Prawdą jest, że fake newsy potrafią namieszać. Codziennie pojawia się wiele informacji, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Ostatnio sieć obiegła informacja, że Piotr Fronczewski nie żyje. Kolejne newsy dotyczyły tego, że żona Piotra Fronczewskiego nie żyje. Co jest prawdą? W tym artykule wyjaśnimy wszystkie plotki.
Czy Piotr Fronczewski żyje?
Tutaj śpieszymy z odpowiedzią. Na pytanie, czy żyje Piotr Fronczewski?, odpowiadamy tak! Aktor znany z wielu produkcji filmowych i teatralnych ma się dobrze. Urodził się w 1946 roku w Łodzi i może pochwalić się ponad 120 rolami w wielu serialach i filmach. W ostatnim czasie o aktorze było dość cicho, to sprawiło, że pojawiło się dużo informacji na temat złego stanu zdrowia aktora. Coraz częściej plotkarskie portale głosiły, że “Piotr Fronczewski nie żyje”. Na szczęście były to nieprawdziwe informacje, które wprowadzały czytelników w błąd.
Obecnie aktor ma 76 lat i rzadko pojawia się w mediach. Znany z kreacji Franka Kimono aktor oraz odtwórca głowy rodziny w serialu Rodzina Zastępcza ma się dobrze. Sieci zawrzało, gdy nagłówki głosiły: “Piotr Fronczewski nie żyje” lub “Czy żyje Piotr Fronczewski”. To były tylko plotki nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Niestety wiele portali “podchwyciło” temat nie sprawdzając informacji u źródła.
Fake news rozniósł się po sieci. Czy żyje Piotr Fronczewski? Tak i pewnie jeszcze niejeden raz zaskoczy nas perfekcyjnie zagraną kreacją w filmie, serialu lub na deskach teatru.
Piotr Fronczewski nie żyje, informacja z 2022 to fake?
Wielu użytkowników internetu zadało sobie pytanie: “Piotr Fronczewski nie żyje, informacja z 2022 to fake”. Odpowiadamy, że tak. W ostatnich latach można spotkać się z wieloma niesprawdzonymi informacjami.
W internecie roi się od wielu informacji, których zadaniem jest zebranie jak najwięcej ruchu na stronie. Clickbajty to prawdziwa plaga w ostatnim czasie. Wystarczy kilka kliknięć, by znaleźć wiele tytułów mówiące o śmierci znanych osób: “Piotr Fronczewski nie żyje”, “Czy żyje Britney Spears”, “Nie żyje Cristiano Ronaldo”. Te i inne tytuły są tylko pożywką dla ludzi szukających taniej sensacji.
Wyjaśniamy: Piotr Fronczewski nie żyje, informacja z 2022 to fake? Tak to fake i nie należy tych informacji na poważnie!
Warto tutaj bliżej przybliżyć karierę aktora. Piotr Fronczewski urodził się w Łodzi w 1946 roku i już w wieku 12 lat zaliczył pierwszy debiut filmowy. Zagrał w filmie “Wolne Miasto” w reżyserii Stanisława Różewicza. Aktor najbardziej jest rozpoznawalny z roli w “Akademii Pana Kleksa” wcielając się w rolę szalonego naukowca. W serialach za najbardziej znaną postać uważa się rolę Jacka Kwiatkowskiego w produkcji “Rodzina Zastępcza”, która emitowana była w latach 1999-2009. Piotr Fronczewski nie żyje tylko z aktorstwa. Rozpoczął również karierę w branży disco. Kreacja Franka Kimono do dzisiaj wzbudza wiele pozytywnych emocji, gdzie połączono modą na wschodnie sztuki walki z polskim zamiłowaniem do disco polo.
Żona Piotra Fronczewskiego nie żyje?
Po opublikowaniu informacji, że Piotr Fronczewski nie żyje, informacja z 2022 to fake, w sieci pojawiły się kolejne newsy dotyczące aktora. Zaraz po “uśmierceniu aktora” pojawiły się wpisy z dramatycznym pytaniem “Czy żona Piotra Fronczewskiego nie żyje?”. Tutaj musimy znów zdementować plotki. Ewa Fronczewska znajduje się od ponad 50 lat w szczęśliwym małżeństwie z aktorem. Nie udziela się w mediach, a mimo to w sieci pojawiła się informacja z zastanawiających pytaniem “czy żona Piotra Fronczewskiego nie żyje?”.
Małżeństwo było jednak poddane próbie. W 1975 roku aktor rozpoczął pracę w Teatrze Dramatycznym. Tak spotkał Joannę Pacułę, aktorkę z którą współpracował. Z tej znajomości narodził się romans, który postawił przed małżeństwem Piotra i Ewy duży znak zapytania. Kobieta z czasem wybaczyła zdradę i do dnia dzisiejszego para znajduje się w związku małżeńskim.
Skąd więc artykuły w stylu “Czy żona Piotra Fronczewskiego nie żyje?” Nie wiemy i nie chcemy wiedzieć, kto rozpuścił w internecie tego strasznego fake newsa.
Na koniec wyjaśniamy. Fake news to informacje i przekazy medialne, które okazują nie nieprawdziwe lub zostają w perfidny sposób przeinaczone. Mają za zadanie celowo wprowadzić czytelnika w błąd i wzbudzić dużą kontrowersje.