Fotowoltaika Columbus Energy – opinie

Obecnie coraz częściej dbamy o ochronę naszej planety i kładziemy większy nacisk na ekologię. Zachęca się społeczeństwo do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, takich jak energia promieniowania słonecznego, a do tego wykorzystywane są panele fotowoltaiczne. Instalacja fotowoltaiczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nikogo to nie powinno dziwić, bowiem posiada ona wiele zalet. Nie generuje ona żadnego hałasu ani zanieczyszczeń, a co najważniejsze jest bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Pomimo tego, że instalacja fotowoltaiczna wymaga sporej inwestycji, z czasem będzie ona korzystniejsza poprzez zmniejszenie rachunków za energię.

Na rynku mamy dużo firm, które oferują nam instalacje paneli słonecznych. Jednak wybór producenta nie jest łatwy, bowiem nie wszystkie opinie klientów na ich temat są pozytywne. Dzisiaj przyjrzymy się dokładnie jednej z popularniejszych firm – Columbus Energy. 

Od 2014 roku Columbus Energy SA specjalizuje się w odnawialnych źródłach energii. W swojej ofercie posiadają montaż paneli słonecznych, pomp ciepła, magazyny energii oraz ładowarki do samochodów elektrycznych. Są oni najczęstszym wyborem wśród Polaków w dostawie fotowoltaiki. W październiku 2021 roku Columbus Energy zajęła 37 miejsce w Rankingu Największych Polskich Firm Prywatnych Forbes oraz znalazła się na liście 100 Największych Polskich Firm Prywatnych. Mają ogromne doświadczenie i posiadają samych bogatych w wiedzę pracowników, dzięki czemu mamy zapewniony profesjonalny montaż.

Columbus Energy – opinie

Przed wyborem firmy, na której będziemy dokonywać zakupu, warto przyjrzeć się, co klienci piszą na ich temat na forum i różnych stronach. Firma Columbus Energy posiada wiele opinii, co świadczy o tym, że wykonali oni dużo zleceń. Przeglądając oferty firmy, która działa już długo na rynku i zrealizowała ogromną ilość zamówień, trzeba się liczyć z tym, że pojawią się również negatywne opinie klientów na temat ich usług.

Jednak firma Columbus Energy posiada wiele pozytywnych opinii. Klienci na forum szczególnie zwracają uwagę na sprawny i profesjonalny montaż. Zadowoleni również są z przyjaznej obsługi klienta, a specjaliści od montażu potrafią klarownie wytłumaczyć działanie oraz sposób użycia zamontowanego urządzenia.

Jedna z negatywnych opinii – to mniejszość.

Oszukani przez Columbus Energy – czyli jak łatwo może konkurencja manipulować opiniami

Opinii o różnych sklepach i firmach w Internecie jest dużo jednak czy można im bezgranicznie ufać? Negatywne opinie klientów na różnych forach możemy również znaleźć o firmie Columbus Energy piszą, że są “oszustami” i “naciągaczami”. Dlaczego przy tak dużej ilości pozytywnych opinii pojawiają się również obelgi?

Nierzadko zdarza się tak, że sklep płaci innym za pisanie pozytywnych opini o swoich produktach. Internet jest pełen nienawiści, a konkurencja też nie śpi. Ona również może zlecać pisanie negatywnych opini o konkurencyjnej firmie. Więc w jaki sposób ocenić wiarygodność komentarzy?

Największe obawy powinny wzbudzać opinie, które nie są weryfikowane, natomiast należy zwrócić większą uwagę na komentarze, gdzie, aby je dodać użytkownik musi się zalogować i uzupełnić swoje dane. Poprzez nazwę użytkownika możemy zobaczyć czy dodał również inne komentarze w innym sklepie. Jeżeli zobaczymy, że dodał ich całkiem sporo, powinna nam się zaświecić lampka, bo prawdopodobnie są to komentarze kupione przez firmę konkurencyjną. 

Pozytywna opinia o Columbus Energy

Columbus Energy – oszuści, czyli konkurencja działania dalej

Przy dokonywaniu wyboru sklepu zwróćmy uwagę nie tylko na opinie zamieszczane w internecie. Dobrze jest sprawdzić jaki czas działa dana firma na rynku. Sklep Columbus Energy specjalizuje się w odnawialnych źródłach naturalnych już sporo lat. Używają oni komponentów o wysokiej jakości, które charakteryzują się niską awaryjnością, a dowodem na to jest program gwarancyjny. Firma Columbus Energy zapewnia aż 15 lat gwarancji na każdy komponent. Działa ona na zasadzie “od drzwi do drzwi”, więc w razie jakiejś usterki serwis przyjedzie do Waszego domu, aby sprawdzić, co się stało i szybko zniweluje problem. 

Mimo nieprzychylnych komentarzy, osób którzy piszą, że zostali oszukani przez firmę Columbus Energy, w większości bardziej wiarygodnych opinii klientów jest pozytywna. 

Columbus Energy – negatywne opinie, oszuści a produkt i usługa dobra?

Czy to oznacza, że wszystkie opinie na forum o tej firmie typu “oszuści” i “naciągacze”, są niewiarygodne i pochodzą od konkurencji? Oczywiście, że nie. Pojawiają się również opinie mówiące o braku fachowego doradztwa oraz złej obsłudze klienta. Skarżą się również na dostawę, która odbywa się o innej godzinie, niż początkowo ustalana była z klientem. Także, ile ludzi, tyle opinii. Na szczęście więcej komentarzy jest pozytywnych i dotyczą one przede wszystkim wysokiej jakości produktów, przy jednocześnie niskiej cenie. Uważamy, że jest to firma bezpieczna i godna zaufania, a komentarze, takie jak “naciągacze” czy “oszuści” są w większości napisane przez osoby z konkurencyjnych firm. 

Columbus Energy – odstąpienie od umowy. Nie ma problemu?

Co w przypadku, gdybyśmy chcieli odstąpić od umowy w firmie Columbus Energy? Jest to całkiem prosty proces. Na oficjalnej stronie sklepu możemy pobrać formularz odstąpienia od umowy. Musimy go uzupełnić, podając nasze dane kontaktowe oraz przedmiot, numer i datę zawarcia umowy. Następnie wysłać go pod podany przez firmę adres. Należy jednak pamiętać, że obowiązuje nas określony termin, po którym upływa możliwość odstąpienia od umowy. Firma Columbus Energy zapewnia 14 dni na odstąpienie od umowy.

Columbus Energy – ceny dobre?

Columbus Energy zapewnia aż 15-letnią Gwarancję 360 na wszystkie elementy instalacji. Zatrudnia najlepszych specjalistów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii oraz zapewniony jest montaż na dobrych komponentach.

Należy pamiętać, że na cennik wpływa wiele czynników, jest to m.in. moc danego systemu, rodzaj inwertera i specyfika dachu. Niestety firma nie udostępnia cennika. Jednak kupując panele słoneczne nie należy kierować się tylko i wyłącznie ceną, ponieważ na całkowity koszt wpływa również profesjonalna obsługa klienta oraz gwarancja bezpieczeństwa. Oferują również usługę “Columbus Care”, która polega na zaplanowaniu projektu oraz niezbędnej pracy. Jednak to nie wszystko, po wykonanym montażu Twoja faktura zostanie zweryfikowana, a instalacja zostanie sprawdzona. Jest także dostępny “panel klienta”, na którym będziesz mógł/mogła sprawdzić status umowy oraz zawrzeć nową umowę w formie on-line.
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów możemy być pewni, że otrzymamy niezbędną pomoc od producenta Columbus Energy.

Oszuści i naciągacze są wszędzie, ale nie zawsze warto ufać opiniom w Internecie

Należy pamiętać, że wszystkie informacje, które znajdziemy w Internecie, musimy traktować z przymrużeniem oka. Nienawiść w internecie, jak i działania konkurencji są wszędzie powszechne i nie łudźmy się, że one ustąpią. Pamiętajmy, aby przy wyborze firmy oprócz opinii zobaczyć również informacje na jej temat, bo nie zawsze możemy ufać temu, co ludzie piszą w Internecie.

Źródło zdjęć i screenów: wizytówka Google

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły