Jak znaleźć dziewczynę / chłopaka w wieku 14 lat?

Posiadanie drugiej połówki to dla wielu nastolatków bardzo ważna kwestia. Po części wynika ona z chęci dorównania swoim rówieśnikom, którzy to są w bardziej lub mniej poważnym związku. Mimo iż większość z nastoletnich związków to niewiele znaczące historie, które w większości przypadków nie mają przełożenia na późniejsze życie i mało kto zakłada rodzinę z pierwszą, nastoletnią miłością, wciąż wielu 14-latków poszukuje swojej wybranki bądź wybranka.

Znalezienie dziewczyny czy chłopaka w okresie, kiedy mamy bieżący kontakt z rówieśnikami, nie jest może czynnością zbyt trudną, jednak nigdy nie należy robić tego na siłę, wbrew swoim przekonaniom. To, że mając 14 lat, nie posiadamy jeszcze drugiej połówki, nie ma najmniejszego wpływu na to czy i kiedy założymy rodzinę. Jeśli jednak posiadanie wybranki staje się spełnieniem naszych marzeń, warto rozejrzeć się dookoła i rozpocząć poznawanie nowych rówieśników. 

Szukasz nastoletniej miłości? Nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok? W dzisiejszym artykule podpowiemy:

  • Jak znaleźć dziewczynę w wieku 14 lat?
  • Jak znaleźć chłopaka w wieku 14 lat?

Jak znaleźć dziewczynę w wieku 14 lat?

Zacznijmy od odpowiedzenia sobie na jedno, kluczowe pytanie. Dlaczego właściwie poszukuje dziewczyny? Czy to chęć posiadania osoby, której można zwierzyć się z problemów i miło spędzić czas, czy też chęć dorównania swoim rówieśnikom i możliwość pokazania się w towarzystwie ze swoją dziewczyną? Jeśli szukasz dziewczyny, tylko i wyłącznie dlatego, że inni ją mają, to lepiej zrezygnuj z tego, bowiem ani Ty, ani Twoja partnerka nie będziecie szczęśliwi w tym związku. Kiedy jednak chęć posiadania drugiej połowy wychodzi z Twoich potrzeb, usiądź i pomyśl, czego tak właściwie oczekujesz od swojego związku. Kogo szukasz?

Jakie cechy u drugiej osoby są przez Ciebie pożądane? Nie da się ukryć, że w wieku 14 lat, najłatwiej znaleźć dziewczynę w swoim najbliższym otoczeniu. A więc jak znaleźć dziewczynę w wieku 14 lat? Koleżanki z osiedla, klasy czy szkoły to naprawdę idealny wybór dla nastolatka. Nie szukaj na siłę kogoś, kto jest sławny, czy w swoim życiu zyskuje popularność dzięki portalom społecznościowym, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że ta dziewczyna zupełnie nie zwróci uwagi na Ciebie, ani nie odwzajemni uczucia, a Ty stracisz cenny czas. Pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć związek z kimś, kogo bardzo dobrze znasz i kimś, kto jest Twoją bratnią duszą czy przyjaciółką. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji niezrozumienia ze strony dziewczyny, a także wejścia w trwały związek. Jeśli masz możliwość uczestniczenia w spotkaniach grupowych, zainteresuj się rówieśniczkami, które również zostały zaproszone, może się ono okazać początkiem nowej, fascynującej przygody we dwoje. 

Jak znaleźć chłopaka w wieku 14 lat ?

Pierwsze nastoletnie miłości przypadają na wiek 13 – 14 lat. To czas, kiedy zarówno dziewczyny, jak i chłopcy coraz mocniej interesują się płcią przeciwną i doświadczają pierwszych miłosnych uniesień. Bardzo prawdopodobne, że większość z Twoich koleżanek chwali się swoimi chłopakami czy to w szkole, czy też poza nią. Zastanawiasz się, co zrobić, abyś i Ty znalazła chłopaka w wieku 14 lat? Szukasz jednego, skutecznego sposobu na nawiązanie nowych znajomości? Otóż ciężko zebrać wszystkich do jednego worka. To, że aktualnie jesteś singielką, wcale nie oznacza, że jest z Tobą coś nie tak, a prędzej czy później i Ty znajdziesz miłość swojego życia. Pamiętaj, że nigdy nie należy traktować poszukiwań chłopaka jako priorytetu i nie wchodzić w związek z przypadkowymi osobami. Mało rozsądne jest także nawiązywanie znajomości przez Internet. Mimo iż ten oferuje wiele portali randkowych, prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam rozsądną i odpowiedzialną osobę, jest niewielkie.

Dodatkowo nawiązywanie znajomości poprzez sieć, bardzo często skończyć może się źle. Nie każdy użytkownik Internetu ma dobre zamiary, a sprawdzenie, czy ktoś jest kimś, za kogo się podaje, jest wręcz niemożliwe. Jeśli jednak zależy Ci na poznaniu kogoś nowego, kto mógłby być Twoim chłopakiem, zacznij nawiązywać kontakty ze swoimi rówieśnikami w szkole. Być może nastoletnia miłość chodzi do równorzędnej klasy, a Ty codziennie mijasz ją na szkolnym korytarzu. Wiele szkół udostępnia dla swoich uczniów fora internetowe, do których dostęp mają jedynie uczniowie, chodzący do danej placówki. Ten sposób jest znacznie bezpieczniejszy na poznanie chłopaka niż korzystanie z ogólnodostępnych portali.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły