Stihl FS 350 – opinie, testy, cena, części do kosy spalinowej

Kosa spalinowa FS 350 to wysokiej jakości sprzęt, który przyda się zarówno w firmie zajmującej się miejską zielenią, jak i w przydomowym ogrodzie. Ułatwi i przyspieszy wykonywanie podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych zieleni. Podpowiemy ci, czym się kierować przy zakupie kosy spalinowej i dlaczego właśnie Stihl FS 350 będzie dobrym wyborem. Sprawdziliśmy dla ciebie:

 • Stihl FS 350 opinie użytkowników 
 • Stihl FS 350 cena 
 • Stihl FS 350 dostęp do części 

Stihl FS 350 opinie na forum 

Przy kosie Stihl FS 350 opinie użytkowników są bardzo pozytywne. To mocny (2,2 KM) sprzęt, który sprawdzi się w ekstremalnych warunkach. Z powodzeniem, nawet przy użyciu żyłki 2,4 mm (dołączona do opakowania przez producenta), można skosić grubszą trawę, czy oczyścić ogród z większych roślin po zimie. 

Stihl FS 350 będzie odpowiednia do wykonywania standardowych prac, takich jak koszenie trawy przy murkach ogrodzeniowych lub tarasach, gdzie nie można dojechać kosiarką. Bez problemu poradzi sobie też z większymi zaroślami, które czasem rosną w niezagospodarowanej części ogrodu. Można nią skosić wysoką trawę na przydomowej łące lub działce, na której nie bywa się regularnie.

Sprzęt nadaje się też do użytku komercyjnego. Znajduje zastosowanie w wielu firmach, które zajmują się pielęgnacją zieleni miejskiej i porządkowaniem terenu. 

Kosa Stihl ma regulowany uchwyt. Jeśli dobrze dopasujesz go do siebie, znacznie ograniczysz drgania. Choć te, jak na tak mocną kosę i tak nie są dużym obciążeniem. Być może przyczyniła się do tego całkiem przyzwoita waga urządzenia – raptem 7,3 kg. 

Właściciele sprzętu Stihl chwalą również to, że części do kosy spalinowej Stihl FS 350 są ogólnodostępne. Nie ma też problemów z tym, by je wymienić. W internecie, najczęściej na forum dotyczącym sprzętu ogrodowego, można znaleźć wiele wskazówek dotyczących tego, jak to zrobić.

Jak zawsze przy takim sprzęcie, na prawie każdym forum można spotkać się z opinią, że sprzęt trzeba serwisować i czyścić. Aby z osłony usunąć resztki trawy, wystarczy użyć ręcznej szczotki. To nie tylko przedłuży żywotność urządzenia, ale też sprawi, że cięcie będzie sprawniejsze. Obklejona trawą osłona może blokować ruch żyłki. 

W przypadku kosy Stihl FS 350 opinie mówią też, że to sprzęt wart swojej ceny. O tym, co dostaniesz dodatkowo, kupując kosę Stihl, przeczytasz poniżej.  

Stihl FS 350 cena 

Dla kosy Stihl FS 350 cena to nieco powyżej 2 tys. złotych. Wyższe modele są znacznie droższe, a możliwości FS 350 całkiem spore. 

W przypadku kosy Stihl FS 350 cena obejmuje także:

 • wentylowane okulary ochronne z dodatkową ochroną boczną
 • mocne, regulowane szelki z ochronną wyściółką
 • klucz serwisowy
 • olej do paliwa (stosowanie mieszkanki oleju i paliwa przedłuża żywotność silnika urządzenia)
 • żyłkę 2,4 mm (sprawdzi się nawet do trzebieży młodych pędów)

Jak widać, produkt po zakupie jest praktycznie gotowy do użycia. Trzeba jedynie dokupić paliwo, którego w żadnej sytuacji nie otrzymuje się wraz z produktem. 

Części do kosy spalinowej Stihl FS 350 

Co podkreślają liczni użytkownicy na prawie każdym forum ogrodniczym, sprzęt Stihl należy regularnie serwisować. Części do kosy spalinowej Stihl FS 350, które wymienia się w ramach serwisu to:

 • świeca zapłonowa
 • filtr powietrza
 • filtr paliwa

Serwis sprzętu należy wykonać każdorazowo przed rozpoczęciem sezonu, a więc na wiosnę. Z łatwością zrobisz to samodzielnie przy użyciu klucza dołączonego do produktu. Inne przydatne informacje znajdziesz na opakowaniu, w którym kupisz części – wystarczy, że zeskanujesz kod QR. 

W przypadku kosy Stihl FS 350 cena takiego zestawu to 50 – 60 zł. 

Wśród części do kosy spalinowej Stihl FS 350 znajdują się także zestawy naprawcze. Najprawdopodobniej skorzystasz z nich, gdy kosa będzie już mocno wyeksploatowana. Tak jak w samochodzie po latach wymieniasz tarcze hamulcowe, czy opony, tak w sprzęcie do koszenia niektóre części w naturalny sposób się zużywają. 

Bez problemu dostaniesz części potrzebne do naprawy gaźnika. Jego czyszczenie, wraz z ewentualną wymianą membrany, też powinieneś przeprowadzić przed sezonem.

Kiedy zauważysz, że kosa traci moc, możliwe, że trzeba wymienić cylinder. Zestaw: cylinder, tłok i sworzeń wraz zabezpieczeniem bez problemu kupisz w sklepie z elektronarzędziami. 

Dzięki profesjonalnym narzędziom wykonywanie domowych obowiązków może być szybkie i przyjemne. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w kosę spalinową Stihl FS 350, właśnie tak będzie.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły