Veldman – opinie. Co to za firma, gdzie produkcja. Opinie o producencie

Remonty – kto ich nie lubi? A raczej, kto nie lubi zapachu nowości i rozpakowywania nowych, wyczekiwanych jak gwiazdka, sprzętów? Samo projektowanie wnętrz wedle swoich upodobań może dać dużo satysfakcji, a jeszcze więcej ich pierwsze użytkowanie. Byłoby pięknie, gdyby na tym się skończyło. 

Z doświadczenia wiemy, że urządzanie mieszkania to również stres, nerwy i mniejsze lub większe komplikacje. Dlatego nie ma sensu dokładać sobie dodatkowych przykrości. Lepiej nie robić zakupów w niepewnym miejscu, kiedy nie wiesz, jaka to firma i jakie ma opinie na forum. 

Dziś przyjrzymy się firmie Veldman, która ma w swojej ofercie piękną i nowoczesną armaturę łazienkową. Jednocześnie zbiera mieszane opinie. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: co to za firma i gdzie jest produkcja, a także przyjrzeć się ofercie sklepu.

Veldman – co to za firma, czy to polska firma? Sprawdzamy gdzie produkcja

Zacznijmy od podstawowej kwestii: Veldman – co to za firma? Jest to producent armatury sanitarnej, czyli wyposażenia łazienki. Nazwa może budzić wątpliwości, czy to polska firma. Owszem. Veldman ma swoją centralę w Warszawie, gdzie jest produkcja ich asortymentu. Polska firma ma w swojej ofercie kabiny prysznicowe i baterie podtynkowe. Poza tym w asortymencie figuruje wanna czy umywalka. A to nie wszystko.

Veldman – opinie 

Nie mamy możliwości przeprowadzić testu, aby jasno stwierdzić, co to za firma. W naszym artykule bazujemy więc na opiniach klientów z różnych źródeł. Po wejściu na Facebooka producenta, opinie Google, forum czy Ceneo, wiemy jedno – nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaka to firma. 

Negatywy, które znajdziemy w opiniach Google, zwracają uwagę na kiepską jakość produktów Veldman, o ile dotrą do klienta w całości. Często powtarza się zarzut o otrzymaniu uszkodzonego produktu, z załączonymi zdjęciami. Są to np. zarysowania lub zacieki. Klienci upatrują przyczynę w niedbałym pakowaniu produktów przeznaczonych do transportu. 

Źródło: opinie Google

Zażalenia dotyczą również utrudnionej komunikacji mailowej i telefonicznej. Dalej niezadowoleni użytkownicy żalą się na lekceważące podejście do klienta, brak profesjonalizmu i przede wszystkim – odrzucanie reklamacji. 

Komentarze pod najnowszymi postami na Facebooku nie przedstawiają się najlepiej. Produkty firmy Veldman określane są jako badziewia, już Chiny, gdzie produkcja jest, jaka jest, mają rzekomo produkty lepszej jakości. Inny komentarz zwraca uwagę na niepełny opis na stronie. Umywalka, która przyszła, była w innych wymiarach. Jak bumerang wraca problematyczna kwestia reklamacji, według innego użytkownika forum wygląda to tak, że podczas gdy jakość armatury jest beznadziejna, sprzedawca uważa, że to klient niepoprawnie użytkuje ich wanny, umywalki czy kabiny prysznicowe. Chciałoby się zapytać ze złością: co to za firma?!

Zobacz: Zebraneo – opinie, kontakt, adres, zwroty

Z drugiej strony druga połowa komentarzy wychwala usługi firmy Veldman. Na piedestał wynoszą piękny asortyment i szeroką ofertę armatury. Powtarzają się pochwały super obsługi, której fachowe doradztwo daje poczucie, że firma opiekuje się klientem. W kontrze do zażaleń opinie z forum przedstawiają jakość baterii podtynkowych czy umywalek jako świetną. Nie brakuje plusów związanych z szybką wysyłką. W ostatnim miesiącu na opiniach Google firma Veldman zebrała w większości pozytywne komentarze.

pozytywna opinia o veldman
Źródło: opinie Google

Trudno się w tym połapać. Po wejściu w Allegro przeważająca większość komentarzy wskazuje na dobre imię firmy. Na portalu Ceneo są spore rozbieżności.

Źródło: Ceneo

Veldman kabiny prysznicowe – opinie 

Produktem, o którym najczęściej można przeczytać na forum, są kabiny prysznicowe Veldman. Jakie kabiny zbierają opinie?

Niestety, w większości negatywne. Wystarczy wejść w kabinę prysznicową Easy Clean B73 na Ceneo i poczytać komentarze: Kabina prysznicowa Veldman 90X100Cm Easy Clean B73 – Opinie i ceny na Ceneo.pl. W 80% kabiny opinie zbierają negatywne. Podobnie w opiniach Google. Zdarza się, że kabina prysznicowa już po 2 latach uległa uszkodzeniu lub już po pół roku widać jej zużycie. Brodzik posiada przebarwienia, a uszczelki są wyjątkowo słabe i się rozchodzą, przez co cieknie woda. Inny komentarz wytyka brak śrubek do montażu w przesyłce, kolejny – wymiar rzeczywisty kabiny, który nie zgadza się z tym podanym na stronie. Komentarz o tym, że firma wydaje uszkodzone kabiny prysznicowe i nie przyjmuje reklamacji, zebrał 13 polubień.

Sprawdź: Zatkany zlew, brodzik, rura, wanna – sprawdź co zrobić, gdy kret nie pomaga

Veldman baterie – opinie

Innym, bardzo ważnym elementem armatury łazienkowej, są baterie. Jakie opinie zbierają?

Producent o bateriach podtynkowych (i nie tylko) pisze, że wyróżniają je: atrakcyjna cena i oryginalne wzornictwo. Najnowsza opinia sprzed tygodnia w sekcji opinie Google jest opatrzona jedną gwiazdką. W komentarzu znajduje się utyskiwanie na słabej jakości baterie podtynkowe, które wytrzymały tylko rok. Baterie Veldman opinie mają nie najlepsze. Inny klient napisał, że po pięciu latach część baterii cieknie, a nowa, zakupiona niedawno, cieknie już od dnia montażu. Inne źródło podaje, że baterie podtynkowe opinie mają dobre pod kątem montażu. Jest prosty i szybki w wykonaniu.

Veldman armatura – opinie 

Co się tyczy samej armatury, tutaj ponownie opinie są podzielone. Pozytywne głosy chwalą estetykę towaru, solidne opakowanie i wysoką jakość produktów. Negatywy – wręcz przeciwnie. Niezadowolona klientka skarży się na to, że farba z czarnej armatury schodzi płatami i po roku użytkowania nadaje się do śmieci. Armatura od Veldmana jest uznawana przez krytyków za towar złej jakości. 

Przeciekający stelaż podtynkowy, zacinające się korki w umywalce czy porysowane sedesy pojawiają się co jakiś czas w gąszczu różnorodnych opinii. Także potłuczone części armatury są jednym z zarzutów. Klienci uważają, że uszkodzone produkty zostały wysłane umyślnie, ponieważ nie znaleźli w opakowaniu fragmentów, które świadczyłyby o uszkodzeniu podczas transportu.

Z racji, że nie wszystkie opinie są opatrzone zdjęciami, trudno jednoznacznie określić, czy faktycznie tak jest.

Veldman wanna – opinie

Firma Veldman ma w swojej ofercie szykowne wanny wolnostojące. Każda wanna jest wykonana z akrylu, według producenta – wysokogatunkowego. Sklep oferuje najróżniejsze kształty i wymiary wanien, każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszy się model Marina. Sprawdzamy, jakie opinie na ich temat znajdziemy na forum. 

Niestety, nie ma ich zbyt wiele. Znaleźliśmy jedynie trzy. Pierwsza pochodzi od bardzo zadowolonej klientki, według której wanna jest przepiękna. Dwie następne pochodzą z portalu Ceneo.pl i jak się pewnie domyślasz, są ze sobą sprzeczne. Obok opinii rekomendującej produkt znajduje się komentarz negatywny. Jego autor zaleca omijanie sklepu szerokim łukiem. Zarzuca, że pochodzi z Chin, gdzie produkcja jest byle jaka. Podobno po 2 miesiącach wanna zaczęła przeciekać.

Teraz już nie musisz zastanawiać się nad tym, czy to polska firma. Staraliśmy się przybliżyć ci, jaka to firma. Jesteśmy ciekawi, jakie są twoje doświadczenia z Veldmanem? Czy armatura spełniła twoje oczekiwania, czy spotkał cię zawód? Podziel się w komentarzu.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły