Jak zostać syreną – czy to możliwe?

Zastanawiasz się, jak zostać syreną? Kiedyś bardzo lubiłaś oglądać serial „H20 – wystarczy kropla”? A może zadajesz sobie pytanie, jak się stać syreną jeszcze z innego powodu? Warto w ogóle dowiedzieć się, czy te postacie znane z bajek, czy właśnie filmów/seriali w ogóle naprawdę istnieją. Na tej podstawie ocenisz czy pytanie, jak zostać syreną z mocami bez pełni ma w ogóle jakiś większy sens. Chyba że chodzi o The Sims 4. Osoby uwielbiające tę grę nierzadko myślą nad tym, jak być syreną… Jeśli przeczytasz do końca poniższy poradnik, to poznasz wszystkie istotne fakty dotyczące tego zagadnienia.

Zobacz: Jak zostać wampirem w realu i Skyrim?

Czy syreny istnieją naprawdę?

Warto rozpocząć od tego właśnie aspektu. Bo jeśli tak nie jest, to pytanie: jak zostać prawdziwą syreną nie będzie miało w praktyce większego znaczenia. Nie da się ukryć, że na temat syren powstało wiele mitów i legend. Co ciekawe, w mitologii greckiej były one opisywane jako bardzo groźne i zarazem przebiegłe postacie. Autorzy określali je jako połączenie kobiet i ptaków. Gdyby bazować tylko na tym źródle, to pewnie poradnik jak zostać syreną nie cieszyłby się zbyt wielkim zainteresowaniem. W końcu w mitologii greckiej syreny były uważane za stworzenia bardzo negatywne. Później zaczęło się to zmieniać. Syrenki były traktowane jako przyjazne stworzenia. Ich wygląd opisywano natomiast jako połączenie kobiety i ryby. M.in. dlatego coraz więcej osób zastanawiało się, jak zostać syreną… Czy jednak te postacie istniały naprawdę? Kilka lat temu Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna odniosła się do tego zagadnienia. Według fachowców, nie ma żadnych dowodów, które by potwierdzały rzeczywiste istnienie tych postaci. Jeśli zatem ktoś przeczyta dokładnie to oświadczenie, to zrozumie, dlaczego coraz mniej ludzi myśli nad tym, jak się stać syreną…

Syreny w historii

Bazując na poprzednim akapicie, nie można odnosić się zatem do realnych postaci, które naprawdę istniały w poprzednich epokach itd. To jednak nie przeszkadza wielu osobom wciąż marzyć o takiej przemianie (choćby we śnie) i zastanawiać się, jak być syreną. Warto zaznaczyć, że niektórym tak spodobały się rozmaite legendy, że postanowili uczynić z tej postaci… herb Warszawy. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli stołecznego miasta. Pół kobieta, pół ryba jest przedmiotem prac wielu artystów. Być może oni także kiedyś debatowali na temat tego, jak zostać syreną z mocami bez pełni itp. Warto podkreślić, że najbardziej znany pomnik tej postaci znajduje się zaś na Starym Mieście w Warszawie. Syrena stanowi połączenie kobiety i ryby. W jednej ręce trzyma miecz, a w drugiej tarczę. Można wywnioskować, że jest gotowa do tego, aby chronić mieszkańców stolicy przed rozmaitymi niebezpieczeństwami. Pytania dotyczące tego, jak zostać prawdziwą syreną, często rodziły się w głowach wielu osób po przeczytaniu rozmaitych legend. W historii nie brakowało zaś różnych opowiastek na temat tych niezwykłych stworzeń. Jedna z nich bazowała na tym, że syrena miała przy pomocy złotej strzały wskazywać księciu (który zagubił się w czasie łowów) miejsce, gdzie powinien osiąść. Niektórzy twierdzą, że tak właśnie powstała Warszawa. Inna legenda głosi, że syrena została złapana przez rybaków. Miała jednak na tyle piękny głos, że zdołała przekonać strażnika, by ten ją jednak wypuścił. Właśnie takie legendy sprawiały, że sporo osób chciało przeczytać poradnik jak zostać syreną.

Źródło: pixabay.com

Zobacz: Jak zostać syreną – czy to możliwe?

Sposoby na zostanie syreną – hit czy kit?

W internecie można znaleźć różne metody opisujące to, jak zostać syreną. Wiesz już, że takie postacie w praktyce nie istnieją. Pytanie, jak się stać syreną wydaje się być zatem bezzasadne. Nie warto wierzyć w różne „magiczne sposoby”, które np. opisują, że należy poczekać na pełnię księżyca, a potem wejść na balkon (mając obok wiadro z wodą). To nie koniec. Osoby zastanawiające się, jak być syreną powinny skierować wiadro w kierunku księżyca. Tak, by odbijało się ono w powierzchni wody. Następnie trzeba wylać wodę na ciało (ale nie do końca). To, co zostanie, należy wypić. Brzmi to absurdalnie. W sieci można również znaleźć poradniki na temat tego, jak zostać syreną z mocami bez pełni… W obu tych przypadkach trudno traktować te „metody” na poważnie. Pozostaje mieć nadzieję, że nikt w to nie wierzy i nie stosuje tych „metod” w praktyce.

Jak zostać syreną w The Sims?

Inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o grę. Nie wiesz, jak zostać prawdziwą syreną? Chcesz zaś dokonać takiej zmiany konkretnej postaci? Przeczytaj zatem poradnik jak zostać syreną w The Sims 4. W tym celu trzeba np. zdobyć tak zwane syrenie wodorosty (możesz je kupić). Potem należy zjeść jedną sztukę. Ostatnim krokiem jest wejście do oceanu (w ciągu 24 godzin).

Zobacz: Czy syreny istnieją i można je spotkać w Polsce?

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły