Życzenia na rocznice ślubu – oryginalne, krótkie, najpiękniejsze, wzruszające, religijne

Co, zapomniało się? Doskonale wiemy, że nie kliknąłeś w ten artykuł, żeby umilić sobie podróż samolotem czy dłuższe posiedzenie. Rocznice ślubu mają to do siebie, że jakoś tak lubią wypadać z głowy. I my to rozumiemy, zdarza się. Przygotowaliśmy kilka kół ratunkowych: oryginalne, krótkie, wzruszające i religijne, po prostu najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu. 

Jeśli nie jesteś zapominalskim partnerem, a przyjacielem lub kolegą pary, na końcu artykułu znajdziesz kategorię życzenia na rocznicę ślubu dla znajomych. 

Oryginalne życzenia na rocznicę ślubu 

Jeśli mimo presji czasu reflektujesz na oryginalne życzenia na rocznicę ślubu, musisz w to włożyć trochę wysiłku. W końcu oryginalne życzenia nie będą przepisywaniem lub recytowaniem gotowych formułek z internetu. Masz kilka opcji.

Możesz zaśpiewać ukochanej osobie jej ulubioną piosenkę. Jeszcze lepsza będzie taka, która łączy was w jakiś sposób, np. tańczyliście do niej swój pierwszy taniec. Kabaret Starszych Panów miał taki utwór ”Piosenka jest dobra na wszystko’’. I zgodnie z tym tytułem rekomendujemy to oryginalne, niecodzienne rozwiązanie. Na końcu wystarczy dodać: wszystkiego najlepszego, skarbie. Uśmiech na twarzy gwarantowany!

Innym, oryginalnym sposobem na życzenia na rocznicę ślubu, jest sama ich forma. To może być napis: dziękuję, że jesteś, który zapiszesz kilka razy na karteczkach samoprzylepnych. Potem wystarczy zrobić z nich ścieżkę od przedpokoju do salonu lub wykleić nimi ścianę w waszej sypialni. Koszt prawie zerowy, a ściany w nienaruszonym stanie. 

W poszukiwaniu oryginalnych życzeń wcale nie trzeba dużego budżetu. Najlepszym pomagierem jest tutaj twoja wyobraźnia.

Sprawdź: Przykładowe wpisy / życzenia do księgi pamiątkowej – co wpisać?

Krótkie życzenia na rocznicę ślubu 

Jeśli nie jesteś wylewną osobą lub przygotowałeś się wcześniej i teraz potrzebujesz dodać do prezentu tylko krótkie życzenia na rocznicę ślubu – postaw na naturalność. Kilka słów od serca zabrzmi naturalniej niż gotowe i rymowane wierszyki przepisane z internetu. Poniżej kilka przykładów takich krótkich życzeń. Na rocznicę ślubu lub bez okazji, bo warto doceniać siebie nie tylko tego dnia.

Dziękuję Ci za to, że jesteś. Dzięki Tobie moje życie jest piękniejsze. Jesteś moją ulubioną osobą. Kolejny rok za nami, a ja ponownie zakochuję się w Tobie.

Jesteś światłem mojego życia. Chcę z Tobą zasypiać i witać każdy dzień. Dzielić chwile szczęścia i niepokoju.

Choć czasem się złoszczę lub działam Ci na nerwy, wiedz, że bardzo Cię kocham. Bo kocha się nie „za” a „pomimo” czegoś. Dziś mija kolejny rok, odkąd znalazłem szczęście przy Tobie.

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu 

Jeśli brak ci weny twórczej, a wyrażanie słów nie jest twoją najmocniejszą stroną – skorzystaj z dorobku lepszych. W końcu najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu to takie, którymi zainspirujesz się od artystów. O miłości pięknie śpiewała Kora Jackowska z Maanam: Kto kocha naprawdę, będzie kochać zawsze. Gniew zamieni w kochanie, a zdradę w niepamięć. Nie oceniaj mnie ani dobrze, ani źle. Po prostu bądź. 

Możesz także sięgnąć po najpiękniejsze słowa z literatury:

Bez problemu zamienisz ich formę na męską. 

