Imię dla białego psa. Nasze TOP

Wszystko zaczyna się od głębokiego spojrzenia w parę zaciekawionych, błyszczących oczu. Nie mija wiele czasu, a do głosu dochodzi mrowiące pulsowanie myślącej głowy i rozbiegane po klawiaturze palce, które ruszają na poszukiwanie imienia dla małego, białego psa stojącego obok i merdającego radośnie ogonem.

Wybór odpowiedniego imienia dla pupila, jeśli nie został poprzedzony skrupulatnym wypisaniem pomysłów, może stanowić nie lada kłopot. Szczególnie kiedy piesek znajduje się w twoim domu i czeka na nadanie imienia. Porzuć swoje zmartwienia, psi rodzicu, bo przychodzimy ci w sukurs. 

W naszym tekście znajdziesz kilkanaście propozycji imion dla białych psów. Jeżeli wszedłeś na naszą stronę, aby zainspirować się przy nadawaniu nazwy psu innego koloru, niż biały, to i dla ciebie mamy wartościowe wskazówki na temat, jak nazwać psa.

Zobacz: Nieśmieszne żarty – TOP3

Garść praktycznych informacji – nie tylko białych psach!

Podczas wybierania imienia dla ukochanego czworonoga, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Nawet najbardziej kreatywna nazwa, nawiązująca do twojej ulubionej postaci z serialu, okaże się niewypałem, jeśli będzie zbyt długa. Wydawanie psu komend, nawoływanie przy spacerze i komunikaty, przy których wymawianiu podnosimy głos, najlepiej spełniają swoją funkcję przy imionach dwu/trzysylabowych. Krótkie imię, nienawiązujące do codziennie wymawianych słów, to też pewność, że pies szybciej zrozumie, o co ci chodzi.

Imię dla białego psa, którego aktualnie szukasz, może oczywiście być humorystyczne i figlarne, ale powinno wyrażać szacunek i nie wywoływać ciarek zażenowania, kiedy musisz zawołać pupila w miejscu publicznym. Zostanie z nim na całe życie, więc warto poświęcić dłuższą chwilę nad jego wymyśleniem. 

Inspiracje są wszędzie

Podczas selekcji imienia dla psa, zwróć uwagę na osobowość swojego czworonoga. Język polski, choć kapryśny, ma do zaoferowania wachlarz wielu barwnych słów, będących synonimami dla powszechnych cech. I w ten sposób nadzwyczaj ruchliwy psiak może być Frygą, leniuch – Leserem lub Bumelantem, a krnąbrny szczeniak – Chimerą. 

Szeroki wybór inspiracji oferują postacie z gier i seriali, nazwiska rockmenów lub malarzy, a także panteon bogów z mitologii greckiej. Przedmioty codziennego użytku, jeśli są związane z wyglądem lub osobowością naszego psiaka, również będą świetnym i oryginalnym pomysłem na imię dla białego psa. 

Inną opcją jest działanie na zasadach kontrastu. Wtedy chihuahua może być Tytanem, dog niemiecki – Puszkiem, a maltańczyk Sadzą. Może to brzmieć jak tani frazes, ale prawdą jest, że ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Czasem jednak bywa i tak, że wena, choć zapraszana – nie przychodzi. Poniżej znajdziesz nasze propozycje imion dla białych psów.

Imię dla białego psa 

Biorąc pod uwagę kolor, bo w końcu poszukiwane przez ciebie jest imię dla białego psa, proponujemy na początek nazwy, które są wariantem dla określenia białego koloru. Na myśl przychodzi nam żartobliwy, prawilny Białas i delikatniejsza Blanka. Dalej: Łajcior i Łajka (wtedy zadbaj o to, aby nie skończyła tak, jak Łajka wystrzelona w kosmos w latach 50.), Walter (dla fanów serialu „Breaking Bad” i Waltera White’a) i Kieł. 

Popularne są nawiązania do jedzenia, bo w końcu wszyscy (no, prawie) uwielbiamy psy i pyszne jedzenie. Tu proponujemy imiona: Sernik, Lodzia, Algida, Pyza lub Beza. Jeśli twój pupil bywa nierozgarnięty, to świetnym imieniem dla białego psa o takim usposobieniu będzie Bajzel czy Frędzel.

Imię dla małego białego psa 

To, co małe, z natury posiada moc rozczulania na każdym kroku. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, tym bardziej że wiele małych, białych psów to właśnie szpice miniaturowe, maltańczyki, bichon frise czy teriery. Oto kilka propozycji, jak może brzmieć imię dla małego, białego psa: Chmurka, Pianka, Puszek, Pufka, Balbina, Kulka, Koka, Kokos, Bambi. Wiele z nich brzmi żeńsko, ale nie trzeba wiele zachodu, aby zmienić je na imię dla małego, białego psa płci męskiej: Chmurek, Pufek, Albi, Koko czy Śnieżek.

Imię, które wybierasz dla psa, powinno zostać przez ciebie dobrze przemyślane. Jak w przypadku każdej, żyjącej istoty, stanowi identyfikator i nazwę własną twojego ukochanego zwierzątka. Kapryśne zmienianie imienia dla twojego białego psa, znacznie utrudni mu proces adaptacji i nauki komend. Miej na uwadze jego dobro i bądź konsekwentny w tym działaniu. 

Jeśli jesteś opiekunem białego psa, podziel się w komentarzu imieniem, jakie dla niego wymyśliłeś! Chętnie przeczytamy i zainspirujemy się sami. Być może imię dla małego, białego psa, którego znasz, posłuży innym czytelnikom, jeśli właśnie w tej chwili patrzą w parę lśniących, małych oczu, wyczekujących na własne imię.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły