Przykładowe wpisy / życzenia do księgi pamiątkowej – co wpisać?

Prezent kupiony, odpowiednia sumka w kopercie, wesele właśnie się zaczyna, aż tu nagle okazuje się, że przed wejściem leży jakaś wielka księga i jest wokół niej dziwne zamieszanie. Podchodzisz bliżej, a serce staje Ci wpół uderzenia. Dopiero teraz przypominasz sobie, co to jest i że każdy musi wpisać życzenia do księgi gości dla pary młodej. W popłochu, ale dyskretnie bierzesz nogi za pas i barykadujesz się w ciasnej kabinie toaletowej, żeby nikt nie zauważył, jak wielka kropla potu formuje się na Twoim czole. 

Przeklinasz pod nosem i drżącymi rękami odpalasz ekran telefonu. Nie możesz przecież narobić sobie wstydu, wpisując beznadziejne życzenia dla młodej pary do księgi gości. Szybko otwierasz Google’a i wklepujesz na dotykowej klawiaturze: co wpisać – życzenia do księgi gości. Opcji jest wiele, ale Ty nie chcesz jakichś nudnych i banalnych tekstów. Chcesz znaleźć śmieszne wpisy do księgi gości weselnych, może jakieś ciekawe cytaty do księgi gości albo zwyczajnie przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej, żeby w poszukiwaniu inspiracji. Nic się nie martw, zaraz przedstawię Ci ciekawe pomysły na wpis do księgi gości weselnych. 

Życzenia do księgi gości – śmieszne, przykładowe, trafne

Ukrywając się w toalecie, gorączkowo myślisz co wpisać, kiedy przyjdzie Twoja kolej. Musisz zadać sobie pytanie, jak dobrze znasz nowożeńców? Jeśli jesteście przyjaciółmi od lat, to sprawa jest dosyć prosta, jeśli chcesz pójść w śmieszne wpisy do księgi gości weselnych. Jeśli jednak Twoja relacja z nimi jest raczej słaba i nie znacie się jakoś bardzo dobrze, to w tym wypadku śmieszne wpisy do księgi gości weselnych są trochę ryzykowne. Poczucie humoru każdy ma inne i nie sposób przewidzieć, czy to, co Ty uznajesz za szczyt dowcipu, okaże się równie zabawne dla młodej pary. 

Życzenia do księgi gości mogą być neutralne, ale o wiele lepiej sprawdzają się te personalne, zakrawające niekiedy na mini opowieści. Jeśli nie wiesz co wpisać, jako życzenia do księgi ślubnej i zastanawiasz się, jakie są przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej, to mam dla Ciebie dobry sposób. Przypomnij sobie wspólne historie z parą młodą. Wyjechaliście razem na kajaki i pan młody wpadł do rzeki, ciągnąc za sobą cały kajak i potem wszyscy przez tydzień chorowali? Świetnie! Już masz swój wpis do księgi gości weselnych. Oprócz historyjki przydadzą się na sam koniec życzenia do księgi ślubnej, ale mając już tak ciekawą podstawę, mogą być one generyczne i proste. 

Przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej – nie muszą być nudne

Jak już pokazałam, wpis do księgi gości weselnych może być ciekawy i spersonalizowany. Patrząc na przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej, możemy też znaleźć zabawne wierszyki, obrazki, jeśli czujesz się artystycznie na siłach lub inne kreatywne sposoby na zostawienie po sobie śladu. Mogą to być również nietypowe życzenia dla młodej pary do księgi gości. Każdy do bólu zna cytaty do księgi gości, które są już zwyczajnie banalne i nic sobą nie reprezentują. Ich uniwersalność sprawia, że są wpychane do gardła jubilatom przy każdej możliwej okazji. 

Jeśli chcesz, żeby Twoje życzenia do księgi gości dla pary młodej były zapamiętane, musisz się popisać większą kreatywnością niż „Dużo pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy”. Czujesz, jak płytko to brzmi? Jak dobrze podpity wujek Wiesiek, który ledwo wstaje z krzesła po godzinie imprezy i krzyczy te słowa przez pół sali. Tak na pewno nie chcesz wypaść. Chyba że jest to jakiś wewnętrzny żart, który jest zupełnie inaczej interpretowany w waszym kręgu.

Jeśli jednak jesteś na tyle blisko z parą młodą, to co robisz w sekcji „przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej”? Szukając inspiracji na fantastyczne życzenia dla młodej pary do księgi gości, możesz natrafić na  różnego rodzaju gotowe wierszyki, życzenia o charakterze mocno religijnym i wiele innych. W zależności od stylu, w jakim chcesz wybrzmieć, możesz również wpisać kilka różnych życzeń.

Śmieszne wpisy do księgi gości weselnych

Największym zainteresowaniem cieszą się śmieszne wpisy do księgi gości weselnych. Niestety wiele osób traktuje humor w stylu „żono, bądź wyrozumiała” i „mężu uważaj na jej humorki”, ułożone w niby śmieszne wierszyki. Jeśli jest to dla Ciebie wystarczające, tego typu rzeczy na Internecie jest na pęczki. Jeśli chcesz stworzyć naprawdę kreatywny wpis do księgi gości weselnych, to postaram się Ci pomóc. Niestety w kategorii śmieszne i oryginalne, nie ma miejsca na przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej. Tylko Twoja inwencja twórcza może zapewnić Ci taki efekt. 

Tak jak mówiłam na początku, pomyśl o zabawnej sytuacja, która wydarzyła się podczas spędzania czasu z parą młodą. Może to coś sprzed 10 lat, a może wspólne ognisko, czy impreza, na której byliście w zeszłym tygodniu. Wspominki z dzieciństwa są zawsze dobrym materiałem do czegoś takiego. Nie muszą one nawet być zabawne same z siebie, a jedynie dostać swoją pointę, która idealnie wszystko podkreśli. Nie staraj się wymyślać na siłę, bo może z tego wyjść gorzka i okrutna krytyka. Słowa mają moc i jeśli decydujesz się na sarkazm, to musisz być podwójnie wyczulony na wydźwięk, jaki mogą mieć. To, co wypowiesz lekkim tonem i stanie się świetnym żartem, może wyglądać ciężko i nieprzyjemnie na papierze.

Jednym z ciekawych rozwiązań na śmieszne wpisy do księgi gości weselnych, może być wiadomość-szyfr. Wymyśl, co chcesz powiedzieć i przedstaw to w formie emotek albo dobrze znanych memów. Jeśli podzielacie z parą młodą poczucie humoru, to na pewno będzie to trafiony i niezapomniany prezent.

Życzenia do księgi ślubnej – cytaty?

Wpis do księgi gości weselnych może mieć też inną formę. Cytaty do księgi gości są traktowane jako ponadczasowa mądrość, która może prowadzić parę młodą przez ich wspólne życie. Dobrze jest też po cytacie dołączyć życzenia do księgi ślubnej, które nie muszą już być tak górnolotne, ale pokażą, że nie sypiesz cytatami na lewo i prawo, ale też myślisz o nowożeńcach. Teraz pewnie myślisz, cytaty do księgi gości – co wpisać? Najpopularniejsze z nich pochodzą od polskiego papieża Jana Pawła II. Jest ich naprawdę sporo i są bardzo znane. Osobiście życzenia dla młodej pary do księgi gości, okrasiłabym słowami znanych poetów lub średniowiecznych myślicieli, ale to, jak Ty ugryziesz ten temat, zależy od Ciebie.

Jakich cytatów nie wybierzesz, pamiętaj, że muszą one odnosić się do tematyki miłości, małżeństwa, jedności lub łączenia dwóch w jedno. To motywy, które będą idealnie nadawać się do okazji i nie będą jedynie powtarzaniem tego samego przy każdej uroczystości. Jeśli poszukujesz, jakie cytaty do księgi gości możesz użyć, pozwól, że zaprezentuję Ci mój ulubiony, choć z pewnością bardzo znany i zupełnie nieoryginalny: 

„Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku…” – Antoine de Saint-Exupery

Cytaty do księgi gości nie muszą być długie i nie chodzą samotnie. Najlepiej jest, gdy są jedynie pięknym, poetyckim wstępem, a dalsza część to życzenia do księgi gości dla pary młodej, które wymyślisz i opiszesz prosto z serca. 

Co jeszcze wpisać jako życzenia do księgi pamiątkowej?

Chociaż mądry Polak po szkodzie, to jednak lepiej nie zaliczyć wpadki z nietrafionym wpisem do księgi pamiątkowej. Oprócz tego, co omówiłam wcześniej, możesz też zdecydować się na coś twórczego. Może to być w zależności od Twoich uzdolnień artystycznych piękny obraz naszkicowany ołówkiem/długopisem, wiersz o miłości, zabawna rymowanka, kolaż, czy wymyślona historyjka o wspólnej przyszłości. Kreatywne rozwiązania zawsze będą się najbardziej wyróżniać, a jak wiadomo księga pamiątkowa to przede wszystkim wspaniała pamiątka, do której para młoda może nie raz wracać do tego magicznego dnia, pełnego miłości, gratulacji i wsparcia bliskich, ale też dobrej zabawy.

Mam nadzieję, że natchnęłam Cię do nietuzinkowego podejścia do życzeń dla nowożeńców. Dzięki spisanym powyżej radom możesz wybić się oryginalnością i twórczością i zachwycić wszystkich. Być może jednak doszedłeś do wniosku, że aż tak dobrze nie znasz pary młodej, by bawić się w rysowanie ich portretów farbą olejną podczas tych pięciu minut na Twój wpis i zdecydowałeś się na życzenia proste, ale za to prosto z serca. Jakby nie było, czas już otrzeć pot z czoła i wyjść ze swojej kryjówki, by zmierzyć się z niespodziewanym zadaniem. Powodzenia na drodze do księgi wpisów.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły