Frezy do paznokci to akcesoria do frezarek, które znacznie ułatwiają i przyspieszają pracę podczas wykonywania manicure i pedicure. Dzięki nim można szybko i sprawnie opracować płytkę paznokcia i otoczenie paznokcia, zmniejszając wysiłek, dbając o precyzję i bezpieczeństwo samego zabiegu. Są niezastąpione w zarówno w rękach profesjonalistek, jak i amatorek wykonujących manicure w warunkach domowych.
Czym są frezy i jakie mają zastosowanie?
Frezy do frezarek to wymienne końcówki, które różnią się między sobą materiałem wykonania, kształtem oraz ziarnistością. Wybierając odpowiedni frez, można go dopasować do konkretnego zabiegu, takiego jak: usuwanie lakieru hybrydowego, opracowywanie skórek czy wygładzanie płytki paznokcia.
Ze względu na materiał, z którego są wykonane, frezy dzielą się na: diamentowe, ceramiczne, karbidowe i gumowe. Te pierwsze tworzy się ze stali nierdzewnej i mają one różne poziomy ziarnistości. Są to właściwie frezy wszechstronne. Używa się ich do zdejmowana hybrydy lub żelu, do wygładzania skórek, a także usuwania zrogowaceń. Dostępne są w różnych kształtach, które definiują ich przeznaczenie. Diamentowe frezy stożkowe wykorzystywane są do odsuwania skórek, z kolei frezy o zaokrąglonych końcówkach świetnie wygładzają płytkę, a frezy o szerokim kształcie są wykorzystywane do ściągania żelu czy hybrydy.
Frezy ceramiczne są idealne przy opracowywaniu skórek oraz przy usuwaniu akrylu. Są odporne na nagrzewanie i wibracje. Frezy karbidowe wykonane są z bardzo wytrzymałego wąglika spiekanego. Świetnie radzą sobie z usuwaniem takich materiałów, jak: akryl, żel czy hybryda. Przydają się także podczas matowienia płytki. Z kolei frezów gumowych używa się najczęściej do polerowania.
Co oznaczają kolory frezów?
Frezy do frezarek oznaczone są kolorami, które informują użytkowników o ostrości z jaką działają, co jest bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zabiegu. Najdelikatniejsze frezy są oznaczone kolorem żółtym i mają gradację ok. 240 i są idealne do opracowywania cienkich skórek i do innych delikatnych zabiegów. Czerwone frezy także zaliczane są do łagodnych – ziarnistość ok. 200. Te mogą już służyć do delikatnego usuwania hybrydy.
Frezy niebieskie są uniwersalne. Mają gradację ok. 180. Wykorzystuje się je do zdejmowania żelu i do pracy z twardymi skórkami. Zielony kolor to już frezy znacznie mocniejsze, o ziarnistości ok. 140, których używa się do twardych mas żelowych lub akrylowych oraz do sporych zrogowaceń. Najsilniejsze są frezy czarne – ok. 100 – których używa się przy usuwaniu manicure tytanowego i naprawdę grubych warstw akrylu. Warto po nie sięgać także do skracania bardzo twardych paznokci.
Kierując się wskazaniami kolorów, łatwo więc dobierać odpowiednie frezy nie tylko do danego zabiegu, ale także do jego fazy. Dobrze dobrany frez daje gwarancję bezpiecznej pracy.
Materiał promocyjny.