Adrian Nowak z Żalna – kto to, o co chodzi, gdzie mieszka?

Zjawisko patostreamingu w Internecie nie jest już niczym nowym, jednak wciąż budzi skrajne emocje. Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że chodzi o transmisje internetowe na żywo, prowadzone na różnych portalach streamingowych. Podczas tego typu widowiska, prezentowane są zachowania, które przez ogół społeczeństwa uważane są za dewiacje. Mogą to być na przykład: agresywne zachowania wobec innych osób, spożywanie alkoholu bądź innych substancji, przeklinanie i inne nieprzewidywalne, negatywnie nacechowane czynności.

Niestety, są to dość powszechnie oglądane transmisje, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych ludzi, co nie jest dobrym znakiem, biorąc pod uwagę, jak destrukcyjne rzeczy mają tam miejsce. Patostreamerzy to z kolei osoby prowadzące tego typu “show”. Zazwyczaj są oni świadomi tego, co robią i chcą zwrócić na siebie jak największą uwagę. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy ludzie nie do końca są w stanie kontrolować swoje zachowanie przez swoją chorobę psychiczną, a mają dostęp do Internetu i sami są twórcami takich patostreamów, chociaż nieświadomie. Wielu osobom może się nie mieścić w głowie, że ktoś może entuzjastycznie oglądać emisje tego typu obrazów. Jak już wspomniałem, chętnych widzów nie brakuje w jednym i drugim wypadku.

Głośno ostatnio o Adrianie Nowaku z Żalna, który jest związany z opisanym wyżej zjawiskiem, a internauci ochoczo szukają informacji o nim. Kto to taki i kim jest? W jakim jest wieku? O co chodzi z jego popularnością? Czy ma jakiś pseudonim? Jaki jest jego adres zamieszkania? Nie zaglądajcie do Wikipedii, tylko przeczytajcie dalszą części artykułu, żeby poznać odpowiedzi na te i inne pytania.   

Adrian Nowak generuje naprawdę pokaźne zasięgi – film w ponad miesiąc zdobył 120 tysięcy wejść

Adrian Nowak z Żalna – kto to, kim jest TikToker?

Osoby, nieposiadające aplikacji TikTok mogą mieć problem z ustaleniem, kto to Adrian Nowak z Żalna (woj. kujawsko-pomorskie). Na Wikipedii również na próżno szukać jakichkolwiek informacji.  Kim jest więc ten kontrowersyjny dla wielu osób mężczyzna i gdzie mieszka? Żyje z rodziną w małej miejscowości, liczącej niecałe tysiąc mieszkańców, na drugie imię ma Piotr i jest rolnikiem, posiadającym ponoć 36 hektarów ziemi. Zasłynął z nagrywania krótkich filmików na TikToku (teraz można je bez problemu wyszukać także na platformie YouTube). Największą rozpoznawalność zapewnił mu ten, w którym pokazuje zakupy spożywcze o wartości 1500 złotych. Szybko jednak można dojść do wniosku, że Adrian nie mieszka w sprzyjających warunkach, a jego zachowanie odstaje od innych osób. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że pochodzi raczej z ubogiej rodziny, a na dodatek mówi się, że mężczyzna zmaga się z chorobą psychiczną, co tłumaczyłoby jego nietypowy sposób bycia. 

Adrian Nowak z Żalna – o co chodzi z jego popularnością?

O co chodzi z popularnością Adriana Nowaka? Częściowo zostało to wyjaśnione w poprzednim akapicie. Filmików nagranych przez rodowitego żalnianina jest mnóstwo i ciężko jednoznacznie określić ich tematykę. Pozdrawia on na nich swoich fanów, gotuje zupę z landrynkami, krzyczy w lesie, spożywa alkohol, pali papierosy, otwiera paczki od fanów, mówi o swoich licznych pseudonimach. Mimo młodego wieku i dość dziwnego contentu, udało mu się przyciągnąć publiczność, wytrwale śledzącą jego poczynania. Nie doczekał się jeszcze swojej strony na Wikipedii. Być może to kwestia czasu, ponieważ użytkownicy sieci intensywnie szukają, kto to jest. 

Adrian Nowak z Żalna – gdzie mieszka?

Internauci zainteresowani osobą Adriana, ciekawi byli jego adresu zamieszkania. Jak już zostało wspomniane wcześniej, Nowak mieszka w Żalnie ze swoją mamą i wujkiem. Co więcej, ich również możemy zobaczyć na kilku filmikach, jak się ze sobą kłócą. Nie jest to typowa polska rodzina, jednak szanujemy ich prywatność i ze względu na to, nie zamierzamy podawać ich dokładnego adresu. Być może Adrian sam podzieli się ze swoją publicznością, gdzie mieszka, jeśli będzie chciał. 

Adrian Nowak z Żalna – choroba, dziewczyna, adres i inne informacje 

Adrian Nowak nie jest do końca zdrową osobą i nie trzeba być psychologiem, żeby to zauważyć. Pisaliśmy na początku artykułu, że mężczyzna prawdopodobnie zmaga się z chorobą psychiczną. Internauci domyślają się, że chodzi o schizofrenię.  

W jakim wieku jest Adrian? Możliwe, że urodził się 02.07.1987 roku (choć nie są to potwierdzone dane), więc niedawno skończył 35 lat i jest zodiakalnym rakiem. Czy wiadomo coś o jego wzroście? Na to pytanie nie udało nam się znaleźć odpowiedzi, więc na ten moment jego wzrost pozostaje tajemnicą. Mężczyzna posiada również wiele pseudonimów. Są to m.in. broda, bródka, hussain, hana montana, paris hilton, jelcyn, jezus, osama bin laden. Nie wiemy jednak, czy sam sobie nadał wymienione pseudonimy, czy są one wymyślone przez jego widzów. Jeśli chodzi o jego adres, to tę kwestię poruszyliśmy już we wcześniejszym akapicie. 

Na Instagramie istnieje konto o nazwie adi_nowak_zalno, ale nie jest ono prawdziwe, tylko prowadzone przez nieznanego użytkownika. Mimo to obserwuje je prawie 60 tysięcy followersów i zamieszczonych jest tam równe 300 postów. Z kolei na YouTube jest kilka prowadzonych przez Nowaka kont. Wygląda to tak, jakby zapominał haseł i tworzył kolejne kanały, na których zamieszcza filmiki

Czy mężczyzna o wielu pseudonimach ma dziewczynę? Jak wskazują jego wypowiedzi, okazuje się, że jest singlem, ale bardzo chętnie pozna kobietę, żeby stworzyć z nią potencjalny związek. Kto wie, może dzięki coraz większej popularności, uda mu się znaleźć odpowiednią dziewczynę? Jak śpiewała Anita Lipnicka w latach dziewięćdziesiątych “Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń”. 

Postaraliśmy się w wyczerpujący sposób opisać, kim jest Adrian Nowak i o co chodzi z zainteresowaniem wokół niego. Nie sposób nie zauważyć, że praktycznie z dnia na dzień bohater artykułu stał się pewnego rodzaju influenserem dla dość sporej części użytkowników Internetu. Pamiętajmy, że na co dzień zmaga się z poważną chorobą psychiczną, nad którą nie ma kontroli. Niezależnie od naszego wieku, nie powinniśmy tworzyć stron na Wikipedii, śmiać się z takich osób oraz ich czynów, gdyż w większości nie są one świadome swoich poczynań. Co możemy zrobić? Okazać wsparcie, powiadomić odpowiednie organy lub przynajmniej nie prowokować do dalszej aktywności w sieci. Nigdy nie wiadomo, kiedy to ktoś nas będzie chciał upokorzyć przed innymi ludźmi. Adrianowi życzymy dużo zdrowia i znalezienia fajnej dziewczyny.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły