Kreatywne pomysły na wykorzystanie kartonów i pudełek

Z pewnością każdy posiada w domu różnego rodzaju kartony i pudełka. Najczęściej stajemy się ich właścicielami po tym, jak zamawiamy coś w sklepach internetowych, a nie da się ukryć, że z tej formy zakupów korzystamy coraz chętniej i częściej. Kartonowe opakowanie, w którym znajdował się towar, z powodzeniem można w sposób kreatywny wykorzystać. Dzięki temu – po pierwsze, robimy coś z niczego, po drugie, dajemy drugie życie kartonom i pudełkom, po trzecie, zyskujemy doskonały materiał, który możemy wykorzystać do wspólnej pracy lub zabawy z dziećmi. Pomysłów może być wiele i warto użyć swojej wyobraźni, tworząc kreatywne rozwiązania z kartonu. W celu zachęty do działania prezentujemy kilka ciekawych pomysłów – zwłaszcza, że długie, jesienne i zimowe wieczory sprzyjają tego typu pracom.

„Na wstępie należy zaznaczyć, że wszelkiego rodzaju kartony oraz pudełka, jeśli tylko nie są nadmiernie zniszczone, to warto przechowywać, gdyż prędzej czy później z pewnością nam się przydadzą. Jest to materiał, który po odpowiednim złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, występuje w rozmaitych wielkościach oraz jest na tyle trwały, że doskonale nadaje się zarówno do przechowywania większości rzeczy, jak i do ich transportu – chociażby podczas przeprowadzki.  Inne zastosowanie kartonów to forma zabezpieczenia podłoża podczas remontu – nic szczególnego nie trzeba robić, wystarczy rozłożyć je na podłodze, dzięki czemu nie dojdzie do żadnych zniszczeń” – mówi nam Pan Damian ze StrefyPakowania24.

Przydatne organizery do Twojego domu

Wracając do kreatywnych rozwiązań – rozpoczniemy od pomysłów, które ze względu na swoją funkcjonalność oraz estetykę z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w każdym domu, by ułatwić codzienne funkcjonowanie oraz pomóc w estetycznej organizacji przestrzeni. Przydadzą się do tego różnego rodzaju organizery, jak chociażby organizery na ręczniki czy ściereczki kuchenne. Potrzebujemy jedynie pudełka, rozmiarem dopasowanego do szafki, w której chcemy przetrzymywać nasz organizery oraz nieco grubszy karton, z którego wykonamy przegrody. Ponadto papier ozdobny, taśmę dwustronną i nożyczki. Z kartonu wycinamy prostokąty takiej wielkości, by zmieściły się w pudełku, tworząc przegrody. Ich ilość dobieramy do własnych potrzeb. Następnie zarówno karton, jak i przegrody obklejamy papierem ozdobnym i już mamy gotowy organizer.

W podobny sposób możemy stworzyć wygodny organizery do szuflady, dzięki któremu segregacja przyborów biurowych bądź bielizny nie będzie już tak uciążliwa. By go wykonać, potrzebne będą niewielkie pudełka bez przykrycia, a  więc bez górnej części. Należy wyjąć szufladę i wypróbować różnych kombinacji ułożeń pudełek tak, by maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Można w tym celu użyć pudełek o takiej samej wielkości bądź też wszystkich różnych, najlepiej jednak, by miały one tę samą wysokość.

Zabawki z kartonu – doskonały sposób na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi

Pudełka i kartony to też doskonałe materiały, z których wykonać możemy rozmaite zabawki dla dzieci. Po pierwsze, to produkty niskobudżetowe, po drugie, wykonaną pracę, gdy już znudzi się dziecku, w łatwy sposób można zutylizować, po trzecie, takie kreatywne pomysły stanowią doskonałą formę wspólnego spędzania czasu, a ponadto rozwijają w dziecku wiele zdolności i umiejętności.

Co więc można wykonać z kartonów i pudełek? Otóż naprawdę wiele, zaś ograniczeniem jest wyłącznie własna wyobraźnia. Dzieciom z pewnością spodoba się domek z kartonu – jeżeli posiadamy duże pudełko, jak chociażby po sprzęcie AGD, wówczas możemy skleić domek, do którego dziecko będzie mogło swobodnie wejść. Dysponując nieco mniejszymi pudełkami, możemy natomiast wykonać domek dla lalek bądź ulubionych maskotek – taka zabawka z pewnością zadowoli każde dziecko i stanie się podstawą wielogodzinnej, doskonałej i twórczej zabawy.

Możemy zabawić się także w tworzenie kostiumów i strojów z kartonów, zaś każdy chłopiec ucieszy się, gdy choć na moment będzie mógł stać się robotem – wystarczy we większym pudełku wyciąć otwory na ręce, zaś w mniejszym otwory na oczy, dodatkowo ozdobić kostium folią aluminiową i już karnawałowy kostium jest gotowy.

Mamy nadzieję, że tych kilka pomysłów zachęciło Cię do własnego tworzenia ciekawych projektów z wykorzystaniem kartonów. Jeśli natomiast na chwilę obecną nie posiadasz żadnych zbędnych pudełek, to nic straconego, bowiem w korzystnych cenach możesz nabyć je w sklepie z kartonami i artykułami do pakowania. Do dzieła!

Artykuł sponsorowany

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły