Zboczone zagadki – sprawdź dwuznaczne zagadki dla dorosłych

Zagadki logiczne są świetnym sposobem nie tylko na zabawę i rozrywkę, ale również jest to porządny trening dla naszego mózgu. 

Zagadki to zadania lub pytania, które rozwiązujemy poprzez znalezienie prawidłowej odpowiedzi przy wykorzystaniu logicznego wnioskowania, wiedzy oraz intuicji. Zagadki logiczne były już obecne w wielu mitologiach oraz w literaturze. Obecnie, głównie wykorzystywane są dla celów dydaktycznych, przede wszystkim w nauczaniu wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Celem zagadek jest rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, a także pobudzenie wyobraźni. Zagadki wpływają bardzo korzystnie na rozwinięcie umiejętności poznawczych mózgu nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. 

Sprawdź: Pytania i wyzwania do butelki. Mocne, hardkorowe pomysły

Dwuznaczne zagadki z podtekstem erotycznym

Jednak zagadki nie są dedykowane tylko dla dzieci. Również dorośli uwielbiają zagadki, a najbardziej zboczne zagadki z podtekstem erotycznym. Dorośli coraz częściej sięgają po dwuznaczne zagadki. Zboczone zagadki dla dorosłych nie tylko stanowią rozrywkę, ale także wpływają pozytywnie na działanie mózgu. Dzięki rozwiązywaniu zagadek dla dorosłych w mózgu tworzą się nowe połączenia, dzięki czemu możemy wpłynąć między innymi na: 

 1. Rozwój obu półkul mózgu. Każda z półkul mózgu odpowiedzialna jest za inne funkcje. Prawa półkula mózgu odpowiada za kreatywność, natomiast lewa strona – za logiczne oraz analityczne myślenie. Podczas rozwiązywania dwuznacznych zagadek dla dorosłych nasz mózg mocno trenuje, ponieważ w tym czasie angażujemy obie półkule mózgu.
 2. Zboczone zagadki poprawiają pamięć krótkotrwałą. Podczas rozwiązywania zagadek dla dorosłych w naszym mózgu tworzą się nowe połączenia oraz nowe komórki mózgowe. 
 3. Zagadki pomagają uchronić nas przed demencją oraz chorobą Alzheimera. Badania naukowe pokazują, że układanie puzzli, gry logiczne oraz zagadki potrafią nie tylko uchronić nas przed chorobą, ale również pomagają już osobom chorym na demencję/Alzheimera w początkowe fazie choroby, aby spowolnić postępowanie tej choroby.
 4. Dzięki zagadkom z podtekstem erotycznym wzmocnimy nasze umiejętności rozwiązywania problemów. W trakcie rozwiązywania zagadek dla dorosłych metodą prób i błędów musimy testować różne rozwiązania/teorie, co pozytywnie wpłynie również na nasze bardzo istotne umiejętności w życiu.
 5. Dwuznaczne zagadki są świetną rozrywką dla dorosłych oraz poprawiają nasz nastrój. W czasie rozwiązywania zagadek zwiększamy produkcję dopaminy. Jest to tak zwany hormon szczęścia, który odpowiada za motorykę, równowagę hormonalną, a także za emocje. Dopamina wywołuje pozytywne emocje, między innymi: fascynacje, ciekawość oraz zainteresowanie. 
 6. Zagadki z podtekstem erotycznym pomogą nam w zwalczaniu nadmiernego stresu. Pomogą nam się zrelaksować i skoncentrować na rozwiązaniu, a nie na obecnych problemach. 

Poniżej przedstawiamy wam wybrane zagadki z podtekstem erotycznych dla dorosłych osób. Życzymy wyczerpującego treningu mózgu przy dwuznacznych zagadkach i miło spędzonego czasu 🙂

Sprawdź: TikTok dla dorosłych do pobrania – opinie

 • Co to jest: na zewnątrz jest owłosiony, a w środku miękki, kończy się na literę: “s”:
  Kokos!
 • Co to jest: wisi przed użyciem, stoi w czasie użycia, natomiast po użyciu kapie:
  Parasolka
 • Co to jest: rozbity, ale cały:
  Namiot
 • Co to jest: mąż daje żonie, Kowalski ma dłuższy od Nowaka, a papież nie używa:
  Nazwisko
 • Co to jest: ma zęby, ale nie gryzie, ma rogi, ale nie kuje, głaszczesz z jednej strony, a z drugiej – liżesz:
  znaczek pocztowy
 • Co to jest: jak się nim trzepie to wypływa biały płyn, zaczyna się na literę: “k”:
  Korektor
 • Pewna kobieta wyszła za mąż za Hiszpana, jednak ona sama nie potrafiła mówić po hiszpańsku. Para zamieszkała w Hiszpanii. Pewnego dnia kobieta chciała kupić udko z kurczaka, więc w sklepie pokazała swoje udo, dzięki czemu sprzedawca ją dobrze zrozumiał. Kolejnym razem kobieta poszła z mężem do sklepu i chciała kupić parówkę. Co zrobiła kobieta?
  Nic nie zrobiła, jej mąż jest Hiszpanem i mówi po hiszpańsku. 
 • Co to jest: Dwie godziny przyjemności w ciemnym pokoju:
  Film 
 • Co to jest: Gdy wezmę go do ręki i mocno ścisnę – stanie się elastyczny i twardy jak rzepa:
  Śnieżna kula 
 • Co to jest: Ma czerwoną głowę i zręcznie wspina się do dziury:
  Dzięcioł
 • Co to jest: Trzymam go obiema rękami i wkładam między nogi:
  Rower
 • Co to jest: Na sucho wchodzi, na mokro wychodzi, dostarcza ciepło i radość:
  Torebka herbaty
 • Żeby pogłaskać przód, musisz najpierw polizać plecy – czym jestem?
  Znaczkiem pocztowym
 • Na środku kiełbasy, wokół włosów:
  Kukurydza
 • Na początku zimno, później gorąco, potem wiszące – potem stojące
  Kabina prysznicowa
 • Owłosiona głowa przechodzi przez policzek – czym jestem?
  Szczoteczką do zębów

Zagadki to świetna zabawa oraz dobre ćwiczenie na pobudzenie mózgu nie tylko dla dzieci. Dorośli uwielbiają sięgać po dwuznaczne zagadki. Zboczone zagadki dla dorosłych to świetny sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu i na relaks. Mam nadzieje, że udało wam się rozwiązać wszystkie wyżej wymienione zagadki z podtekstem erotycznym i świetnie się czy tym bawiliście 🙂

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły