Zakłady piłkarskie są coraz popularniejsze?

Rosnąca popularność zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju wpływa również na zainteresowanie propozycjami dotyczącymi obstawiania piłki nożnej. Klasyczna odmiana futbolu jest bez wątpienia najchętniej obstawianą dyscypliną w ofercie zakładów sportowych. Jakie propozycje na piłkę nożną można obstawiać?

Zakłady bukmacherskie na piłkę nożną

Piłka nożna na terenie naszego kraju jest bez wątpienia najbardziej popularnym sportem. Przekłada się to również na zainteresowanie graczy związane z obstawianiem zakładów bukmacherskich. Statystyki wszystkich bukmacherów pokazują, że to właśnie piłka nożna jest najchętniej typowana w Polsce.

Wśród rozgrywek piłkarskich, na które zwracają uwagę gracze na terenie naszego kraju znajdują się oczywiście zmagania na krajowym podwórku, czyli Puchar Polski Ekstraklasa, a także niższe ligi. Kibice nie zapominają również o zmaganiach najlepszych drużyn w Europie w europejskich pucharach, a także meczach w topowych ligach zagranicznych. W Polsce istnieje wiele fanklubów europejskich drużyn, co również wpływa na zainteresowanie zakładami bukmacherskimi. Wśród topowych lig zagranicznych, które są typowane przez graczy w zakładach bukmacherskich, znajduje się oczywiście czołowa piątka, czyli Premier League. La Liga, Seria A, Bundesliga i Ligue 1. Nie oznacza to jednak, że są to jedyne ligi zagraniczne, które obstawiają ludzie na terenie naszego kraju.

W ofercie zakładów bukmacherskich, w sekcji piłka nożna znajduje się również wiele egzotycznych propozycji. Czy wiedziałeś, że u bukmachera możesz obstawiać wyniki ligi na Tajwanie czy też w niektórych krajach afrykańskich? Egzotyka bywa ciekawym rozszerzeniem do oferty zakładów piłkarskich i z doświadczenia wiemy, że nie brakuje osób, które chętnie korzystają z takich propozycji.

Co jest najlepiej obstawiać w piłce nożnej?

Nie ma tutaj jednej i skutecznej reguły dotyczącej tego, co najlepiej obstawiać w piłce nożnej. Tak naprawdę każdy indywidualnie powinien podejść do tego tematu i typować na podstawie posiadanej wiedzy. Kluczem do sukcesu często bywa odpowiednio analiza, a żeby ją wykonać, trzeba mieć świadomość na temat poszczególnych drużyn czy też zawodników. W ten sposób jesteś lepiej w stanie oszacować szansę konkretnego zespołu na zwycięstwo, a także możesz porównać prawdopodobieństwo, które wynika z kursów bukmacherskich z twoimi przewidywaniami.

Bazując na powyższych informacjach, można więc pokusić się o stwierdzenie, że najlepsze ligi zagraniczne do typowania to Bundesliga, Premier League, Seria A, La Liga. Wynika to jednak głównie z faktu, że są to jedne z najchętniej oglądanych lig i kibice po prostu mają odpowiednią wiedzę na temat poszczególnych zespołów.

Jeśli jednak w twoim przypadku najczęściej oglądana jest Ekstraklasa, to nie ma wątpliwości, że właśnie na tych rozgrywkach powinieneś się skupić przy obstawianiu zakładów bukmacherskich. Z miejsca możemy założyć, że będziesz miał większą wiedzę niż większość klientów, którzy obstawiają zakłady bukmacherskie tylko na podstawie proponowanych kursów. Pamiętaj, że na podstawie kursów jesteś w stanie obliczyć prawdopodobieństwo pewnego zdarzenia.

Najlepsze ligi zagraniczne do typowania:

  • Bundesliga
  • Premier League
  • La Liga
  • Serie A
  • Ligue 1
najlepsze-ligi-zagraniczne-do-typowania

Jakie zakłady piłkarskie są dostępne w ofercie?

Przejdźmy teraz do omówienia oferty, która zazwyczaj znajduje się w sekcji piłka nożna. Liczba zdarzeń, wysokość kursów czy też specjalne promocje są oczywiście zależne od rangi poszczególnych wydarzeń, jednak można przyjąć, że są pewne części wspólne każdej oferty na piłkę nożną.

Podstawą każdej oferty piłkarskiej są zakłady na rynki 1X2. Jest to nic innego jak klasyczna forma obstawiania, w której twoim zadaniem jest wskazanie, jakim rezultatem zakończy się spotkanie. Nie chodzi tutaj jednak o dokładny wynik, a po prostu określenie, czy wygra gospodarz gość, a może jednak mecz skończy się remisem. Rozszerzeniem do tego typu rynków są takie propozycje jak podwójne szanse. Obstawiając podwójną szansę, jak sama nazwa wskazuje, możesz wytypować, że jakaś drużyna wygra lub zremisuje, albo też, że w spotkaniu nie będzie remisu. W przypadku rynków głównych trzeba również wspomnieć o możliwości obstawiania w zakładzie bez remisu. Jeśli obstawisz bez remisu na zwycięstwo gospodarzy, a spotkanie zakończy się podziałem punktów, to takie zdarzenie zostanie potraktowane jako zwrot. Jeśli jednak wygrają goście, to automatycznie przegrywasz swój kupon. Co ciekawe, w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną coraz częściej pojawiają się propozycje, w których można łączyć podwójne szanse z innymi zakładami.

Kolejną niezwykle popularną opcją do obstawiania w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną są propozycje dotyczące bramek. Jak wiadomo, to właśnie gole są solą piłki nożnej i dlatego też kibice chętnie korzystają z takich opcji. Wśród propozycji związanych z bramkami znajdują się takie opcje jak możliwość typowania gola z obu stron, przedziałów, bramek, a także liczby trafień w całym spotkaniu lub konkretnej połowie. Zakłady piłkarskie są też podzielone na konkretne drużyny pod kątem zdobytych goli.

Obstawianie zakładów na piłkę nożną jest coraz bardziej popularne na terenie naszego kraju, a to wpływa również na specjalistyczne analizy związane z typowaniem kartek czy też rzutów rożnych. Typerzy coraz chętniej sprawdzają statystyki poszczególnych drużyn, jeśli chodzi o liczbę kornerów, a także dane dotyczące arbitrów. 

W ofercie zakładów bukmacherskich na piłkę nożną znajdują się również typy i kursy na strzelców goli. Nie jest to łatwy sposób do typowania w zakładach piłkarskich, jednak jeśli są drużyny, w których jakiś zawodnik regularnie trafia do siatki, to warto zwrócić na niego uwagę. Na przestrzeni ostatnich lat gracze w zakładach bukmacherskich szczególnie chętnie korzystali z propozycji na trafienia Roberta Lewandowskiego, Cristiano Ronaldo, Erlinga Haalanda czy też Lionela Messiego.

W piłce nożnej można również typować dokładne wyniki meczów, jednak już same kursy wskazują na to, że nie jest to łatwe zadanie. Pamiętaj, że im wyższy przelicznik, tym mniejsza szansa na potencjalne trafienie zakładu.

Jakie zakłady piłkarskie najchętniej obstawiają gracza?

Zakłady na rynki 1X2

Zakłady na liczbę bramek

Zakłady związane z podwójnymi szansami

Zakłady na handicapy

Zakłady na rzuty rożne

Zakłady na kartki

Zakłady na strzelców bramek

jakie-zaklady-pilkarskie-najchetniej-obstawiaja-gracze

Na stronie zakładów bukmacherskich piłka nożna Superbet znajdziesz statystyki i wyniki ostatnich meczów. Zagląda tam coraz więcej miłośników sportu, więc jeśli jesteś jednym z nich, to zapraszamy na stronę bukmachera Superbet.

Czytaj więcej o biznesie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Artykuł partnera. Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X – @Mati_N95

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły