Spacer z alpakami? Ile kosztuje? Najnowsze ceny

Alpaki są bardzo przyjaznymi i delikatnymi zwierzętami. Ze względu na ich wspaniałe usposobienie, ludzie często szukają z nimi kontaktu. Jeśli nie wiesz, gdzie iść na spacer z alpakami i ile kosztuje taka przyjemność, to zapraszamy do lektury. W tym artykule podajemy kilka przykładowych cenników spacerów z alpami oraz powiemy Ci, ile średnio trzeba zapłacić za godzinę alpakoterapii 🙂

Spacer z alpakami – cena

Jaka jest cena spaceru z alpakami? Oczywiście wszystko zależy od hodowli, długości trwania spaceru i liczby osób, które wezmą w nim udział. Hodowcy tych zwierząt muszą zapewnić im dobre warunki do życia, nakarmić zwierzęta oraz poświęcić czas na spacery z klientami. Są osoby, które narzekają na to, że spacery z alpakami ceny mają dość wysokie, ale jeśli przeanalizujemy koszty utrzymania alpak i to, że hodowcy muszą na tym zarabiać, to nie wydaje się to już, aż takim wydatkiem. Oczywiście, czasem zdarza się, że spacer z alpakami kosztuje podejrzanie dużo – na przykład 150 zł za osobę. Wtedy warto jest szukać innych miejsc, w których nikt nie naciąga nas na takie koszta. Gdzie warto pójść na spacer z Alpakami?

Alpaki Ruda Śląska – cennik

W Rudzie Śląskiej znajduje się miejsce zwane Alpaka Farm. Ta hodowla alpak jest oceniana bardzo wysoko – jej średnia ocena to 5/5 gwiazdek (151 opinii na Facebooku). Warto zajrzeć na stronę Alpaka Farm i zobaczyć, jak właściciele tego miejsca są zaangażowani w hodowle tych pięknych zwierząt. Alpaki Ruda Śląska – cennik w Alpaka Farm jest bardzo przystępny. Za godzinę spaceru z alpakami zapłacimy jedynie 20 zł od osoby. Ze zwierzętami spotykamy się tam w zagrodach i przebywamy z nimi około godziny. Spacer z alpakami w Rudzie Śląskiej cennik ma bardzo korzystny – warto jest się tam wybrać, jeśli mieszkasz w okolicy. 

Alpaki Bojano – cennik

Alpaki Bojano – cennik w tym miejscu to również 20 złotych za osobę. Na fanpage’u Alpaki Bojano w cenniku, który podany jest w zakładce Informacje, jest podane, że cena zawiera opłatę za karmę, którą podczas spotkania można karmić alpaki. Bojano cennik ma bardzo atrakcyjny, a dodatkowo dzieci do 1 roku życia nie płacą za wejście. Spacery z alpakami odbywają się tam od poniedziałku do niedzieli. Jeśli chodzi o grupy zorganizowane, to o wycenę spaceru z alpakami w Alpaki Bojano, trzeba zapytać telefonicznie lub mailowo.

Alpaki ze swoją grzywką wyglądają uroczo!

Coniraya spacer z alpakami – cena

Jaka jest w hodowli Coniraya za spacer z alpakami cena? Na stronie podany jest jedynie cennik voucherów prezentowych. Spacer dla dwóch osób kosztuje tam 180 złotych – obejmuje to również zwiedzanie całej hodowli (są tam też inne zwierzęta), karmienie alpak, posiedzenie z nimi zagrodach i spacer po łąkach i polach. Na stronie hodowli nie jest podane, ile trwa takie spotkanie. Voucher to nie jedyna opcja – można tam umówić się na zwykły spacer z alpakami. W tym miejscu trzeba rezerwować termin spaceru, a cenę indywidualnego lub grupowego spotkania ze zwierzętami poznasz, kontaktując się z Coniraya. Spacer z alpakami cenowo wychodzi tam w formie voucheru całkiem korzystnie, bo obejmuje również inne aktywności.

Alpakoterapia – cena

Jaka jest cena alpakoterapii? Terapia przez obcowanie ze zwierzętami znana jest głównie pod postacią dogoterapii (psy) i hipoterapii (konie). Jednak alpakoterapia w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Alpaki są bardzo przyjaznymi i delikatnymi zwierzętami, które nie wykazują agresji, dlatego są naprawdę świetnymi kompanami do wspólnego spędzania czasu. 

Ile trzeba zapłacić za godzinną sesję alpakoterapii? Cena różni się oczywiście od miejsca. Oto kilka przykładowych lokalizacji, w których prowadzona jest alpakoterapia:

  • ATIS alpakoterapia (ceny):
  • 60 minut max. 3 osoby na zajęciach -> 100 zł
  • 60 minut zajęć grupowych, czyli max. 15 osób -> 450 zł
  • 120 minut zajęć grupowych, czyli max. 15 osób -> 550 zł
  • KOPARKA – Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, alpakoterapia (ceny):
  • 50 minut za 1 osobę -> 100 zł
  • 60 minut zajęcia grupowe z dojazdem do placówki -> 400 zł
  • 120 minut zajęcia grupowe z dojazdem do placówki -> 600 zł

Cena godziny zajęć indywidualnych w innych placówkach również oscyluje między 100-120 zł. 

Już wiesz, ile obecnie kosztuje spacer z alpakami i ile trzeba zapłacić za godzinę alpakoterapii. Artykuł nie jest sponsorowany – wymienione w nim lokalizacje, zostały wspomniane ze względu na to, że są dość popularne i mają dużo pozytywnych opinii.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły