Arilook – opinie, ile trwa dostawa, zwroty, skąd pochodzi, co za firma?

Arilook jest przedsiębiorstwem działającym w branży mody damskiej, opartym na sprzedaży e-commerce. W swoim asortymencie ma ono cały szereg różnego rodzaj ubrań, przeznaczonych dla kobiet takich, jak sukienki, bluzki, spodnie, swetry, dresy, kombinezony, legginsy, kurtki, płaszcze, body, spódnice, czy stroje kąpielowe.

W artykule przybliżymy wszelkie dostępne informacje na temat firmy: co to za firma, skąd pochodzi, jakie można znaleźć opinie na jej temat, ile trwa dostawa, jak wyglądają kwestie związane z wysyłką, jaki jest czas dostawy, jak można dokonać zwrotu, jaki jest kontakt do przedsiębiorstwa oraz jaki jest czas dostawy do Polski.

Arilook – co to za firma? Skąd pochodzi? 

Zadając pytanie ,,co to za firma’’, bez trudu można odpowiedzieć, że Arilook jest przedsiębiorstwem działającym w branży e-commerce i handlującym kobiecymi ubraniami. Trudno jest jednak ustalić skąd pochodzi firma. Z całą pewnością nie jest ona z Polski. Na swojej stronie internetowej marka nie podaje wprost informacji, gdzie ma swoja siedzibę, co już samo w sobie wydaje się być podejrzane. Jedyne dostępne informacje, jakie można znaleźć na stronie to te, które podają dane przedsiębiorstwa dla jej klientów pochodzących zarówno z, jak i spoza obszaru Unii Europejskiej.

Po wpisaniu w wyszukiwarce jednego z adresów podanych przez przedsiębiorstwo, na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania, poszukującym ukaże się 10 innych firm, również modowych, które mają swoją siedzibę w tym samym miejscu.

Wynik z Google

Taka praktyka wydaje się być mało uczciwa. Tworzenie przez kogoś kilku firm, z tej samej branży, działających w tym samym miejscu budzi spore zastrzeżenia, tym bardziej w świetle opinii klientek, które będzie można przeczytać niżej.

Arilook – opinie 

Opinie na temat firmy nie są pochlebne, ale zanim lepiej im się przyjrzymy, warto najpierw skupić się na bardziej podstawowych informacjach, jakie można znaleźć na stronie internetowej przedsiębiorstwa tak, aby mieć pełne rozeznanie dotyczące kwestii związanych z wysyłką, jak i ze zwrotami.

Arilook – czas dostawy. Ile trwa dostawa do Polski? 

Ile trwa dostawa, jaki jest czas dostawy do Polski – tego typu pytania może zacząć zadawać sobie polski klient po uzyskaniu informacji, że Arilook nie jest naszą rodzimą firmą oraz nie ma na terenie RP żadnej swojej filii. Z pomocą przychodzą nam dane zawarte na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Wynika z nich, że przygotowanie zamówienia do wysyłki trwa 2 dni robocze, licząc od dnia zaksięgowania płatności. 

Kontakt z firmą dokonywany jest mailowo. W wiadomości klient otrzymuje informację o numerze paczki oraz linku do jej monitorowania. Szacunkowy czas dostawy do Polski wynosi od 10 do aż 35 dni roboczych. Firma zaznacza, że te dni rozumiane są zgodnie z przepisami obowiązującymi na terenie RP, zatem jeżeli jakieś święto wypada w dzień powszedni, to nie zostanie on objęty w podanym przez Arilook przedziale czasowym.

Koszt wysyłki zaczyna się od 10 zł. Finalna cena uzależniona jest od miejsca doręczenia paczki i całkowitej wagi zamówionego towaru. W przypadku zakupów powyżej 400 zł klient może liczyć na bezpłatną dostawę.

Zwroty realizowane są na ściśle określonych zasadach, Nadrzędną jest ta, która mówi, że na zwroty towaru mamy czas 14 dni od momentu otrzymania przesyłki. Ponadto należy uprzednio poinformować mailowo firmę o chęci oddania towaru, jeżeli tego nie zrobimy Arilook nie zaakceptuje nam zwrotu. Paczkę z oddawanym produktem musimy opłacić sami. Gdy już dotrze ona do firmy, w przeciągu dwóch tygodni otrzymamy zwrot poniesionych na zakup środków. 

Arilook – opinie na forum 

Arilook ma swojego fanpage’a na Facebook’u. Po odwiedzeniu tej strony, naszym oczom ukażą się liczne komentarze, w których zdenerwowane klientki dzielą się swoimi negatywnymi doświadczeniami z firmą.

Klientki zwracają przede wszystkim uwagę na brak zainteresowania ze strony Arilook, na pytania kierowane przez kupujących drogą mailową. Czas dostawy ulega znacznemu wydłużeniu, nie wiadomo ile tak naprawdę trwa czas dostawy do Polski. Praktycznie pod każdym postem można znaleźć opinie zdegustowanych klientek, w których narzekają one na zerowy kontakt ze strony marki. 

Źródło: Fanpage Arilook na Facebook’u

Źle o firmie świadczy również fakt, że opinie klientek są po prostu zbywane przez osobę odpowiedzialną za prowadzenie fanpage’a przedsiębiorstwa. Nikt nie odpowiada na pytanie ile trwa dostawa. Na komunikat, że firma nie odpisuje na maile, receptą ma być dalsza elektroniczna próba kontaktu z firmą. Tego typu praktyki są mało poważne i z całą pewnością odrzucą one każdą osobę, która będzie rozważać zakupy w tym sklepie.  

Podsumowując, Arilook z całą pewnością nie jest rzetelną, wiarygodną firmą. Świadczą o tym zarówno trudności w ustaleniu miejsca skąd pochodzi i co to za firma, jak i prowadzenie innych modowych przedsiębiorstw pod tym samym adresem. Kolejną kwestią, która szarga opinie marki jest brak jakiegokolwiek zaangażowania na uwagi klientek. Kontakt z przedsiębiorstwem jest trudny, nie wiadomo ile wynosi ostatecznie czas dostawy do Polski. Na podstawie doświadczeń rodzimych klientów można także wnioskować, że także do innych państwa czas dostawy się dłuży. Stanowczo odradzamy zakupy w tym sklepie.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły