkreślać prestiż danej osoby. Jest to szczególnie istotne w przypadku spotkań biznesowych czy używania długopisów w pracy. W codziennym użytku zdecydowanie ważniejszy jest komfort pisania, jednak nie oznacza to, że długopis może być byle jaki. Odpowiednio wykonany model będzie bowiem trwały, a jego użytkowanie nie przysporzy problemów, których przykładem może być przerywanie.

Dodatkowe funkcje

Obecnie w sprzedaży dostępne są nie tylko tradycyjne długopisy, ale również modele posiadające dodatkowe funkcje. Przykładem może być nie tylko długopis zmywalny, ale również tzw. zakazany długopis, czyli model ze ściągą. W obu przypadkach są to długopisy, których używają przede wszystkim uczniowie i studenci.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wybór idealnego długopisu wbrew pozorom nie jest prosty. Warto jednak spróbować go dokonać, ponieważ przełoży się to na wysoki komfort pisania, a co za tym idzie czytelność tekstu.

Artykuł sponsorowany

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły