Poznaj naszą superwater Alcalia

Codzienne picie wody wspomaga prawidłową pracę całego organizmu. Ma duży wpływ na metabolizm i nawodnienie, które z kolei wpływa na zachowanie nawilżonej, elastycznej skóry. Jednak nie wszystkie wody mają taki sam skład i działanie. Wśród osób dbających o zdrowy styl życia i wartościową dietę dużą popularnością cieszą się wody alkaliczne, czyli wyróżniające się wyższym, zasadowym pH (najczęściej w okolicach 8-10). Na czym polega ich działanie i kiedy warto się na nie zdecydować?

Czym jest woda alkaliczna i jakie ma zalety?

Woda alkaliczna, zwana również zasadową, wyróżnia się wyższym pH niż standardowa woda pitna. Zwykle wynosi ono 8-10, z kolei woda o neutralnym pH ma wartość nie wyższą niż 7. Z tego powodu regularnie spożywana woda alkaliczna może przyczyniać się do zachowania zdrowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. W efekcie wiele osób zastanawia się nad wprowadzeniem jej do swojej codziennej diety — szczególnie w przypadku wzmożonej aktywności fizycznej. Dlaczego tak się dzieje?

Systematyczne spożywanie wody alkalicznej może wiązać się z licznymi korzyściami. W 2022 roku w Instytucie AWF w Katowicach zbadano wpływ wody alkalicznej Alcalia, określanej mianem SUPERWATER, na metabolizm tłuszczy podczas długotrwałego wysiłku fizycznego o niskiej intensywności. Badania wykazały, że:

●     woda Alcalia skuteczniej nawadnia w trakcie takiej aktywności fizycznej,

●     ogranicza stres metaboliczny,

●     optymalizuje warunki dla wykorzystania,

●     przyspiesza, intensyfikuje i przedłuża metabolizm tłuszczy.

Z tego powodu woda Alcalia SUPERWATER bardzo dobrze sprawdzi się u osób, które chciałyby zadbać o lepsze nawodnienie organizmu podczas aktywności fizycznej. Co więcej, spośród innych zalet wody zasadowej warto również wymienić niwelowanie objawów zgagi czy wpływ na lepszą kondycję skóry za sprawą odpowiedniego nawodnienia. Aby osiągnąć pożądane rezultaty, warto przede wszystkim zadbać o systematyczne spożywanie, a także zainwestować w wodę alkaliczną o odpowiednim, stałym pH.

Dlaczego warto kupować wodę alkaliczną ze sprawdzonych źródeł?

Wody alkaliczne różnią się sposobem pozyskiwania, wysokością pH i smakiem. Aby mieć pewność, że wybrana przez nas woda przyniesie obiecane korzyści, powinniśmy sprawdzić, z jakich źródeł pochodzi i czy posiada odpowiedni certyfikat potwierdzający jej wysoki poziom pH. Jedną z takich wód jest SUPERWATER Alcalia, którą wydobywa się ze źródła znajdującego się aż 1200 metrów pod powierzchnią ziemi w krystalicznie czystych górach. W efekcie jej pH wynoszące 9,36 powstaje w wyniku naturalnie zachodzących procesów.

Wybierając wodę alkaliczną, warto również zwrócić uwagę na dostępne pojemności. Mniejsze półlitrowe butelki bardzo dobrze sprawdzą się podczas wyjść na spacer czy na zakupy, pomagając w regularnym spożywaniu wody zasadowej. Z kolei litrowe butelki lub zgrzewki często są bardziej opłacalne cenowo. Ponadto dzięki nim możemy łatwo stworzyć zapasy, aby mieć wodę zawsze pod ręką. Takie pojemności oferuje między innymi SUPERWATER Alcalia, która wyróżnia się przy tym delikatnym smakiem.

Artykuł sponsorowany.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły