Co można robić z chłopakiem, co można robić z dziewczyną?

Nadmiar bodźców można porównać do reklam z Julią Wieniawą – są wszędzie, otaczają nas z każdej strony i choć początkowo ciekawią, szybko zaczynają męczyć. Nie chcemy brzmieć boomersko, wskazując oskarżycielskim palcem na social media i obwiniać je za całe zło tego świata. 

Jednak dla sprawiedliwości trzeba przyznać, że trochę mącą. I nagle, kiedy w naszym życiu pojawia się ktoś wyjątkowy, to w głowie, zamiast listy rzeczy do zrobienia we dwoje, leci viralowa piosenka z TikToka. Doskonale to rozumiemy i wyciągamy do was pomocną dłoń. 

Sprawdź: TikTok dla dorosłych do pobrania – opinie

Poniżej prezentujemy kilka propozycji na to, jak spędzić czas z chłopakiem oraz z dziewczyną. Rozważymy czynności w domu i na zewnątrz oraz warianty dla czasu spędzonego z kolegą. Na koniec kilka kreatywnych punktów z listy rzeczy do zrobienia samemu, bo w pojedynkę również można się świetnie bawić.

Można wyjechać również na agroturystykę w Wielkopolsce.

Co można robić z chłopakiem? W domu i na dworze

To, czy spędzicie czas z chłopakiem w domu, czy na dworze, w dużej mierze zależy od jego i twojej osobowości. Możecie być we dwoje introwertykami lub ekstrawertykami, co determinuje wspólnie spędzony czas. 

Czymś, co zawsze zdaje egzamin, jest wspólne jedzenie. Najlepiej, kiedy towarzyszy temu jeszcze gotowanie we dwoje. Jeśli twój chłopak jest kulinarnym beztalenciem, możesz w ten sposób przełamać jego opór przed gotowaniem. W najgorszym wypadku możecie zamówić coś z Ubera i obejrzeć film. 

Sprawdź: Jak ustawić antenę satelitarną za pomocą telefonu? Aplikacje do ustawienia anteny

Jeśli nie macie pomysłu na seans, możecie wejść w listę gatunków filmowych, a następnie wylosować jeden z kilku waszych kandydatów. W końcu nie każdy ma nerwy, by oglądać horrory lub typ humoru, jaki pojawia się w większości komedii romantycznych. Potem możecie wejść w listy najlepszych filmów danego gatunku z Filmwebu i ustalić listę seansów na najbliższe spotkania.

To były propozycje spędzenia czasu z chłopakiem w domu, a co można robić na zewnątrz? Przede wszystkim dużo spacerować. Jeśli mieszkacie w dużym mieście, na pewno jest w nim kilka parków. Możecie zrobić listę, odwiedzać każdy z nich, a później wybrać swój ulubiony. 

Eksplorowanie nietypowych miejsc z chłopakiem to także wyszukiwanie lokalnych osobliwości, które są znane w waszej okolicy i robienie sobie tam zdjęć. Nie dość, że macie dużo zdjęć we dwoje, to jeszcze odkrywacie wspólnie ciekawe miejsca.

Co można robić z dziewczyną? Lista rzeczy do zrobienia 

Uważamy, że łączące ludzi czynności podczas randek nie mają płci. Dlatego z dziewczyną możesz zrobić dokładnie to samo, co zaproponowaliśmy wyżej, w spędzeniu czasu z chłopakiem. Kontynuujemy listę rzeczy do zrobienia, a w niej…

Jeśli jesteście w domu, to możecie we dwoje nauczyć się jakiejś gry, np. w szachy lub tysiąca. Na rynku planszówek jest coraz więcej propozycji kart dla par, dzięki którym możecie się jeszcze bardziej do siebie zbliżyć, a do tego poznać. Innym, ciekawym zajęciem z dziewczyną, może być przejrzenie jej lub twoich zdjęć z albumów rodzinnych. Jest w tym coś zabawnego i rozczulającego. 

Sprawdź: Prawda czy wyzwanie – pytania i wyzwania do gry

Szukając rozrywek poza domem, możesz razem z dziewczyną wybrać się do restauracji serwującej kuchnię, której żadne z was dotąd nie próbowało. Jest taki event, który odbywa się cyklicznie w Polsce, o nazwie Restaurant Week. Za cenę około 50 złotych za osobę możecie zjeść przystawkę, obiad i deser w wykwintnej restauracji. Lokale biorące udział w wydarzeniu tworzą z tej okazji autorskie menu. Razem z dziewczyną możecie spróbować czegoś, na co poza festiwalem nigdy nie będzie was stać. 

Co można zrobić kreatywnego w domu?  Z kolegą czy samemu?

Instagram przyzwyczaił nas do porównywania się z influencerami, którzy bez przerwy wyjeżdżają na egzotyczne wakacje albo biorą udział w niesamowitych eventach i festiwalach. Patrząc na ich życie, niejednokrotnie czujemy, że nasze codzienne spędzanie czasu, czy to z kolegą, z dziewczyną, czy samemu – jest nudne. My mamy na to inne spojrzenie.

Czas spędzony w domu wcale nie musi być byle jaki! Nic tak nie zapewnia nam intymności i spokoju jak otoczenie dobrze znanych czterech ścian. Lista kreatywnych rzeczy do zrobienia może być naprawdę długa, to tylko kwestia wyobraźni. My proponujemy od siebie układanie puzzli (zarówno w pojedynkę, jak i z kolegą/koleżanką) albo tworzenie kolaży. 

Sprawdź: 100 pytań do przyjaciela – mocne, zboczone, szczere pytania do kolegi / przyjaciela

Wystarczy do tego zebrać stare gazety, które macie w domu i powycinać z nich postacie lub zdania, które uważacie za ciekawe. Koniecznie przygotuj klej, ale i kolorowy papier lub mazaki, aby za ich pomocą dorysowywać elementy na kartce. 

Innym kreatywnym wariantem na naszej liście rzeczy do zrobienia w domu z kolegą jest wspólne malowanie. W sklepie typu Action lub Pepco możecie kupić po taniości płótno malarskie i farby akrylowe. Jeśli jesteście indywidualistami, lepiej niech każdy ma swoje płótno. Wtedy możecie z kolegą wymyślić wspólny temat i każde z was zrealizuje go na swój sposób. Jeśli nie – stwórzcie wspólny obraz. Możecie umówić się na coś konkretnego lub postawić na niespodziankę. Najlepiej puścić do tego muzykę w tle. 
Jak widać – pomysły na spędzanie czasu z dziewczyną, z chłopakiem czy z kolegą można mnożyć na pęczki. Pamiętaj, że większość z tych propozycji możesz wypróbować sam. Nie ma nic złego w spędzaniu czasu solo, ponieważ wtedy jesteś bliżej siebie i możesz dowiedzieć się o sobie naprawdę ciekawych rzeczy. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły