Czy podróżowanie w środku tygodnia jest tańsze?

Podróżowanie po świecie jest obecnie prostsze, niż kiedykolwiek. Każdy z nas ma do dyspozycji mnóstwo opcji, z których warto skorzystać i tym samym zaoszczędzić pieniądze. Wiele osób zastanawia się, jakie są skuteczne sposoby na jak najtańsze podróżowanie i czy jednym z nich jest planowanie wyjazdów w środku tygodnia? Spróbujmy znaleźć odpowiedź na to i wiele innych istotnych pytań dotyczących tego tematu!

Czy podróżowanie w środku tygodnia? Czy będzie taniej?

Światowy rynek turystyczny z roku na rok rozwija się w zawrotnym tempie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to w jakikolwiek sposób zmienić. Co rusz pojawiają się kolejne okazje dotyczące podróży krajowych, jak i zagranicznych, niezależnie od pory roku i okoliczności. Każdy, kto choć raz organizował tego typu wyprawę zdaje sobie sprawę z tego, jak wymagające jest to wyzwanie, zarówno jeśli chodzi o warstwę logistyczną, czasową, ale także finansową.

Podróże na każdą kieszeń – co należy wiedzieć?

Czy tanie podróżowanie jest nadal możliwe – to pytanie pada niezwykle często, szczególnie w przypadku wakacyjnych wyjazdów, ale także wycieczek w stylu city breaków i wielu innych. Oczywiście, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tego typu pytanie, ale ogólnie rzecz ujmując, przy odpowiednim podejściu do tematu, można znaleźć okazje podróżnicze na każdą kieszeń. W praktyce oznacza to tyle, że nie trzeba mieć dużego budżetu, aby podróżować bezpiecznie i komfortowo. Przede wszystkim trzeba trzymać się kilku kluczowych zasad, w tym m.in. rezerwować podróże z wyprzedzeniem, korzystać z lotów z przesiadkami, kupować lot oraz nocleg w jednym pakiecie i wiele innych. Jeżeli mamy taką możliwość, wybierajmy się w podróż poza sezonem, np. późną wiosną lub wczesną jesienią. Dzięki temu nie tylko obniżymy cenę przelotu, ale też unikniemy tłumu turystów i będziemy mieć do wyboru więcej opcji.

Kiedy najlepiej wybrać się w podróż zagraniczną?

Jak się okazuje, wpływ na ceny biletów lotniczych ma zarówno sam termin podróży, jak i to, kiedy dokładnie rezerwujemy połączenie. Od dawna wiadomo, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest podróżowanie poza weekendami, najlepiej w połowie tygodnia, np. we wtorek lub środę. Dotyczy to też dnia, w którym powinno się szukać biletów, ponieważ wówczas można liczyć na najlepsze promocje. Ma to odzwierciedlenie w statystykach, które przedstawiają same linie lotnicze, a z których wynika, że najlepszym czasem na zakup biletów jest środek tygodnia, godziny poranne, gdy serwery notują najmniejszy ruch.

Gdzie można wyszukać okazje lotnicze?

Najtańsze połączenia lotnicze na rynku można wyszukać w tej chwili za pośrednictwem specjalistycznych stron internetowych takich jak choćby eSky.pl. Tanie loty do Barcelony i wielu innych miast na świecie, miliony połączeń, w tym loty bezpośrednie, jak i z przesiadkami – wszystko to można znaleźć właśnie za pomocą wyszukiwarki eSky.pl. Można z niej skorzystać poprzez przeglądarkę internetową, jak i aplikację mobilną. Przy okazji można zarezerwować nocleg, wybierając z 1,3 mln obiektów, w tym hoteli, moteli, pensjonatów, apartamentów itd. Wybierając się w podróż zagraniczną nie można też nie nabyć ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia rezygnacji z podróży. Pomocna jest też zakładka Okazje, w której dostępnych jest wiele atrakcyjnych cenowo lotów. Tanie loty do Rzymu, Paryża, Londynu, Barcelony i tysięcy innych miast – wybór jest tak duży, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie warto więc zwlekać, tylko już dziś zapoznać się z ofertą i sprawdzić możliwości eSky.pl!

Artykuł sponsorowany.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły