Zatkany zlew, brodzik, rura, wanna – sprawdź co zrobić, gdy kret nie pomaga

Resztki jedzenia znów zatkały zlew w kuchni? Na zatkany odpływ Kret nie pomaga? Woda z umywalki w łazience schodzi ślimaczym tempem, bo w rurach zalegają włosy? Pod prysznicem jest zatkany brodzik, Kret nie pomaga, a Ty nie wiesz, co zrobić? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Sprawdź, co zrobić, gdy Kret nie pomaga, a hydraulik może przyjść dopiero za kilka dni.

Przygotowaliśmy kilka porad na sytuacje kryzysowe. Znów zatkany zlew – Kret nie pomaga? Po lekturze tego tekstu:

  • nie będziesz miała już żadnych wątpliwości, co zrobić, gdy w domu jest zatkany prysznic, Kret nie pomaga,
  • dowiesz się także, co zamiast Kreta do rur użyć, aby udrożnić odpływ wody w kuchni,
  • znajdziesz tu również odpowiedź na pytanie, jak rozpuścić skamieniałego Kreta w rurze i
  • jaka powinna być procedura postępowania, jeśli Kret zatkał odpływ,
  • bez zawahania się zadziałasz, gdy będzie zatkana rura – spirala nie pomaga, a jednak sobie poradzisz
  • dowiesz się, jak rozpuścić skamieniałego Kreta w rurze,
  • będziesz wiedzieć, jak odetkać zlew, Kret nie pomaga – to nie koniec świata!

Koniecznie sprawdź co zrobić, jeśli w łazience jest zatkana umywalka – Kret nie pomaga, a na podłogę wylewa się woda. Pamiętaj, że z rurami odpływami jest jak ze zdrowiem, lepiej zapobiegać chorobom (awariom), niż je później leczyć (usuwać). Jeśli jednak Ci się przydarzy taka sytuacja, będziesz doskonale wiedziała, jak sobie poradzić bez pomocy specjalisty. Jak odetkać zlew, Kret nie pomaga – teraz to już nie problem!

Zatkany zlew, brodzik, wanna. Rozwiązanie, gdy nawet kret nie pomaga

Dlaczego zlew w kuchni znów się zatkał, a na zapchany zlew Kret nie pomaga? Co się stało, że w brodziku pod prysznicem lub w wannie gromadzi się woda, mimo że odpływ nie jest zatkany korkiem? Odpowiedź na te pytania przeważnie jest jedna – coś zatkało odpływ. Mogą to być resztki jedzenia, które zamiast do kompostownika (względnie kosza) trafiły do rury. Być może włosy, kurz lub paprochy po myciu podłogi zatkały odpływ w łazience.

Pamiętaj, że siła leży w spokoju. Nie panikuj, tylko zastanów się, co zrobić, gdy jest zatkany zlew – Kret nie pomaga? Sprawdź inne rozwiązania, przekonaj się co zamiast Kreta do rur użyć. Pomysłów jest co najmniej kilka.

zamiennik kreta
MELT – zamiennik kreta, który jest mocniejszy. Liczba ocen na Allegro mówi sama za siebie.

Zatkany brodzik – kret nie pomaga. Proste rozwiązania

Jak skutecznie zadziałać, gdy na zatkany brodzik Kret nie pomaga? Co zamiast Kreta do rur użyć, aby je natychmiast odetkać, by móc w spokoju wziąć upragniony prysznic po trudnym dniu w pracy? Jeśli Kret nie pomaga albo nie masz go pod ręką, to możesz spróbować domowego sposobu na udrażnianie rur, który z powodzeniem stosowały nasze babki. Samodzielnie przygotuj specjalny preparat – wystarczy woda z octem! Zachowaj proporcje 1:1, co oznacza, że jeżeli chcesz użyć pół szklanki sody, to dodaj do niej tyle samo octu. Wlej przygotowany preparat do rur, a po dwóch kwadransach przelej wrzątkiem. Jeśli na zatkany brodzik Kret nie pomaga, wypróbuj wodę z octem.

Zapchana wanna, brodzik, a kret nie pomaga –  spirala?

Woda z octem to nie jedyny oręż, po który możesz sięgnąć, gdy na zatkany zlew Kret nie pomaga. Nie wiesz, jak zareagować w takiej sytuacji, gdy na zapchaną wannę Kret nie pomaga? Co zamiast Kreta do rur użyć? Spieszymy z podpowiedzią! 

Skuteczna może okazać się spirala. Spiralę do udrażniania rur znajdziesz niemal w każdym sklepie budowlanym. Może się jednak okazać, że bardzo mocno jest zatkana rura, spirala nie pomaga i jedynym rozwiązaniem będzie pomoc fachowca. W takiej sytuacji wezwij hydraulika, aby woda wydostająca się z zatkanego odpływu nie zalała sąsiadów!

Zatkany prysznic i kret nie pomaga. Rozwiązanie jest banalne

Jeśli włosami jest zapchana wanna, Kret nie pomaga, to sięgnij po gumowy przepychacz. Tak, dokładnie taki sam, jakiego zdarza Ci się używać, gdy dziecko zatka papierem lub ręcznikiem papierowym odpływ w toalecie. Gumowy przepychacz, który kosztuje w sklepie kilkanaście złotych, sprawdzi się także, gdy będzie zatkany prysznic – Kret nie pomaga, pomoże przepychacz.

ekologiczny kret
Płyn Tri-Bio prosto z USA, robi robote i jest EKO.

Zatkana rura – spirala nie pomaga, kret nie pomaga – to, co jeszcze?

Na zatkaną rurę spirala nie pomaga? Zatkał się prysznic – Kret nie pomaga również, a Ty zaczynasz powoli wpadać w panikę? Weź kilka głębszych wdechów i zacznij działać, aby jak najszybciej odetkać odpływ. – wypróbuj inne środki chemiczne dostępne na rynku lub sięgnij po narzędzia mechaniczne. Jeśli wszystkie znane Ci sposoby zawiodą, wezwij hydraulika. 

Co zamiast kreta do rur? Nasze propozycje

Zapchana wanna – Kret nie pomaga? Pamiętaj, że na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych przeznaczonych do skutecznego udrażniania rur. Łączy je jednak to, że wszystkie stanowią ogromne zagrożenie, jeśli dostaną się w ręce dzieci. Pamiętaj, aby takie preparaty przechowywać zawsze w miejscu, do którego nie sięgnie Twoja pociecha. 

Jeśli na zatkany prysznic Kret nie pomaga, sięgnij po inne metody. Tak samo w sytuacji, gdy na zapchany zlew Kret nie pomaga, wypróbuj innych sposobów. Jeśli jesteś zwolenniczką naturalnych produktów, sięgnij po wspomnianą wyżej wodę z octem. 

Zapomniałam spłukać kreta – kret skamieniał, co dalej?

Wlałaś preparat do rur, a po kilku godzinach uprzytamniasz sobie: Zapomniałam spłukać Kreta! Co w takiej sytuacji? Co zrobić, jeśli Kret zatkał odpływ? Na skamieniały Kret – ocet będzie skuteczny. Szybko poradzi sobie z problemem.

Czy kret może uszkodzić rury?

Wiesz już, co zrobić, gdy na zatkaną umywalkę Kret nie pomaga. Poradzisz sobie także, jeśli na zatkany odpływ Kret nie pomaga. Zastanawiasz się może jednak, czy Kret może uszkodzić rury? Wszystko zależy od tego, z jakiego materiału są one wykonane. Wszystkie środki chemiczne należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Niektóre z nich nie nadają się do rur aluminiowych.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnie artykuły