Jak zmienić swój styl na elegancki?

Z jednej strony ubiór powinien pasować do Twojego stylu i zainteresowań. Z drugiej musi być odpowiedni do wytycznych obowiązujących w Twojej pracy, ale powinien też dodawać pewności siebie. Jak znaleźć swój styl i jak wprowadzić odpowiednie zmiany?

Od czego zacząć zmianę stylu?

Do tej pory ubierałaś się na sportowo albo wybierałaś rzeczy, które pasowały do stylu casual, a teraz chciałabyś prezentować się bardziej elegancko? Na początek powinnaś poszukać inspiracji, aby sprawdzić, które zestawy bardziej Ci się podobają. Co więcej, wybieraj modelki i aktorki, które posiadają podobną figurę, kolor włosów czy rodzaj karnacji, aby sprawdzić, co w odpowiedni sposób będzie podkreślało Twoją urodę.

Warto mieć kilka podstawowych rzeczy, które będą eleganckie, jak np. czarna sukienka, eleganckie spodnie czy koszula, a które w każdej sytuacji pozwolą na stworzenie odpowiedniego zestawu. Jednak same ubrania to nie wszystko, bo zmieniając styl na elegancki, powinnaś dopilnować, aby również biżuteria pasowała do takiej zmiany. Elegancka bransoletka, kolczyki czy wisiorek, będą miały tutaj ogromne znaczenie.

Pamiętaj, że to stopniowy proces

Jeżeli podjęłaś decyzję o zmianie stylu, możesz odczuwać potrzebę, aby od razu zmienić całą garderobę i wprowadzić poważne zmiany. Warto jednak robić to stopniowo, abyś miała czas się do niej przyzwyczaić i sprawdzić, czy faktycznie taki nowy image Ci odpowiada. Dlatego na początek usuń z garderoby rzeczy, których na pewno nie będziesz nosiła, bo są np. w złym rozmiarze, albo przestały Ci się podobać – w ten sposób zyskasz trochę wolnego miejsca.

Na ich miejsce kup kilka rzeczy w nowym stylu, takich, z których będziesz mogła stworzyć zestawy na każdą okazję i w których będziesz się dobrze czuła. Dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z zakupów online, bo będziesz mogła na spokojnie skompletować różne zestawy, jak również przejrzeć propozycje dodatków, chociażby takich jak np. portfel damski ze sklepu Lilou.

Korzystając z takiego rozwiązania, będziesz mogła przemyśleć czy poszczególne elementy do siebie pasują, jak również poszukać inspiracji wśród rzeczy, które będą miały na sobie modelki. Dlatego też warto już na etapie zakupów pomyśleć, z czym można nosić daną rzecz i w jakich sytuacjach, chciałabyś ją zakładać.

Nie skupiaj się na trendach

Może się okazać, że chcąc zmienić swój styl, będziesz się wzorowała na aktualnie obowiązujących trenach. Nie ma w tym nic złego, jednak nie pozwól, aby to one były głównym wyznacznikiem Twoich decyzji i nie wymieniaj całej garderoby wraz z nowym sezonem.

Ważne będzie tutaj to, abyś znalazła takie rzeczy, w których będziesz się dobrze czuła i które będą pasowały do Twoich codziennych stylizacji. Dlatego zadbaj, aby w Twojej garderobie pojawiło się kilka podstawowych elementów, jak np. koszulka, spodnie, żakiet czy sweter, które z jednej strony pozwolą na stworzenie stylu pasującego do Twojego charakteru i urody, a z drugiej sprawią, że będziesz się prezentowała elegancko.

Artykuł sponsorowany.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły