Jaki telewizor wybrać do sypialni?

Niektórzy nie wyobrażają sobie sypialni bez telewizora, gdyż oglądanie filmów przed snem jest jedną z ich ulubionych rozrywek. Filmy pozwalają oderwać się od szarej rzeczywistości i zapomnieć o codziennych problemach. Wybierając telewizor do sypialni, powinno się wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, umiejscowienie łóżka, a także własne upodobania co do rodzaju oglądanych programów i filmów. Sprawdź, jak wybrać TV do sypialni, by nie żałować zakupu.

1. Jaka przekątna telewizora do sypialni?

2. Nowoczesny telewizor z wysokiej jakości ekranem

3. Przydatne funkcje telewizora do sypialni

Posiadanie telewizora w sypialni daje możliwość wygodnego oglądania filmów i programów telewizyjnych o dowolnej porze, w tym przed zaśnięciem. Telewizor dostarcza również rozrywki osobom w podeszłym wieku, które ze względu na stan zdrowia sporo odpoczywają i chętnie oglądają w tym czasie teleturnieje, seriale i inne programy. Odbiornik w sypialni powinien być nieco inny niż w salonie ze względu na wielkość sypialni oraz sposób umieszczenia TV na ścianie. Jaki telewizor najlepiej sprawdzi się w sypialni? Na jaki model postawić?

Jaka przekątna telewizora do sypialni?

Sypialni zwykle ma mniejsze wymiary niż salon, w którym mieści się główny telewizor. Przekątna telewizora powinna być zatem mniejsza, by użytkownik nie męczył zbytnio wzroku w czasie oglądania filmów lub innych programów. Warto kierować się własnym rozsądkiem i poczuciem estetyki, gdyż w niewielkiej sypialni źle prezentuje się telewizor zajmujący całą ścianę. Nawet gdy użytkownik marzy o dużym ekranie, nie powinien decydować się na sprzęt w takim rozmiarze. Lepszym wyborem byłby projektor, który pozwoli wyświetlać obraz na dużej powierzchni. Jednocześnie projektor nie zagraci pomieszczenia i nie zaburzy estetyki aranżacji.

Optymalną przekątną ekranu do TV do sypialni wybiera się zgodnie z odległością ekranu od zagłówka. Im dalej znajduje się łóżko od ekranu, tym większa może być przekątna. Zwykle zaleca się, by do odległości 200 cm wybierać telewizor z ekranem 46 calowym. Z kolei, gdy odległość jest większa o 30-40 cm, bez przeszkód można wybrać telewizor o przekątnej 55 cali. Zwykle to właśnie ten rozmiar jest wybierany do sypialni zarówno gdy odbiornik wisi na ścianie, jak i gdy stoi na komodzie.

Nowoczesny telewizor z wysokiej jakości ekranem

Wybierając telewizor do sypialni na stronie takiej jak https://www.sferis.pl/telewizory-3266, warto zwrócić uwagę na jakość ekranu. Oglądanie filmów po zmroku jest mało komfortowe, gdy obraz jest zbyt jasny bądź na tyle ciemny, że trudno jest dostrzec postaci i wydarzenia na ekranie. Minimum to rozdzielczość Full HD, która zapewnia akceptowalną jakość obrazu. Słabsze rozdzielczości sprawiają, że na ekranie pojawiają się piksele, a oglądanie filmów nie przynosi tyle przyjemności, ile by mogło po wyborze TV z lepszym wyświetlaczem. 

Przydatne funkcje telewizora do sypialni

W telewizorze do sypialni powinny znajdować się praktyczne funkcje, które umożliwiają wykorzystanie wszystkich możliwości związanych z posiadanie TV w sypialni. Odbiornik może służyć nie tylko do oglądania naziemnej telewizji cyfrowej, ale również do odtwarzania filmów z sieci, serwisów streamingowych, czy też słuchania muzyki. Warto sprawdzić, czy ma dostęp do funkcji pozwalających an swobodny dostęp do internetowych aplikacji. Równie istotne jest sprawdzenie, czy odbiornik można sparować ze smartfonem lub tabletem, by odtwarzać z nich różne nagrania. Dzięki takim funkcjom sprzęt dostarczy jeszcze więcej rozrywki i da więcej możliwości na co dzień.

Artykuł gościnny.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły