Ile zarabia Robert Lewandowski na minutę, dziennie, miesięcznie, rocznie? Zarobki Lewego

Wokół Roberta Lewandowskiego znów jest głośno. Najpopularniejszy polski piłkarz zmienił klub. Czy w związku z tym zmianie ulegną też jego zarobki? Temat ten budzi wielkie zainteresowanie zarówno wśród wiernych kibiców, jak i wśród osób, które piłką nożną interesują się jedynie okazjonalnie. Interesują Cię zarobki Lewandowskiego?

Przeczytaj nasz artykuł do końca, jeśli ciekawi Cię:

  • ile zarabia Lewandowski na minutę;
  • ile zarabia Lewandowski dziennie 2022;
  • ile zarabia Lewandowski rocznie.

Poznaj zarobki Lewandowskiego i przekonaj się, jak bardzo zasobny portfel ma gwiazda futbolu.

Zarobki Lewandowskiego – temat tabu?

Przyjęło się, że z rodziną i znajomymi o własnych zarobkach się nie rozmawia. Powody są różne – najczęściej jednak nie chcemy być oceniani przez pryzmat grubości portfela, zwłaszcza jeśli miesięczne przychody są skromne.

Sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej w przypadku gwiazd, czy to ze świata show-biznesu, czy sportu. Zarobki Lewandowskiego to temat, który regularnie wraca na pierwsze strony tabloidów. W ostatnim czasie dyskusja znów rozgorzała, za sprawą niedawnego transferu Lewego do Barcelony. Wiele osób zastanawia się nie tylko, jakie są roczne zarobki Lewandowskiego, lecz także, ile zarabia Lewandowski na minutę.

Ile zarabia Lewandowski na minutę?

Przeciętny człowiek zarabia na tyle mało, że przeliczanie zarobków na minutę nie ma najmniejszego sensu. Biorąc pod uwagę minimalną stawkę godzinową, która w obecnym roku wynosi niespełna 20 zł na godzinę, to w przeliczeniu na minutę będzie to zaledwie około 33 groszy. 

Robert Lewandowski może jednak pochwalić się o wiele lepszymi zarobkami. Ile zarabia Lewandowski na minutę? Jeden z niemieckich tabloidów szacuje, że może to być nawet około 40 euro za każdą minutę. Jest to kwota imponująca. Jednak, jak wyglądają zarobki Lewego w przeliczeniu na każdy dzień, miesiąc i w skali całego roku? Przekonajmy się zatem, ile zarabia Lewandowski dziennie 2022.

Ile zarabia Lewandowski dziennie 2022?

Posiłkując się danymi ujawnionymi przez wspomniany niemiecki tabloid, można wyliczyć, ile zarabia Lewandowski dziennie 2022. To aż 65 tysięcy euro każdego dnia. Warto podkreślić, że jest to suma, jaką napastnik mógł się cieszyć w Bayernie. Czy jego zarobki w Barcelonie będą na równie wysokim poziomie? A może nowy klub skusił Lewego jeszcze wyższą stawką?

Ile zarabia Lewandowski rocznie?

Oczywiście, dokładne zapisy kontraktu nie są znane opinii publicznej. Media spekulują jednak, że w nowym klubie zarobki najpopularniejszego polskiego piłkarza mogą wahać się od 16 mln euro do nawet 24 mln euro. Ile zarabia Lewandowski rocznie w przeliczeniu na złotówki? Jest to oszałamiająca kwota – biorąc pod uwagę, że 1 euro to obecnie niemal 5 zł. 

Może się okazać, że faktycznie powodem, dla którego Lewy zmienił barwy klubowe, nie są kwestie finansowe. Według doniesień hiszpańskiej prasy, jeden z najbardziej znanych rodzimych klubów piłkarskich boryka się z problemami finansowymi i nie będzie w stanie wypłacać zawodnikom niebotycznych sum.

Prawdopodobnie Lewy w Barcelonie może liczyć na 9 mln euro za każdy sezon, w którym będzie występował na boisku w barwach dumy Katalonii.

Ile zarabia Robert Lewandowski miesięcznie?

Jeśli przyjąć górną granicę rocznych zarobków Lewego, to jakie Robert Lewandowski zarobki miesięczne będzie otrzymywał? Tu po raz kolejny kłania się matematyka. W przypadku, gdy roczna suma przychodów wyniesie 24 mln euro, to miesięcznie gwiazda piłkarska może liczyć na zarobek w wysokości 2 mln euro. 

Warto mieć na uwadze, że zarobki Lewandowskiego nie ograniczają się wyłącznie do pieniędzy otrzymywanych od klubów piłkarskich. Lewy to świetny biznesmen, który już teraz zdaje sobie sprawę z tego, że jego kariera sportowa nie będzie trwała wiecznie i inwestuje w poboczne biznesy. 

Robert Lewandowski jest właścicielem m.in. restauracji. To jednak nie wszystko. Prowadzi także agencję marketingową. Ponadto Lewy stawia na ekologię i od pewnego czasu inwestuje pieniądze w odnawialne źródła energii – a to zaledwie kilka przykładów. Nie można zapominać także o tym, że gwiazda futbolu ma szerokie możliwości, jeśli chodzi o kontrakty ze sponsorami. To dodatkowy, całkiem spory zastrzyk gotówki.

Ze względu na tak dużą liczbę źródeł przychodów, rzeczywiste zarobki Roberta Lewandowskiego są trudne do oszacowania. Jednak już na podstawie samych doniesień dotyczących klubowej pensji Lewego można stwierdzić, że jest on jednym z najlepiej zarabiających Polaków. Nie bez powodu znalazł się na liście 100 najbogatszych obywateli naszego kraju.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły