Strona głównaInneIle kosztuje Rafaello? Gdzie najtaniej?

Ile kosztuje Rafaello? Gdzie najtaniej?

Czy masz ochotę obdarzyć swoją mamę/babcię/drugą połówkę/nauczycielkę w szkole jakimś prezentem, który jasno i dosadnie wyjaśni im, jak bardzo je szanujesz i wielbisz? A może, tak jak ja po prostu uwielbiasz wtrząchnąć całe opakowanie Raffaello za jednym zamachem, leżąc pod kołdrą po ciężkim dniu w szkole/pracy? Jeśli jesteś tym drugim przypadkiem, to po pierwsze – witaj w klubie, a po drugie – wiesz może, ile kosztuje duże Rafaello? Jeśli nie, to zaraz idę to sprawdzić.

To, że jestem słodyczowym potworem, nie jest już dla Ciebie żadną tajemnicą. Nieznana jest data ani godzina, kiedy przyjdzie ochota na małe co nieco. A innym razem może przyjść ochota na całkiem duże co nieco. Wtedy warto wiedzieć, ile kosztuje Raffaello i gdzie można je dostać najtaniej, w najbardziej atrakcyjnej ilości.  

Ile kosztuje Rafaello – sprawdzamy w kilku sklepach

Wybierając się na poszukiwania tego, ile kosztuje Raffaello, trzeba zdecydować się, czy mamy ochotę na małe, czy duże pudełko. Głód słodyczowy nie wybiera i można się czarować, że jak weźmiesz duże, to podzielisz się z przyjacielem/rodziną/nieznajomym w autobusie, ale dobrze wiemy, że z takimi pysznościami pewnie nawet nie zdążymy wrócić do domu, a pudełko już będzie puste. Mając smaka na coś słodkiego, zwłaszcza kiedy to ten czas w miesiącu, nie warto się powstrzymywać. Jeden dzień obżarstwa, jeszcze nikomu nie zaszkodził. Znaczy, pewnie zaszkodził, ale nie o tym dzisiaj. Ile kosztuje Raffaello? Ceny są naprawdę różne w zależności od sklepu, dlatego warto się zastanowić, ile kosztuje duże Raffaello? Być może różnica jest niewielka?

Sprawdźmy najpierw, ile kosztuje Raffaello 150 g?

  • Rossmann 150 g – 13,79 zł
  • Auchan 150 g – 11,98 zł

W takim razie przyjrzyjmy się temu, ile kosztuje duże Raffaello. Pewnie zdziwisz się, nie mniej niż ja. Podczas mojej wędrówki po mieście i wypytywaniu znajomych, którzy akurat pracują w supermarketach albo na swoje nieszczęście wybrali się tam akurat, kiedy tego potrzebowałam, zauważyłam coś dziwnego. 

  • Żabka 230 g – 22,99 zł
  • E.Leclerc 230 g – 13,74 zł
  • Selgros24.pl 230 g – 14,99 zł

To, ile kosztuje duże Raffaello, nieszczególnie różni się od tego, ile kosztuje małe (z jednym wyjątkiem). Może teraz jest idealny moment, kiedy zebrały się przeceny, żeby obkupić się w opakowania kokosowych kuleczek na zapas?

Ile kosztuje Rafaello w Biedronce?

Pewnie zastanawiasz się, jakim cudem w zestawieniu nie pojawiło się, ile kosztuje Raffaello w Biedronce? Tak, Biedronka to sklep uwielbiany za swoje niskie i przystępne ceny. Często wybierają się tam studenci albo zwyczajnie łowcy promocji. Biedronka właśnie z tym się kojarzy, że można w niej kupić cały kosz zakupów, a jednocześnie nie zostawić tam jednorazowo pół wypłaty. W naszych czasach jest to naprawdę bardzo doceniane. O dziwo to, ile kosztuje Raffaello w Biedronce, nie odbiega szczególnie od normy. Jest to prawie najniższa cena, ze wszystkich, które dzisiaj wymieniłam, ale jednocześnie wcale nie plasuje się szczególnie dobrze w całym zestawieniu. Być może miałam zbyt wygórowane oczekiwania, ale spodziewałam się, że różnica w cenach będzie większa. Oto ile kosztuje Raffaello w Biedronce:

  • Biedronka 150 g – 11,99 zł

Cena faktycznie niska, ale jeśli spojrzeć na wagę, wynik ten wcale nie jest aż tak zachwycający. Chociaż oczywiście zależy to od tego, ile chcemy kupić słodkich, białych kuleczek z migdałami. 

Jak widać, to ile kosztuje Raffaello w Biedronce, wcale nie różni się jakość szczególnie od innych sklepów. Co ciekawe Auchan oferuje przysmak w jeszcze niższej cenie, co prawda tylko o grosz, ale jednak. Jeśli potrzebujesz mniejszego opakowania, które w zupełności Ci wystarczy, możesz śmiało sięgnąć po te sklepy. Jeżeli natomiast wiesz, że potrzebujesz więcej słodkości niż 150 gramów lub też nie jesteś do końca przekonany, jaka ilość będzie odpowiednia, lepiej jest spojrzeć na to, ile kosztuje duże Raffaello i wybrać jeden z tych sklepów, które oferują je w najniższej cenie. Jeśli już grzeszysz, to raz a porządnie. Twój portfel to doceni.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Co napisać dziewczynie na dobranoc? Nasze propozycje

Jeśli  zastanawiasz się nad tym, co napisać dziewczynie na dobranoc, by sprawić jej przyjemność,...

Daddy Issues – co to znaczy? Objawy, symptomy, na czym polega

Daddy issues w dosłownym tłumaczeniu po polsku oznacza kompleks tatusia (funkcjonuje też tłumaczenie kompleks...

Jak zginął pan Krab?

Pan Krab (Eugeniusz Krab, w oryginale Eugene Harold Krabs) to jeden z głównych bohaterów...

Jak złamać rękę, palec, nadgarstek?

Drogi Czytelniku! Nie wiem, czy szukając informacji na temat tego, jak złamać swoją kończynę,...

Od ilu lat można mieszkać samemu? Sprawdzamy Polskę i USA

Choć badania wskazują, że młodzi ludzie raczej nie spieszą się z wyprowadzką od rodziców,...

Laleczka Voodoo – jak zrobić? Co to? Czy jest bezpieczna?

Rzucanie czarów, uroków czy złorzeczenie innym obecne jest w świecie od zarania dziejów. W...

Podobne

Życzenia na rocznice ślubu – oryginalne, krótkie, najpiękniejsze, wzruszające, religijne

Co, zapomniało się? Doskonale wiemy, że nie kliknąłeś w ten artykuł, żeby umilić sobie...

Beko błąd e01, e02, e03 – jak usunąć błąd? Kody błędów, kasowanie błędów

Jest sobota, późne popołudnie, posprzątany cały dom, pranie się pierze w pralce. Zostało Ci...

Veldman – opinie. Co to za firma, gdzie produkcja. Opinie o producencie

Remonty – kto ich nie lubi? A raczej, kto nie lubi zapachu nowości i...