Dorzucamy jeszcze jeden cytat, tym razem Nicholasa Sparksa, który w swojej prostocie może stanowić najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu:

Jeśli znasz ulubioną książkę, film lub piosenkę partnera, możesz sięgnąć po słowa stamtąd. Druga połówka na pewno doceni to, że mimo upływu lat, nadal pamiętasz, co jest dla niej inspirujące. Co więcej, możesz pobrać nasze grafiki i wysłać ukochanej SMSem, kiedy będzie w pracy. 

Wzruszające życzenia na rocznicę ślubu 

Jak myślisz, jakie są najbardziej wzruszające życzenia na rocznicę ślubu? Łzy rozczulenia wywołuje najczęściej to, co nawiązuje do osobistych doświadczeń. Weź kartkę papieru i upewnij się, że masz trochę czasu. Napisz do swojej miłości list, co ty na to? Najważniejsze, aby pisać prosto z serca, nawet jeśli nie jesteś poetą. Sam fakt, że włożyłeś w to drobny wysiłek, będzie wzruszający.

Możesz opisać, co czujesz w związku z upływem kolejnego wspólnego roku życia. Inną opcją jest przeniesienie się do dnia, w którym się poznaliście lub innego, wczesnego wspomnienia. Już sam opis tego wydarzenia wystarczy, by były to wzruszające życzenia na rocznicę ślubu. 

Jeszcze innym wariantem jest opisanie, co najbardziej uwielbiasz w drugiej osobie. Będzie zabawniej, jeśli w humorystyczny sposób opiszesz również wady swojej drugiej połówki. Takie serdeczne docinki wzruszają jeszcze bardziej.

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu 

Czy wiara jest ważnym elementem waszego życia? Może warto postawić na religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu? Warto podkreślić ważność i świętość tego, co was łączy, prawda? Niżej przykłady od nas:

Drogi Aniele, błogosławię każdy dzień, który upłynął, odkąd poznałem Ciebie. Życzę Ci radości, szczęścia oraz spełnienia. Niech Bóg ześle swoją łaskę na nasze małżeństwo i pozwoli nam cieszyć się sobą w zdrowiu i spokoju.

Bóg zaczyna i Bóg kończy, kochające serca łączy. U nas tak to się zdarzyło, że me z Twoim się złączyło. Kocham cię.

Możesz wykorzystać również fragmenty z „Hymnu o miłości” św. Pawła, rewelacyjnie nadadzą się jako religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu. 

Życzenia na rocznicę ślubu dla znajomych 

O, nadal tu jesteś? Wspaniale! W tym punkcie podamy ci przepis na wyjątkowe życzenia na rocznicę ślubu dla znajomych lub przyjaciół. Przede wszystkim warto zawrzeć w nich gratulacje z okazji rocznicy, w końcu to powód do świętowania. Życzenia możesz uzależnić od stopnia znajomości świętujących.

Gdy są twoimi znajomymi, wówczas postaw na uniwersalne, prosto brzmiące życzenia: 

Drodzy, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji rocznicy ślubu! Niech wasza miłość będzie równie gorąca, jak obietnica złożona na ślubnym kobiercu. W pokonywaniu trudów codziennego życia bądźcie zawsze razem, solidarni ze sobą. Życzymy Wam dużo zdrowia i czasu na podróże, doświadczajcie życia i bądźcie szczęśliwi.

Kiedy przyjaźnisz się ze świętującym małżeństwem, najlepsze będą takie życzenia na rocznicę ślubu dla znajomych, które bazują na tym, co o nich wiesz. Jako przyjaciel wykorzystaj swoją wiedzę o parze i zabaw się z humorem. Niech te życzenia to nie będą tylko gratulacje z okazji rocznicy ślubu. 

Mamy nadzieję, że nasze krótkie, religijne, wzruszające i oryginalne propozycje życzeń z okazji ślubu pomogą ci sprawić, aby świętowanie tego dnia było jeszcze piękniejsze. Od siebie chcemy życzyć wszystkiego najpiękniejszego. Gratulacje z okazji rocznicy ślubu!

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły