Czy na instagramie widać screeny? Sprawdzamy stories i wiadomości

Na świecie coraz więcej osób korzysta z mediów społecznościowych. Według najnowszego raportu Digital 2022 Global Overview, który został opublikowany 26 stycznia, zauważalny jest aż dziesięcioprocentowy wzrost liczby osób używających media społecznościowe w porównaniu do zeszłego roku. Największą popularnością cieszy się Instagram, YouTube i TikTok. 

Zobacz: Czvjnik – Instagram, gdzie mieszka, ile ma lat?

Z roku na rok Instagram zyskuje coraz więcej użytkowników, dlatego w tym artykule naszą uwagę skupimy na nim. Z tego artykułu dowiecie się ogólnie, co to jest Instagram, jak się go obsługuje. W dalszej części artykułu odpowiemy na nurtujące pytania użytkowników: czy na Instagramie widać screeny relacji, screeny wiadomości, czy widać jak ktoś robi screena.

Instagram jest to aplikacja oraz portal internetowy. Możemy na nim udostępniać nasze zdjęcia. Jest to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, na którym dzielimy się z ludźmi z całego świata naszymi podróżami, naszą pracą, jedzeniem i innymi dla nas ważnymi wydarzeniami. Mamy do wyboru wiele filtrów, które możemy zastosować do naszych zdjęć, dzięki czemu nasze fotografie będą lepszej jakości, przez co będą atrakcyjniejsze dla innych użytkowników Instagrama. W 2022 roku Instagram miał około 11 milionów polskich użytkowników. Te liczby oznaczają, że zasięg reklamowy Instagrama wynosił aż 28,3% polskiej populacji. Jednak te liczby mogą być zaniżone, ponieważ Instagrama można używać dopiero po ukończeniu 13 roku życia. Uwzględniając ten wiek, z Instagrama korzysta 32,6% uprawnionych użytkowników.

Instagram posiada wiele funkcji. Jest to między innymi edycja zdjęć. Możemy edytować nasze fotografie za pomocą wielu filtrów, naklejek, czy GIF’ów, a następnie je publikować wraz z opisem i hashtagami. Możemy również tworzyć kolaże oraz publikować instastories. Co to jest? Jest to taka krótka historia zdjęć lub filmików, które po opublikowaniu znikają po 24 godzinach. Na Instagramie mamy również komunikator, dzięki któremu możemy się kontaktować z innymi użytkownikami.

Aplikacja Instagram posiadała wiele aktualizacji, a z tego powodu pojawiają się coraz częściej pytania, czy na Instagramie widać screeny relacji, screeny wiadomości, czy widać jak ktoś robi screena. Co warto wiedzieć na temat robienia screenów w aplikacji Instagram? Najważniejsze informacje o robieniu screenów w wiadomości lub w relacji znajdziecie poniżej.

Czy na Instagramie widać screeny relacji?

Czy na aplikacji Instagram widać screeny relacji? Czy możemy zobaczyć, czy ktoś zrobił zrzut ekranu naszego zdjęcia? Wcześniej każdy wykonany screen relacji, czy screen wiadomości był przekazywany nam w powiadomieniu. Jak jest teraz po licznych aktualizacjach? Odpowiadając na pytanie, czy widać na Instagramie screeny relacji możemy was uspokoić. Instagram nie poinformuje nas, gdy ktoś z użytkowników (bądź my sami) zrobimy screen relacji. Podobna sytuacja jest w przypadku robienia screenów zdjęć na czyimś profilu. Użytkownik Instagrama nie dostanie powiadomienia oraz nie będzie widział czy został zrobiony screen zdjęcia lub screen relacji. Możemy tylko zobaczyć kto, oglądał naszą relację na instastory. 

Zobacz: Jak opisać siebie? Kreatywny, inteligentny, fajny opis

Czy na Instagramie widać screeny wiadomości?

Również wielu użytkowników zastanawia się, czy widać na Instagramie screeny wiadomości. Nie widać wykonanego screenu wiadomości, ale dostaje się powiadomienie, gdy ktoś zrobi screen zdjęcia wysłanego przez nich w prywatnej wiadomości. Wtedy ta powyższa informacja pojawi się na naszym czacie.

Podsumowując powyższy artykuł: Instagram jest jedną z najpopularniejszych mediów społecznościowych na całym świecie, a liczba użytkowników stale rośnie. Czy na Instagramie widać screeny relacji, screeny wiadomości i ogólnie, czy widać na Instagramie jak ktoś robi zrzut ekranu? Odpowiedź na te pytania brzmi: to zależy. Jeżeli ktoś zrobi screena relacji, postu lub wiadomości to nie jest to dla nas widoczne. Natomiast dostaniemy powiadomienie o wykonanym screenie, gdy ktoś w wiadomości na Instagramie wyśle nam zdjęcie, które można tylko jednorazowo wyświetlić. Dotyczy to zdjęć, które zrobimy i wyślemy bezpośrednio z wiadomości. Przy ikonie ze zdjęciem pokaże się kółeczko, które po przeciągnięciu w lewo pokaże nam godzinę dostarczenia tego zdjęcia oraz informacja o wykonaniu screena. W takim przypadku spokojnie możemy robić screeny relacji oraz postów na Instagramie. 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły