Arlento – co to za sklep? Opinie, forum, adres, kontakt, oszuści, zwroty

Moim guilty pleasure jest robienie zakupów online. Tak, tak – wiem, że to niezdrowe dla planety i mojego portfela, dlatego walczę z tym i małymi kroczkami zbliżam się do momentu, w którym swoją szafę określę mianem kapsułowej, a siebie samą minimalistką. Nieodzowną częścią tej drogi jest analiza – czy ja na pewno potrzebuje tej rzeczy? Czy dany sklep jest wart wydania w nim tej sumy?

Jako że ostatnio szukałam prezentu na dzień chłopaka – którym miał być komplet dresów – to dokładnie przeanalizowałam platformę sprzedażową Arlento. Jeśli jesteś ciekawy, co to za sklep, jakie ma opinie na forach i czy nie są to przypadkiem kolejni internetowi oszuści, to zapraszam do lektury 🙂

Sprawdź: Shein – opinie. Co to za sklep? Sukienki, bielizna – opinie

Arlento – co to za sklep? 

Najpierw zajmiemy się kluczowymi informacjami, czyli co to za sklep i jaki jest jego adres. Arlento jest sklepem internetowym, który oferuje odzież i akcesoria – co ciekawe głównie dla mężczyzn, ale kilka produktów damskich w asortymencie również znajdziesz. Adresu sklepu Ci nie podam, bo nie ma on stacjonarnej placówki – działa tylko i wyłącznie online. Na stronie nie jest podany również adres siedziby firmy – nie wiadomo, w jakim mieście prowadzony jest ten biznes i gdzie szyte są ich ubrania.

Jak wygląda kontakt z firmą? Na stronie podany jest e-mail i numer telefonu, pod który postanowiłam zadzwonić. Zrobiłam to, ponieważ na wstępie wydawał mi się on dziwny. Cóż, nie myliłam się, że coś tu śmierdzi – automatyczna sekretarka Arlento powiedziała, że jeśli chce się z nimi skontaktować, to muszę to zrobić drogą mailową. Nie rozumiem więc, dlaczego firma w zakładce Kontakt podała telefon, skoro i tak nie umożliwia on załatwienia jakiejkolwiek sprawy. Nawet jeśli była to zagrywka wizerunkowa, która miała na celu zwiększyć zaufanie klienta, to moim zdaniem jest ona średnio udana – mi ten dziwny numer telefonu, którym jest ,,12 312 5379”, tylko zapalił czerwoną lampkę nad głową. 

Poza adresem mailowym w zakładce Kontakt, jest jeszcze formularz, w którym musisz podać imię, maila i treść zapytania – na stronie jest informacja, że odpowiedź powinna zająć 48h, ale jeśli czas oczekiwania na nią będzie dłuższy, to nie powinniśmy wysyłać kolejnej wiadomości, ponieważ jeszcze bardziej opóźni to cały proces.

Sprawdź: Ubra – opinie, forum, zwroty, co to za firma?

Arlento – opinie

Skoro już wiesz, co to za sklep i jak można się z nim skontaktować, to przechodzimy teraz do najważniejszej części, czyli do opinii o produktach Arlento. I tu – tak samo jak w przypadku kontaktu ze sklepem – zaczynają się tzw. schody, które zdecydowanie zniechęcają do robienia tam zakupów. Oto opinie z forów o sklepie Arlento:

  • ubrania sprzedawane na platformie określane są mianem chińszczyzny
  • Arlento nie wysyła zamówionego towaru – klienci czekają na niego nawet kilka miesięcy
  • kontakt z firmą jest tragiczny – Arlento nie odpowiada na maile, a jeśli już odpisuje, to w wymijający sposób
  • niektórzy konsumenci nie otrzymali zwrotu pieniędzy po wysłaniu towaru z reklamacją
  • jeden z oszukanych klientów w opinii poprosił o kontakt wszystkie osoby, które miały problemy z tym sklepem, ponieważ chciał złożyć pozew zbiorowy
Źródło: money.pl

Arlento – opinie na forum

Nie znalazłam żadnej pozytywnej opinii o Arlento – wyżej przytoczone recenzje znajdują się na portalu Money. Zostały zamieszczone pod artykułem dotyczącym nieuczciwych firm. Jednak to nie jedyna strona, na której możemy przeczytać niezbyt przychylne opinie o tym sklepie – na Zapytaj również jest ich sporo. Ludzie czują się oszukani przez tę firmę i nie szczędzą epitetów pod jej adresem. 

Źródło: zapytaj.onet.pl

Jasne – nie powinniśmy się kierować tylko opiniami na forach, bo przecież każdy z nas ma inne standardy i to, że komuś ten sklep nie odpowiada, nie oznacza, że i nam nie będzie. Mimo wszystko Arlento ma prawie w 100% same negatywne recenzje – mi to zapaliło czerwoną lampkę nad głową, więc ostatecznie zrezygnowałam z zamówienia tam dresów. Nie mam oczywiście pewności, że wyżej przytoczone opinie są na pewno prawdziwe – wszyscy wiemy, że konkurencja lubi niszczyć swoich rywali, również w tak nieuczciwy sposób, jakim jest wystawianie im negatywnych opinii w sieci. Mimo wszystko uważam, że złych słów o Arlento jest w sieci za dużo i mnie to zniechęca. 

Źródło: money.pl

Arlento – zwroty, czy są darmowe?

Na stronie Arlento, w zakładce Zwroty i wymiany, polityka zwrotów opisana jest w sposób bardzo chaotyczny i dla mnie – niejasny. Jest tam napisane, że zwroty czasem są darmowe, ale czasem nie – nie wiadomo więc, w jakim przypadku zwrot musisz opłacić z włąsnej kieszeni.

Źródło: Strona sklepu Arlento – zakładka Zwroty i wymiany

Czy Artlento to oszuści? Nie wiem – mnie ten sklep nie oszukał, ale w internecie jest sporo niezadowolonych klientów, którzy w opiniach nieraz nazywali Arlento mianem krętacza. Nie wiem, czy recenzje te są w 100% prawdziwe, ale mnie zniechęciły one do zrobienia tam zakupów. Daj znać w komentarzu, czy zdecydowałeś się tam coś zamówić – jeśli tak, to czy proces wysyłki rzeczywiście trwa tak długo, a kontakt ze sklepem jest na tak niskim poziomie?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły