Porównywarka OC – niezawodny sposób na tanie ubezpieczenie

Porównanie cen upewnia o dokonaniu właściwego wyboru. Nie mając orientacji w aktualnych cenach na rynku ciężko stwierdzić, czy dana oferta jest atrakcyjna. Dlatego skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń i zyskaj pewność zakupu najkorzystniejszej z dostępnych opcji!

Szukasz ubezpieczenia w najniższej cenie? Wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat znajdziesz na stronie: https://mubi.pl/najtansze-oc/.

Oferta odnowienia – nie zawsze taka korzystna

Kończy Ci się polisa na samochód i ubezpieczyciel przedstawi ofertę przedłużenia obowiązującej oferty? To powszechna sytuacja. Czy jednak taka oferta odnowienia ubezpieczenia jest zawsze korzystna i czy warto na nią przystać? Niekoniecznie. Wyjaśniamy to dokładnie poniżej.

Okazuje się, że z ubezpieczeniem jest podobnie, jak z abonamentem na telefon. Propozycja kontynuacji dotychczasowej oferty jest często mniej atrakcyjna niż propozycja od konkurencji dla nowych klientów. Bardziej opłaca się w takim razie, co roku zmieniać ubezpieczyciela niż trzymać się od lat jednej firmy i przepłacać za obowiązkową polisę.

Porównywarka OC to wygodny sposób na szybkie porównanie ofert innych towarzystw. Jego wynik da odpowiedź, czy warto pozostać przy obecnym ubezpieczeniu czy zmienić polisę i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

Automatyczne przedłużenie obecnej polisy

Zakłady ubezpieczeń najczęściej miesiąc przed końcem ubezpieczenia wysyłają do klientów dokumenty polisowe, które są tak naprawdę tylko propozycją kontynuacji. Towarzystwa są do tego zobowiązane ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych i w przypadku braku odmowy przedłużą automatycznie polisę na kolejny rok. Część osób przystanie na taką propozycję, gdyż nie chce się tym zajmować. Można jednak nie zgodzić się z otrzymaną ofertą i wypowiedzieć umowę najpóźniej dzień przed jej końcem. Wtedy konieczne jest nabycie ubezpieczenia we własnym zakresie. Nawet 1 dzień bez OC może oznaczać 1440 zł kary z UFG. W tej cenie niemal każdy kupi roczną polisę na samochód. Nie warto więc zwlekać z zakupem obowiązkowej polisy. Weź sprawy w swoje ręce!

Mubi – oferty 18 towarzystw w jednym miejscu

Porównywarka ubezpieczeń Mubi oferuje wyliczenie OC na chwilę obecną. Podawane ceny są aktualne w bieżącym dniu. Daje to rozeznanie, ile dzisiaj zapłaciłbyś za ubezpieczenie swojego auta. Zakup polisy możliwy jest z wyprzedzeniem – w większości towarzystw jest na to czas 30 dni przed startem. Jeśli więc zbliża się koniec Twojego OC, sprawdź czy na kolejny rok nie uzyskasz korzystniejszej propozycji. Z łatwością znajdziesz ją na mubi.pl!

Jak wyliczyć składkę OC?

Kalkulator OC AC Mubi to przyjazny formularz, który potrzebuje tylko niezbędnych informacji. Dotyczą one pojazdu, właściciela i sposobu użytkowania. Wszystkie potrzebne dane znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym, na poprzedniej polisie lub w aplikacji mObywatel. Na podstawie wprowadzonych parametrów porównywarka kieruje zapytanie o stawki do poszczególnych ubezpieczycieli. W następnym kroku wyświetlane są otrzymane propozycje w postaci przejrzystej tabelki (rankingu ofert), która oferuje filtrowanie treści wg wybranego kryterium.

Wprowadzenie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko czy nr PESEL czy numeru rejestracyjnego pojazdu nie jest konieczne na etapie kalkulacji wstępnej. Wyliczenia pokażą się mimo to. Jednak w celu ich precyzyjniejszej kalkulacji należy je podać – wtedy ubezpieczyciele uwzględnią zniżki i miejsce rejestracji auta. Dane teleadresowe także nie są konieczne, jednak pozwalają skierować atrakcyjną ofertę na maila lub skontaktować się agentowi ubezpieczeń, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Zakup OC przez internet – wygoda i oszczędność

Zakupy w internecie to tak powszechne zjawisko, że nikogo już nie dziwi kupowanie przeróżnych produktów czy usług bez wychodzenia z domu. W ten sam sposób możesz nabyć obowiązkową ochronę odpowiedzialności cywilnej! Wiąże się to także z dodatkowymi profitami, o których za chwilę.

  • OC szybko

Porównywarka ubezpieczeń daje możliwość szybkiego wyliczenia ofert na kolejny rok. Możesz to zrobić nawet w przerwie obiadowej. Potrzebujesz do tego tylko urządzenia z dostępem do internetu. Nie musisz umawiać się na wizytę w oddziale towarzystwa lub iść do agenta. OC w internecie wyliczysz i kupisz o dowolnej porze dnia i nocy!

  • OC tanio

Kalkulator OC AC zaproponuje Ci co najmniej kilkadziesiąt propozycji kilkunastu towarzystw. W prosty sposób porównasz zakres poszczególnych wariantów w bezpośrednim zestawieniu ofert. Dzięki temu bez problemu znajdziesz najtańsze OC oraz najkorzystniejszy pakiet ubezpieczeń dodatkowych. Forma płatności może być różna – przelew online lub kartą płatniczą (za płatność kartą przysługuje dodatkowy rabat). Można również rozbić płatność jednorazową na dogodne raty (np. 6 rat 0% w Trasti).

  • OC dobrze i pewnie

Dzięki Mubi ubezpieczysz samochód gdziekolwiek z dowolnego miejsca na Ziemi. Twoje dane są szyfrowane i nikomu nie przekazywane. Możesz dokonać zakupu samodzielnie lub skontaktować się telefonicznie z internetowym agentem ubezpieczeniowym, który pomoże dobrać najlepszy pakiet polis dodatkowych. W trakcie rozmowy może omówić wszystkie niejasności, a także dodatkowo zrabatować cenę! Rozejrzyj się więc za tańszym OC w internecie i skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora ubezpieczeń komunikacyjnych na mubi.pl.

Artykuł partnera.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły