Dissy i pociski na koleżankę – TOP20

Internet stał się miejscem, w którym ludzie czują się wolni i anonimowi. Sprawia to, że często uważają się za bezkarnych, więc robią i piszą, co im się podoba. Nie brakuje w sieci hejtu na różnych poziomach. Część stanowi popularne dissy na koleżankę czy kolegę, które można usłyszeć także w realnym świecie poza siecią. Znajdziecie tutaj najpopularniejsze teksty na pocisk koleżanki, niezależnie od sytuacji. 

Sprawdź: 100 pytań do przyjaciela – mocne, zboczone, szczere pytania do kolegi / przyjaciela

Pociski na koleżankę – TOP10 tekstów na pocisk koleżanki 

Jednak zanim przejdziemy do listy najlepszych tekstów na pocisk koleżanki, warto wytłumaczyć, czym jest pocisk i skąd się wziął. Diss na koleżankę to nic innego, jak obraźliwa uwaga lub docinka słowna. Polega na wytknięciu negatywnej cechy danej osoby, upokarzającej sytuacji z jej życia albo wstydliwego faktu. Ma na celu wprawienie w zakłopotanie, a nawet upokorzenie danej osoby. Oczywiście, w większości przypadków dissy na koleżankę nie będą drastyczne czy dotkliwe na tyle, by zniszczyć przyjaźń między znajomymi. Inaczej wygląda to jednak w przypadku korzeni dissów. Wywodzą się one ze sceny hip-hopowej, gdzie takie pociski najczęściej wykorzystywane były w czasie potyczek freestylowych – raperzy układali teksty na bieżąco pod zmiksowany przez dj beat. Lepszy diss ostatecznie wygrywał. W tym przypadku jednak wszelkie chwyty były dozwolone – im dosadniejszy pocisk, tym lepszy. 

Sprawdź: Pytania i wyzwania do butelki. Mocne, hardkorowe pomysły

Dissy na koleżankę mogą także być dość grubiańskie, lecz wszystko zależy tu od relacji między osobą rzucającą pocisk na koleżankę, a daną ofiarą tego ataku. Oto 10 najpopularniejszych pocisków na koleżankę:

 1. Nawet najgorszemu wrogowi nie życzyłbym/życzyłabym zobaczyć taką mordę jak Twoja.
 2. Prześliczna sukienka – szkoda tylko, że to nie twój rozmiar.
 3. Ostatni raz taki makijaż widziałem/widziałam w cyrku.
 4. Powtórzyć to każdy głupi umie – nawet magnetofon. 
 5. Nie myśl tak intensywnie, bo jeszcze żylaków na mózgu dostaniesz.
 6. Przepraszam, czy muzyka ci w tańcu nie przeszkadza?
 7. Jazda, do parku sufity malować albo Jazda, na drzewo banany prostować.
 8. Odstrzeliła się jak szczur na otwarcie kanału/ dzik na święto lasu/ woźny w dzień nauczyciela albo najpopularniejsze – Odstrzeliła się, jak stróż w Boże Ciało. 
 9. Masz piękne zęby, jak płot po wiejskiej zabawie.
 10. Jak na Ciebie patrzę, mam ochotę wysłać sms o treści pomoc.

Dissy na koleżankę – TOP10 

W Internecie nie brakuje pocisków na koleżankę, a coraz to pojawiają się nowe teksty. Kreatywność niektórych tekstów potrafi zaskoczyć, choć wiele jest także oklepanych czy uniwersalnych dissów na koleżankę. Warto podkreślić, że wiele dissów często zawiera wulgaryzmy lub niepoprawne treści, nie tylko ze względu na ich obraźliwy charakter, ale zabarwienie m.in. rasistowskie.

 1. Najszczersze gratulacje! Twoi rodzice zostali rolnikami roku. Badania wykazały, że tylko im udało się wyhodować takiego buraka, jak Ty!
 2. Przyznaję, muzykalna jesteś – gdzie nie pójdziesz, tam cię w trąbę robią. 
 3. Jakbyś była taka wysoka, jak głupa, to byś księżyc pod pachą trzymała. 
 4. Jeśli od urodzenia jesteś taka piękna, to położna musiała zemdleć na twój widok. 
 5. Uważasz, że wszystko jest możliwe? To idź i spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi. 
 6. Rozgarnięta jak kupa liści. 
 7. Walnęła, jak orzeł w transformator. 
 8. Umiesz pływać? To spłyń, a jak nie to zasuwaj brzegiem! 
 9. Jesteś wyjątkowo sprytna jak na idiotkę. 
 10. Powiedz coś jeszcze, bo się krzywo oplułaś. 

Niektóre pociski na koleżankę są dość stare, ale wciąż są w użyciu. Przykładowo wciąż da się usłyszeć „Nudzisz się? To właź na drzewo i liście pompuj” albo „Pokaż twarz. Mówiłem twarz, a nie dupę”. Do tej samej grupy  zaliczyć można też takie teksty, jak „Nie mów tak wiele, bo podłogę rysujesz zębami”, „Widziałeś kiedyś szczura z chorobą popromienną? Nie? To weź i spójrz w lustro” albo „Wysilił się, jak fryzjer nad łysym”. Nie bez powodu mówi się stare, ale jare.

Sprawdź: Pytania do przyjaciółki – TOP 65, trudne, ostre, mocne

Najlepszy diss na koleżankę uzyskamy jednak tworząc go samodzielnie, bo będzie on oryginalny i dopasowany do danej osoby oraz relacji, w jakiej z nią jesteśmy. Bliskim przyjaciołom wybaczamy znacznie więcej, niż przelotnym znajomym. Dodatkowo, jesteśmy w stanie wtedy stworzyć bardziej unikalne i kreatywne dissy, gdyż wiemy więcej na temat danej osoby – znamy także więcej zawstydzających momentów i faktów, które możemy wykorzystać przeciwko przyjaciółce.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły