Dlaczego jestem cały czas dostępny na messenger? Kiedy messenger pokazuje aktywność?

Facebook to platforma, która bywa kością niezgody w wielu związkach i relacjach międzyludzkich. Zjawisko stalkowania naszych ex partnerów, a także tych obecnych stało się w ostatnim czasie, czymś totalnie normalnym. Z wypiekami na twarzy przeglądamy walle osób z naszego najbliższego otoczenia, a także tych, które wzbudzają w nas silne emocje (tak, tych którzy nas wkurzyli również!).

Często nasi rozmówcy kończą rozmowę, mówiąc, że muszą iść, a mimo to wciąż są aktywni na messengerze, czym doprowadzają nas do szewskiej pasji. W niniejszym artykule spróbujemy zastanowić się, dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger? A także, kiedy messenger pokazuje aktywność a kiedy nie. Gotowi do rozwiązania zagadki rodem z archiwum X? No to..zaczynamy nasze śledztwo!

Dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger? 

Ile razy scrollując w tę i nazad facebooka i messengera, zastanawialiśmy się, dlaczego ktoś jest cały czas dostępny na messenger? Czy on nie chodzi do pracy, czy nie ma życia osobistego? Co za uzależniony od social mediów freak (niech pierwszy rzuci kamieniem, kto chodź raz tak nie pomyślał). Ano właśnie. Okazuje się jednak, że nie musi to wcale świadczyć o jego obecności po drugiej stronie ekranu. Więc następnym razem, zanim zarzucisz swojego partnera lub generalnie kogokolwiek, oskarżeniami o kłamstwo na temat rzekomej potrzeby zakończenia rozmowy, weź głęboki wdech i przypomnij sobie ten artykuł. Okazuje się bowiem, że messenger mimo znacznego ułatwienia kwestii komunikowania się pomiędzy osobami (również z różnych zakątków świata), potrafi także, poprzez swoje produkcyjne niedoskonałości, wprowadzić sporo zamętu. Dlaczego zatem ktoś jest cały czas dostępny na messenger? Powód, okazuje się prosty. Facebook i messenger skonstruowane są w taki sposób, że działają w tle. Co to oznacza w praktyce? W momencie w którym decydujemy się zakończyć pisanie na messengerze lub urwać proces bezsensownego błądzenia po zakamarkach facebooka, nie oznacza to wcale, że z niego znikniemy. Co nam zatem pozostaje, aby zapobiec temu nieporozumieniu? Całkowicie wylogować się – wiąże się to jednak z utratą powiadomień co niekiedy skutkować może przeoczeniem istotnych dla nas informacji. Ryzykowne, prawda?

dostępny na FB

Nie ma mnie na facebooku a jestem dostępny 

Wielu rozgoryczonych użytkowników pisze na licznych forach: ,,Nie ma mnie na facebooku, a jestem dostępny – moja dziewczyna zarzuca mi, że jej nie kocham, czemu tak się dzieje?’’ Techniczny aspekt przyczyny tego problemu wyjaśniony został w poprzednim akapicie. Niestety, mimo licznych zażaleń składanych do programistów pracujących dla facebooka, kłopot ten, wciąż pozostaje nierozwiązany. Problem osób, które borykają się z faktem że chociaż ‘’nie ma mnie na facebooku a jestem dostępny’’ wprowadza również w błąd ich najbliższe otoczenie. Bardzo często próbują oni skontaktować się posiadając sprawy nie cierpiącymi zwłoki i myśląc, że załatwią je od ręki. Brak odpowiedzi jednak, wytwarza liczne frustracje oraz gniew kierowany pod adresem osoby dostępnej (której tak naprawdę…nie ma). 

Kiedy messenger pokazuje aktywność 

Wyjaśnijmy raz jeszcze, kiedy messenger pokazuje aktywność. Dzieje się tak oczywiście w momencie, w którym korzystamy z aplikacji. Obok miniaturki zdjęcia (lub jego braku) użytkownika pokazuje się zielona kropka, która ten stan potwierdza. Coraz częściej jednak zdarza się, że nie jest to do końca prawda. Zatem kiedy messenger pokazuje aktywność? Dzieje się tak również nawet wtedy, gdy wcale z niego nie korzystamy. Jest to błąd apki, która działa w tle aby na bieżąco wysyłać powiadomienia, nie potrafiąc przy tym rozróżnić, że wcale przy telefonie lub komputerze nas nie ma. Prowadzi to do wielu nieprzyjemnych dyskusji, które bardzo często kończą się także awanturami. Ehh..

Messenger pokazuje że jestem aktywny a nie jestem 

Jak zatem pomóc osobom, które oberwały rykoszetem przez niedoróbki aplikacji. Przede wszystkim, jako argumenty w (potencjalnej) awanturze powinno odesłać się je do artykułów (chociażby takich jak ten), które poruszają tematykę tłumaczącą dokładnie (niczym wykładając kawę na ławę) dlaczego messenger pokazuje, że jestem aktywny a nie jestem. Na pewno nie oznacza to że kłamiemy. Jest to tylko i wyłącznie spowodowane błędem kodzie aplikacji.

Czy aktywność na messengerze jest wiarygodna 

Czy opłaca się zatem korzystać z aplikacji w związku z tym, że wielu zastanawia się nad tym, czy aktywność na messengerze jest wiarygodna? Czy nie warto zatem rozważyć innych, które służą do komunikacji? Messenger na pewno wyróżnia się tym, że korzysta z niego bardzo duża liczba użytkowników. Przy dużej popularności, która niewątpliwie jest zaletą, słyszy się jednak o coraz większej ilości jej minusów. Należy do nich również fakt, że na podstawie naszych rozmów tam przeprowadzanych, jesteśmy bombardowani reklamami produktów i usług, mających związek z tematami poruszanymi w naszych konwersacjach. Wracając natomiast do pytania, czy aktywność na messengerze jest wiarygodna można śmiało odpowiedzieć, że nie. Należy o tym pamiętać decydując się na jej korzystanie. 

Aktywność na messengerze cały czas – podsumowanie 

Na podstawie tego artykułu, wiemy już więcej na temat przyczyn powodujących aktywność na messengerze cały czas. Jest to problem powodujący wiele awantur i bezpodstawnych oskarżeń. Wiele poszkodowanych w ten sposób osób, szuka rozwiązania tej sprawy na licznych forach, pytając innych ‘’dlaczego messenger pokazuje, że jestem aktywny, a nie jestem?’’ Aktywność na messengerze cały czas to poważny błąd twórców tej aplikacji. Ich intencje podczas tworzenia, można przypuszczać że były czyste. Chcieli dać użytkownikom, możliwość wysokiej responsywności na wszystkie wiadomości. Aczkolwiek.. no właśnie, czy nie spowodowali tym samym, że wielu z nich się od aplikacji uzależniła, nie potrafiąc ani na chwilę się z niej wylogować..? Pozostawiam to już waszej ocenie.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły