Co można napisać chłopakowi którego się kocha?

Jeśli zastanawiasz się, co napisać chłopakowi którego się kocha, świetnie trafiłaś, bo będę mieć dla Ciebie kilka konkretnych propozycji i garść ogólnych porad, co pisać, a czego unikać w relacjach damsko-męskich. Zostań ze mną na kilka chwil i przeczytaj to, co udało mi się przygotować dla dziewczyn takich jak Ty! 

Ciągle rozmyślasz co napisać do chłopaka którego kocham? Wcale mnie nie dziwi, że nie wiesz, jak to zrobić. Choć miłość nie wydaje się skomplikowana, mówienie o niej już takie jest. Oczywiście możesz swojemu chłopakowi wyznać miłość wprost, ale lepiej będzie, gdy najpierw sprawdzisz, czy też to do Ciebie czuje. Pomyśl o tym, w jaki trudnej sytuacji znalazłabyś się, wyznając miłość kolesiowi, dla którego jesteś przygodną koleżanką albo nic nie znaczącą dziewczyną? 

Zobacz: Co napisać chłopakowi na dobranoc? Coś miłego, słodkiego

Co można napisać chłopakowi którego się kocha? Najlepsze propozycje

Jeśli jesteś jedną z tych dziewczyn, która codziennie pyta: co napisać do chłopaka którego kocham, cieszy mnie, że czytasz ten tekst. Przede wszystkim paamiętaj o kilku żelaznych zasadach: 

 • nie bądź nachalna
 • dozuj mu informacje (komplementy)
 • bądź szczera

Co można napisać chłopakowi którego się kocha? Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli jesteś pewna swoich uczuć i być może wkrótce zdecydujesz się je wyznać, zbuduj z chłopakiem prawdziwą romantyczną relację!

Zobacz: Jak skomentować zdjęcie dziewczynie, koledze, chłopakowi?

Poniżej moje TOP5 odpowiedzi na pytanie: co napisać do chłopaka którego kocham, ale jednocześnie nie mówić wprost, że go kocham?

 1. Poproś go o pomoc lub radę i zaznacz przy tym, że nie znasz nikogo innego, kto mógłby Ci pomóc. 

Jeśli uczy się lepiej, poproś o pomoc w przygotowaniu do sprawdzianu. Może potrafi naprawiać komputery a Ty sobie z tym nie radzisz? W nie jednym serialu od tego zaczynała się wilka miłość!

 1. Doceń jego intelekt. Choć mężczyźni nie są mniej próżni od kobiet i lubią, gdy ktoś komplementuje ich wygląd, nie mniej cieszyć się będą z komplementów dotyczących ich usposobienia lub inteligencji. 
 2. Dziel z nim pasje. Zaproponuj mu spędzenie wolnego czasu na jego warunkach.  Jeśli wiesz, że ma konkretne zainteresowania, zacznij z nim o nich rozmawiać. Poproś, by zabrał Cię na mecz albo ryby, Dowiedz się czegoś w temacie jego hobby, by pokazać mu, że Ci zależy. Niestety czasem trzeba się poświęcić, ale kto wie, może wcale nie będziesz się nudzić!
 3. Niewielkie, ale znaczące gesty. Wyślij do niego wiadomość na dzień dobry albo na dobranoc. Odezwij się pierwsza, nie czekając aż on to zrobi. Możesz też sama wyjść z propozycją spotkania. Czasy, w których dziewczyna pokornie czekała na zaproszeniem dawno minęły. 
 4. Okaż zainteresowanie. Spytaj go w wiadomości, co u niego słychać. Jeśli  nie pojawił się w szkole, zapytaj dlaczego. Spraw, by zrozumiał, że jest dla Ciebie ważny.

Kiedy wasza znajomość zaczyna przeradzać się w związek, możesz zdobyć się na wyznanie miłości. Co można napisać chłopakowi którego się kocha, nie mówiąc mu tego wprost? A może lepiej po prostu wyznać mu miłość? Sprawdź poniżej!

Powszechnie wiadomo, że faceci wolą proste komunikaty, więc nie ma co owijać w bawełnę i mówić naokoło. Możesz wyznać mu swoje uczucia wprost, ale jeśli wolisz, inaczej, skorzystaj z podpowiedzi i przeczytaj moje TOP 7 wyznań – co można napisać chłopakowi którego się kocha:

 1. Kocham Cię (prosto z mostu, ale czasem tak najlepiej).
 2. Nie wiem, czy zauważyłeś, może nawet się domyślasz, ale moje uczucia do Ciebie to coś więcej niż przyjaźń. 
 3. Mam nadzieję, że wszystko Ci mówi, że Cię ktoś pokochał, bo wiedz, że właśnie tak jest. 
 4. Z każdym dniem zależy mi na Tobie coraz bardziej. 
 5. Czuję, że jesteś dla mnie kimś więcej. 
 6. Jesteś najlepszym, co spotkało mnie w życiu. 
 7. Lubię być blisko Ciebie i w ogóle być z Tobą. Może nawet więcej, niż lubię. 

Jeśli nadal nie jesteś pewna i bijesz się z myślami: co napisać do chłopaka którego kocham, może nie jesteś pewna swoich uczuć? Choć do odważnych świat należy, czasem lepiej nie wychodzić przed szereg. Zastanów się, czy na pewno traktujesz poważnie chłopaka, z którym się spotykasz i chcesz mu wyzwawać miłość.

Możliwe też, że nie wiesz, jak powiedzieć mu o swoim uczuciu, bo boisz się odrzucenia. To całkowicie naturalna reakcja. Jeśli jednak wierzysz w miłość – a jeśli to czytasz, to wierzysz na pewno – warto o nią zawalczyć, a potem dbać. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły