Autohero – opinie, czy warto? Oszukani przez Autohero

Autohero to platforma internetowa, za pomocą której możesz kupić używany samochód z dostawą do domu. To, co jeszcze rok temu wydawało się niemożliwe, dziś staje się faktem: wchodzisz na stronę pośrednika, wpisujesz parametry samochodu, którym jesteś zainteresowany i dostajesz listę aut. I to wszystko z poziomu wygodnej kanapy we własnym domu. Nie wierzysz? Sami zastanawialiśmy się, czy warto. Przeczytaj, co udało nam się ustalić. Sprawdziliśmy opinie klientów, a także informacje na temat tych, którzy mogli poczuć się oszukani przez Autohero. Nasze ustalenia pomogą ci podjąć decyzję, bo przejrzeliśmy niektóre opinie forum i opinie Wykop. 

Autohero – opinie

Szukasz auta – musi być używane, w konkretnym przedziale cenowym. Twoje oczekiwania są dość sprecyzowane, ale po miesiącu przeglądania ogłoszeń trochę spuszczasz z tonu. Już wiesz, że będziesz musiał zapłacić więcej niż zakładałeś i w sumie weźmiesz każde auto, byle w wersji kombi. O krwisto czerwonym lakierze albo fabrycznych felgach aluminiowych przestałeś już marzyć. Jesteś tak zmęczony, że zaraz kupisz cokolwiek, byle nie musieć codziennie sprawdzać ogłoszeń, a potem oglądać aut, które na żywo prezentują się fatalnie. A czas leci. Twoje pieniądze są w sumie warte coraz mniej. Znasz to? Nie jesteś sam. Sfrustrowanych kupujących jest całkiem sporo.

Opinie klientów, którzy skorzystali z oferty salonu Autohero mówią, że to wygodny sposób na zakup samochodu z drugiej ręki. Lista dostępnych aut jest duża (nawet 2 tysiące modeli) i nie ma żadnych ograniczeń w zakresie lokalizacji – możesz kupić auto na drugim końcu Polski bez konieczności oglądania go na żywo. Jeśli nie spełni twoich oczekiwań, w ciągu 21 dni możesz go oddać. Oszczędzasz czas, a twoje pieniądze są cały czas bezpieczne. 

Kiedy otrzymasz swoje nowe auto, możesz przejechać nim 500km w ciągu 3 tygodni i zwrócić je, gdy okaże się niezgodne z twoimi oczekiwaniami. Po prostu sprawdzasz, czy warto kupić auto, które dostajesz, czy chcesz szukać czegoś innego. Cały proces opisany jest przejrzyście w serwisie internetowym Autohero.

Czy pojechałbyś na drugi koniec Polski obejrzeć auto, które być może jesteś w stanie kupić? Jeśli chcesz kupić samochód bez pośrednika, musisz to robić albo kupować auto w swoim regionie. 

W Autohero, jak można przeczytać na ich stronie, zdajesz się na specjalistów zatrudnianych przez firmę. Oni oglądają każde auto i weryfikują jego stan techniczny. Zresztą, strona internetowa informuje także o tym, że firma daje rok gwarancji na każde posiadanie przez nią auto. Zawsze przed dokonaniem zakupu-nieważne, czy auta, czy lodówki, warto sprawdzić, warunki gwarancji i to, co dokładnie obejmuje. To informacje, które uzyskasz przez telefon od pracownika zajmującego się twoją sprawą. 

Autohero – opinie i komentarze, że zostali oszukani przez Autohero?

Sprawdzając firmę Autohero, natknęliśmy się na nagłówki mówiące o tym, że niektórzy zostali oszukani przez Autohero. Mając na uwadze to, że w internecie każdy może napisać wszystko, do wszystkich opinii należy podchodzić rozsądnie. Zarówno te przesadnie pozytywne, jak i negatywne mogą czasem budzić podejrzenia. 

Każdy kupujący musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce jeździć po komisach albo prywatnych sprzedających i szukać auta kilka tygodni, czy chce to zlecić zewnętrznej firmie i mieć spokój. 

Każda firma, będzie mieć klientów, którzy uważają zakup za udany i takich, którzy oczekiwali czegoś innego, więc czują się oszukani. Zawsze weryfikuj takie informacje i sprawdzaj ich wiarygodność. 

Autohero – opinie na forum, czyli opinie Klientów

Na stronie Autohero dostępne są opinie klientów firmy. Można tam znaleźć także opinie klientów, którzy nie byli zadowoleni z zakupu i dokonywali zwrotu. Do takich opinii dołączony jest komentarz firmy. Wynikałoby z tego, że Autohero nie ukrywa informacji o ewentualnych problemach ze sprzedażą. Publikują wszystkie komentarze, zarówno tych, którzy czują się oszukani przez Autohero, jak i zadowolonych kupujących. 

Opinie forum, gdzie kupujący dzielą się wrażeniami, można przeczytać komentarze w dość podobnym tonie. Zawsze znajdą się zadowoleni i niezadowoleni klienci. Kluczowe jest to, czy tymi niezadowolonymi ktoś się zajmie i wyjaśni sprawę. 

Autohero – opinie na wykopie

Temat zakupu używanego auta przez Autohero stał się także pretekstem do paru dyskusji na forum Wykop. Niektórym użytkownikom serwisu udało się kupić auto i poruszają się nim od dłuższego czasu, nie mając żadnych zastrzeżeń. Inni uruchomili proces zwrotu, bo jednak nie byli zadowoleni z auta. 

Spore grono osób prosiło o opinie Wykop, ponieważ szukają sposobu na komfortowe kupno samochodu. Widać zainteresowanie serwisem jest spore. W Polsce taka formuła kupowania auta jest nowa, ale zdaje się, że na stałe zagości na naszym rynku. 

Autohero, reasumując: czy warto?

Nikt z nas nie podejmie decyzji za ciebie. Musisz przeanalizować swoją sytuację samodzielnie. Odpowiedz sobie na pytania: Jak szybko potrzebujesz mieć auto? Ile czasu masz na jego znalezienie? Czy znasz się na motoryzacji na tyle, by samemu ocenić stan samochodu przed zakupem? 

W Autohero oglądasz samochód tylko online. Serwis udostępnia także informacje na temat wad auta. Jeśli jest zarysowane, wgniecione – widzisz to na fotografiach. 

Jeśli kupisz auto, które okaże się mieć więcej wad, zgodnie z zapewnieniami firmy na stronie internetowej, możesz je zwrócić. Proces reklamacji nigdy nie jest przyjemny, Zawsze, choćbyś nie wiem jak dobrze był potraktowany przez sprzedawcę, i tak będziesz zły. Chciałeś w końcu coś mieć, a nie zwracać to po kilku dniach, bo ma jakieś wady.

Sprawdź też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły