Kontener biurowy – używany czy nowy?

Obecnie coraz więcej osób patrzy na przestrzeń biurową w bardziej elastyczny sposób, co jest możliwe dzięki nowoczesnym kontenerom biurowym. Dzięki nim można szybko i łatwo zorganizować przestrzeń do pracy w miejscach, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Kontenery socjalne, które są powszechnie używane na budowach, znalazły zastosowanie również w innych branżach. Co ważne, dostępne są zarówno nowe, jak i używane kontenery biurowe. Która opcja jest lepsza?

Zalety kontenerów biurowych

Dziś kontenery biurowe można znaleźć w miastach i na ich obrzeżach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest miejsce do pracy, a budowa tradycyjnego biura nie jest możliwa lub opłacalna. Kontenery biurowe są w tym przypadku doskonałą alternatywą, pozwalającą na stworzenie w pełni funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Ich największe zalety to:

  • Mobilność kontenerów (w każdej chwili można przenieść kontener w inne miejsce)
  • Szybka instalacja, kontener jest dostarczany i podłączany do dostępnych mediów
  • Brak skomplikowanych formalności, jak przy budowie tradycyjnego budynku
  • Świetna cena
  • Możliwość łatwego odsprzedania kontenera w przyszłości lub jego ewentualnej modyfikacji i przekształcenia na lokal np. handlowy, gastronomiczny czy magazyn

Kontenery biurowe są w pełni wyposażonymi przestrzeniami biurowymi, z niezbędnym do komfortowej pracy wyposażeniem. Są one zaopatrzone w instalacje elektryczne, grzewcze, a jeśli potrzeba, również wodno-kanalizacyjne. Wnętrze kontenera biurowego można zaaranżować w dowolnym stylu, na przykład z dużymi przeszkleniami.

Nowy kontener biurowy

Wybierając nowy kontener biurowy, dostajemy kontener, który jest całkowicie nieużywany i nie wymaga żadnych napraw, poprawek bądź odświeżenia. Oczywiście, nie każdy używany kontener będzie wymagał z naszej strony remontu, ale korzystną opcją w przypadku nowego kontenera może być jego wykonanie na indywidualne zamówienie i dostosowanie go do konkretnych potrzeb. Dzięki temu mamy wpływ na wygląd kontenera i zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne.

Używany kontener biurowy

Używany kontener biurowy to gotowa konstrukcja, która była wcześniej przez kogoś użytkowana. Jego największą zaletą jest przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena. Tego typu kontenery świetnie sprawdzają się, gdy pasują nam zastosowane w nich rozwiązania i chcemy nabyć kontener dostępny od ręki. Taki kontener można również całkowicie wyremontować, zmieniając jego wykończenie, dodając okna lub drzwi.

Na który kontener biurowy postawić – nowy czy używany?

Decyzja między nowym a używanym kontenerem zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości. Przy wyborze kontenera biurowego mamy wiele opcji do porównania, uwzględniając nie tylko stan kontenera, ale także czy spełnia on nasze wymagania. Nowy kontener to opcja szczególnie istotna przy realizacji indywidualnych projektów, których nie ma na rynku. Natomiast używany kontener to rozwiązanie dostępne od ręki, zwykle w bardziej atrakcyjnej cenie.

Artykuł gościnny.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły