Jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu? Aplikacje do ustawienia anteny

O nie! Ulubiony reżyser wypuszcza właśnie kolejny serial, którego nie możesz zobaczyć, bo będzie na platformie, która jest niedostępna w Twoim pakiecie telewizyjnym? Na szczęście z pomocą przychodzą anteny satelitarne, które w znaczny sposób ułatwiają do nich dostęp (uff!). Załóżmy więc, że takową już posiadasz. Jak zrobić, aby ustawiona była jak najlepiej i to z perspektywy wygodnej kanapy lub hamaka w ogródku lub na balkonie? My już to wiemy. Na szczęście jest to możliwe i to w całkiem łatwy sposób. Podpowiadamy, jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu. Uwierzcie nam. Sprawdziliśmy i uważamy, że jest to naprawdę, dziecinnie proste!

Jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu?

Na rynku istnieje coraz więcej aplikacji do ustawienia anteny satelitarnej. Przynosząc ulgę w obawie, o przegapienie ulubionego programu telewizyjnego. Jak jednak zabrać się do tego tak, aby mieć pewność, że wszystko będzie działać jak należy? 

Przede wszystkim rozpocząć należy od odwiedzenia miejsc takich jak: 

  • Google Play lub 
  • App Store (W zależności, jakie oprogramowanie na telefonie posiadamy).

Następnie należy odszukać tam apkę do ustawienia satelity, która nazywa się:

  • DM Sat Finder. 

Gdy już wykonamy te kroki, polecamy aby rozejrzeć się w sąsiedztwie, jak ustawione są talerze w innych domostwach. Co jeszcze należy zrobić? Tuner należy podpiąć do sieci i uruchomić wcześniej pobraną aplikację.

dmsatfinder opinie
Aplikacja jest oceniana na 3.9 na 5.

 W momencie uruchomienia naszej aplikacji, powinniśmy zobaczyć tam paski: 

  • SNR, 
  • AGC, 
  • BER oraz
  • Start

O czym wtedy należy jeszcze pamiętać? O tym, aby przejść do konfiguracji, która połączy telefon z anteną. W widniejącą na ekranie ikonę klucza, należy wpisać IP posiadanego przez nas tunera a następnie, przycisnąć Start. Ustawienie anteny satelitarnej aplikacją, odbywa się poprzez obserwację wskaźników. Co jeszcze możemy podpowiedzieć w kwestii, jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu? Można również dokonać tego, poprzez umieszczanie talerza w różnych kierunkach i obserwowanie na apce do ustawienia satelity, jak zachowują się wskaźniki. W momencie, w którym stwierdzimy ich najwyższe wartości, powinniśmy dokręcić nasze anteny. Jako ostatnie szlify, można sprawdzić jeszcze położenie góra – dół, aby mieć pewność, że wybrane przez nas ułożenie jest jak najlepsze.

dmsatfinder ustawienia
Ustawienia DMSatFinder

Aplikacja do ustawienia anteny satelitarnej 

Co wiadomo na temat samej aplikacji do ustawienia anteny satelitarnej? Jak wspomnieliśmy już wcześniej, nie musisz już obawiać się, że przegapisz swoje ulubione show telewizyjne. Ustawienie talerza do telewizji naziemnej nigdy nie było tak proste. Flagową apką do ustawienia satelity jest: 

  • DM Sat Finder. 

Przy jej pomocy, możemy nawet dowiedzieć się, gdzie dana satelita się znajduje. Co jeszcze wiemy, na temat aplikacji do ustawienia anteny satelitarnej? Dzięki jej zainstalowaniu, możemy również przełączać się na nadawanie z wybranej przez nas satelity, a także dowiedzieć się, jakie programy są z nich nadawane.

 Wydaje nam się, że istotny jest również fakt, że apka do ustawienia satelity, jest całkowicie darmowa, chociaż istnieje również:

  • DM Sat Finder PRO, która jest wersją płatną. 

Jak ustawic antene satelitarna telefonem? Podsumowanie 

Dzięki temu artykułowi, nie musimy już się bać zakupienia talerza satelitarnego. Wytłumaczone zostało, jak ustawić antenę satelitarną telefonem, co jest niebywałym ułatwieniem, który nie wymaga od nas dużego wysiłku. Ustawienie anteny satelitarnej aplikacją jest proste jak drut i każdy sobie z tym poradzi. Podsumowując informacje na temat jak ustawić antenę satelitarną telefonem, na pewno nie należy zapominać też o tym, że zawczasu trzeba również przygotować odpowiednie narzędzia budowlane, którymi są na pewno: kompas, poziomica, szczypce tnące, kit, obcęgi, taśma mocująca, lina, drabina, nóż, wkrętarka, wiertarka i klucz płaski. Są niezbędne do zamocowania naszej anteny satelitarnej. Co zaś tyczy się ustawienia anteny satelitarnej aplikacją, jest to sposób szczególnie rekomendowany dla fanów nowinek technologicznych. W tej metodzie, jedyną trudność sprawić mogą odczyty parametrów, które mogą znacznie utrudnić konfigurację naszego urządzenia. Problemem może być też, że przy tej metodzie najlepiej aby udział brały dwie osoby. Jedna, która odpowiada za fizyczne układanie nadajnika, druga, która w tym czasie zczytuje dane z aplikacji. 

Mimo potencjalnych trudności, które wystąpić mogą przy konfigurowaniu naszej anteny satelitarnej za pomocą telefonu, jest to naprawdę przyjemna i szybka metoda. Posiadając tę aplikację, życie staje się znacznie prostsze. Po ciężkim dniu pełnym obowiązków, możesz rozłożyć się wygodnie przed telewizorem, z miską popcornu i cieszyć się ulubionym programem telewizyjnym. Jeśli jednak widoczne będą zakłócenia w nadawaniu, bez wstawania możesz temu zaradzić dzięki aplikacji w telefonie. Klik, klik i wszystko wraca do dawnych ustawień a Ty na nowo możesz relaksować się oglądaniem swoich ulubionych seriali, filmów i programów. W ostatnim czasie kanały dostępne za pomocą satelity oferują ich coraz więcej, więc prędzej czy później większość z nas będzie musiało skorzystać z tego typu aplikacji. Bez obaw. Teraz już będziecie wiedzieć, jak to zrobić.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły