Beko błąd e01, e02, e03 – jak usunąć błąd? Kody błędów, kasowanie błędów

Jest sobota, późne popołudnie, posprzątany cały dom, pranie się pierze w pralce. Zostało Ci tylko ustawić zmywarkę, po całym dniu zbierania naczyń i już masz wolny wieczór. Nagle wyskakuje błąd w zmywarce. Nie masz pojęcia co robić. Serwis czynny dopiero w poniedziałek rano. Zmywarka wydaje jakieś takie dziwne dźwięki. Jak na złość instrukcja do zmywarki się gdzieś zapodziała. I w tym momencie wbijamy my z naszym artykułem i ratujemy zagrożony wolny wieczór, od szukania informacji w internecie. Zmywarka Beko i kasowanie błędów, jak się z tym uporać samemu i czy da się w ogóle naprawić błąd e01, e02 i e03 na własną rękę w domu? W tym artykule dowiesz się też co oznaczają te błędy i czy koniecznie we wszystkich przypadkach jest potrzebna pomoc fachowca. No to zaczynajmy.

Kody błędów zmywarka Beko

Co to są kody błędów? Zmywarka Beko jest bardzo intuicyjna, gdy pojawia się problem, na wyświetlaczu pojawia nam się odpowiedni kod błędu. Kody są różne i w zależności, z jakim błędem mamy do czynienia, taki symbol nam się pojawi na wyświetlaczu zmywarki. Znaczenia tych kodów zazwyczaj są uwzględnione w instrukcjach obsługi. Kiedy jednak instrukcja się zgubi, warto zawsze upewnić się, co oznacza dany symbol. Kody błędów, jakie zmywarka Beko pokazuje najczęściej to e01, e02 oraz e03. Często, gdy wiemy, co dany kod błędu oznacza, jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z usterką. Jednak w niektórych wypadkach lepiej oddać urządzenie do serwisu.

Zmywarka Beko błąd e01 – jak usunąć?

Zmywarka Beko i błąd e01 jak usunąć usterkę? Urządzenia często się psują, złośliwość rzeczy martwych jak to mówią. Zmywarka Beko — błąd e01 jest chyba najczęściej spotykanym błędem przez użytkowników zmywarek Beko. Ale co oznacza błąd e01? Błąd e01 w zmywarce oznacza awarię odpływu wody. Jeśli zmywarka nabierze zbyt wiele wody lub jeśli jakiś jej element przecieka i zmywarka to wykryje i na wskaźniku programu migać zacznie ikona e01. Na czas przepełnienia włącza się algorytm bezpieczeństwa, który postara się o odprowadzenie wody. Gdy przepełnienie ustanie, a wraz z nim zagrożenie, ikona e01 zniknie. Jeśli błąd e01 nie znika, wtedy możemy zacząć działać inaczej.

W internecie możemy znaleźć bardzo dużo rozwiązań tego problemu. Zmywarka Beko i błąd e01 – jak usunąć usterkę?

  1. Przede wszystkim, zanim zaczniemy jakiekolwiek działania, musimy anulować program zmywarki i odłączyć ją od prądu, koniecznie suchymi rękami!
  2. Opróżnij zmywarkę z naczyń oraz koszy na sztućce i naczynia.
  3. Postaw miskę na wodę i nieczystości ze zmywarki pod wężem odpływowym.
  4. Odkręć węża odpływowego i przechyl zmywarkę pod kątem 45 stopni.
  5. Poczekaj aż cała woda i wszystkie nieczystości wypłyną do miski.
  6. Sprawdź wąż odpływowy, jeśli jest powyginany bądź dziurawy trzeba go niezwłocznie wymienić na nowy.
  7. Jeśli wąż odpływowy jest w dobrym stanie, należy wypłukać go pod wyższym ciśnieniem i cieplejszą wodą, tak aby go przeczyścić z ewentualnych nieczystości.
  8. Gdy już wąż odpływowy jest wypłukany, to możemy go zamontować z powrotem.

Warto też zwrócić uwagę na pompę spustową i jej sprawność, jeśli problem nadal się pojawia. Wtedy należy: zdjąć górny i prawy panel boczny zmywarki i dokładnie wyczyścić pompę spustową. Po wykonaniu tej czynności zmywarka powinna już działać prawidłowo.

Beko e01 a reset

Zmywarka Beko — kasowanie błędów. Jak w urządzeniu takim jak zmywarka Beko wygląda kasowanie błędów? Beko, błąd e01 i reset zmywarki. Jeśli chodzi o samo kasowanie błędów, nie jest to trudna sprawa. Zazwyczaj wystarczy tylko przytrzymać jeden lub kilka guzików i zmywarka się resetuje. Jak w przypadku Beko błąd e01 reset będzie wyglądał? Tutaj niewiele się reset nie różni od innych zmywarek. Zmywarka Beko — kasowanie błędów w tym urządzeniu wymaga tylko przytrzymania przycisku „Start” przez około 5 sekund. Po tym czasie zmywarka się resetuje i kasują się błędy.

Źródło: Zmywarka beko błąd e01. Zmywarka nie odprowadza wody – sprawdź przyczynę.

Zmywarka Beko błąd e02 – jak usunąć?

No dobrze to już wiemy, co to jest błąd e01 w zmywarce Beko, ale w takim razie co jeśli zmywarka Beko wywali błąd e02? Zmywarka Beko i błąd e02 jak możemy usunąć taką usterkę? Błąd e02 w zmywarce Beko co może oznaczać? Taki błąd to ostrzeżenie o ustaniu dopływu wody. Jeśli zamknie się dopływ wody z sieci lub zakręci kurek kranu, zmywarka nie może pobierać wody i na wskaźniku programu migać będzie błąd e02. Jeśli trwa to dłużej, zatrzymuje się program zmywający i zmywarka regularnie sprawdza wlot wody, po przywróceniu dopływu wody błąd e02 zniknie, a program zmywający zostaje wznowiony. 

Zmywarka Beko błąd e02 – jak usunąć, jeśli błąd nadal nam się pojawia? Zmywarka Beko — błąd e02. Taki błąd może oznaczać też, że mamy problem z wężem Aqua Stop lub z przepływomierzem. Jeśli chodzi o te części, są one na szczęście wymienne. Jednak tym wypadku zalecane jest, aby wymianą zajął się fachowiec. Na forach fachowcy wyjaśniają, że może to być również błąd systemu, więc i w tym wypadku należy udać się z prośbą o pomoc do fachowców, bądź do zaufanego serwisu. Jeśli więc zmywarka Beko włączy błąd e02, najlepiej udać się z tym do specjalistów.

Zmywarka Beko błąd e03 – jak usunąć?

Wiemy już co nieco o błędach i usterkach. Pora na kolejny równie popularny błąd e03. Zmywarka Beko i błąd e03 – co on oznacza? Zmywarka Beko, gdy błąd e03 miga jak usunąć taki błąd? Zajmijmy się najpierw tym, co oznacza w takim razie błąd e03. Błąd e03 oznacza — zbyt długi lub zbyt krótki czas grzania grzałki. To znaczy, że grzałka może mieć problem z ogrzewaniem ciągłego strumienia wody. 

Zmywarka Beko i błąd e30 – jak usunąć wtedy taką awarię? Otóż grzałki w zmywarkach są wymienne jak najbardziej. Jeśli natomiast chodzi o samodzielne usunięcie tego typu usterki, będzie to tak samo trudne, jak w przypadku błędu e02, ale nie niemożliwe. Zawsze można znaleźć informacje w internecie jak samemu wymienić grzałkę w zmywarce, ale żeby uniknąć dalszych błędów i usterek również w tym przypadku lepiej zaprosić fachowca. Mamy nadzieję że udało nam się uwzględnić wszystko czego szukasz w tym artykule. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły