Wynajem samochodu na dni – jakie są korzyści?

Obecnie nie trzeba już posiadać samochodu na własność, by cieszyć się swobodą poruszania się większą, niż zapewniana przez komunikację zbiorową. Coraz więcej osób korzysta z wynajmu aut, który jest świetną alternatywą dla kupna lub leasingu pojazdu.

Wynajem samochodu może być długoterminowy (na kilka lub kilkanaście miesięcy, a nawet czas nieokreślony) lub krótkoterminowy – na okres od 1 do 60 dni. Wynajem aut na dni jest propozycją dla każdego, kto nie planuje zakupu własnego pojazdu. To idealna opcja w sytuacji, gdy własny samochód uległ awarii, albo w razie planowania wyjazdu na urlop do innego miasta, za granicę, czy na spotkanie biznesowe. Jest to również świetna alternatywa dla leasingu i taksówek. Gdy auto potrzebne jest tylko raz na jakiś czas, nie warto przejmować się stałymi opłatami za ubezpieczenie, czy za naprawy. Stały koszt wynajmu za dobę sprawia, że wiadomo, ile trzeba zapłacić, z kolei brak limitu kilometrów daje możliwość cieszenia się z prowadzenia samochodu bez żadnych ograniczeń. Jakie jeszcze korzyści przynosi wynajem samochodu na dni?

Wynajem samochodu – dlaczego jest opłacalny?

Przede wszystkim, wynajęcie auta na dni to rozwiązanie bardzo korzystne dla kieszeni. Sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacji, gdy samochodem podróżujemy rzadko lub sporadycznie, ale kiedy już wybierzemy się w trasę, komunikacja zbiorowa czy taksówka nie dają nam wystarczających możliwości. Powody, dla których wynajem samochodu jest opcją bardzo opłacalną. Wynika to z tego, że:

1) Rozwiązanie takie jest o wiele tańsze niż zakup auta, toteż zaoszczędzone pieniądze zostają w naszej kieszeni.

2) Wynajem jest znacznie mniej ryzykowny niż kupno używanego auta – w ofercie wypożyczalni są nowe, sprawne technicznie, na bieżąco serwisowane samochody.

3) Nie zachodzi obawa o utratę wartości pojazdu.

4) Koszta ubezpieczenia, napraw i wymiany części eksploatacyjnych wliczone są w cenę wynajmu, nie trzeba więc dodatkowo za nie dopłacać.

5) Można również wybrać różne samochody z praktycznie wszystkich segmentów, w zależności od swoich potrzeb czy gustu. Auta są też łatwo dostępne, nie trzeba oczekiwać na nie miesiącami.

Łatwo, sprawnie i wygodnie

Wynajem krótkoterminowy samochodu wiąże się także z wieloma innymi korzyściami. Wymienić można chociażby takie:

– rezerwacja samochodu wybranej klasy jest szybka i bardzo intuicyjna;

– standardowo nie ma kaucji (wymagana może być jedynie w szczególnych przypadkach) i depozytu – uiszcza się tylko opłatę za wynajem;

– brak limitu kilometrów – nie ma obowiązku dopłacania za większą liczbę przejechanych kilometrów;

– jasne warunki umowy są, proste zasady wynajmu – nie ma ukrytych postanowień, pisanych „drobnym drukiem”;

– atrakcyjne promocje, czyli możliwość obniżenia kosztu wynajmu;

– profesjonalna obsługa.

Samo wynajęcie samochodu na dni jest banalnie proste i zajmuje bardzo mało czasu. Wystarczy wybrać samochód według kategorii i klasy, wskazać okres i miejsce wynajmu, dobrać potrzebne akcesoria lub opcje dodatkowe, uzupełnić dane osobowe w krótkim formularzu, zatwierdzić i wysłać zamówienie, a na koniec zapłacić online po otrzymaniu potwierdzenia dostępności wybranego pojazdu lub kartą płatniczą przy jego odbiorze.

Z krótkoterminowego wynajmu samochodu skorzystać mogą zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. To idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy.

Materiał promocyjny.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły