esneakers24.pl – opinie, forum, czy legit?

esneakers24.pl to sklep internetowy prowadzony przez firmę It is now Sp. z o. o. zlokalizowaną w Warszawie. Zajmuje się sprzedażą obuwia sportowego. W internecie pojawiają się pytania, czy to oryginalne buty, a  nie podróbki produkowane masowo w Chinach. Kupujący chcą wiedzieć więcej na temat jakości obuwia, które mogą kupić przez stronę internetową. Chcemy zatem sprawdzić ten sklep – czy legit, czy nie. Szukamy też informacji na temat tego, jak wygląda dostawa i zwroty. 

esneakers24.pl – opinie

Sklepy internetowe powoli wypierają z rynku te stacjonarne. Nawet takie produkty, jak buty, czy bielizna można kupić przez internet. Do sprzedaży internetowej trafiły też meble, dodatki i sprzęt AGD. Istnieją nawet firmy, które przez internet sprzedają używane samochody.  

Wpis ten daje nam trochę niepewności co do zakupów.

Od 2020 roku, gdy z dnia na dzień zamknięto wszystkie sklepy i galerie handlowe, prawie wszyscy przekonaliśmy się, że kupowanie online jest wygodne, a dostawa towaru często następuje w ciągu 24 godzin. Zwroty również bywają bezproblemowe i wiele sklepów zezwala na nie nawet do 30 dni. Jednym zdaniem: powodów, by robić zakupy w sklepach stacjonarnych jest coraz mniej. Prawie wszystko można kupić online przez całą dobę – to spore ułatwienie dla zapracowanych konsumentów. 

Sklepów, które oferują buty online, jest całkiem sporo. Niektóre z nich mają w sprzedaży buty, zwłaszcza sportowe, od znanych producentów, ale w dużo niższych cenach. Nauczeni doświadczeniem, że prawdziwe promocje nie istnieją i nikt bez powodu nie dzieli się zyskiem, staliśmy się wobec takich akcji nieufni. Nie ma nic dziwnego w tym, że znaczna obniżka budzi podejrzenia kupujących. Chcą wiedzieć, czy to bezpieczne, czy legit. Jak się okazuje po komentarzach tych, którzy skusili się na tańszą ofertę, możliwe, że buty z promocji nie są oryginalne. Podobnie bywa też z ubraniami albo drobnym sprzętem elektronicznym.

Patrząc na opinie internautów, którzy śledzą oferty sklepów internetowych, jeśli sklep oferuje markowe obuwie w cenie nawet 50% niższej niż zwykle jest to w sklepach, raczej  można mieć pewność, że nie otrzyma się butów od prawdziwego producenta. 

Czy noszenie podróbek jest karalne? Poza tym, że buty tylko udające oryginalne będą gorszej jakości, to jeszcze może się okazać, że wcale nie są tak wygodne, jak powinno to być w przypadku obuwia sportowego. Czasem na pierwszy rzut oka trudno rozróżnić pomiędzy sobą dwie pary butów, z których jedna tylko powstała u prawdziwego producenta. Więcej zauważa się po tym, jak takie buty się zużywają. Za noszenie podróbek nie ponosi się odpowiedzialności karnej. Kara grozi jednak sprzedawcy, który podrobiony towar wpuszcza na rynek. Dlatego też po latach 90., gdzie na bazarku można było kupić niby-oryginalne dresiki z trzema paskami, zostało tylko wspomnienie. Handel podróbkami przestał się też opłacać z uwagi na to, że klienci nie chcą takiego towaru. Coraz więcej ludzi ma poczucie obciachu, wiedząc, że torebka od znanego projektanta to pamiątka z wakacji w egzotycznym kraju a nie markowy produkt. 

Tym samym sklepy, które oferują nieoryginalny towar szybko znikają z rynku. Po pierwsze przez przepisy, a po drugie przez brak popytu na produkty, które są podróbkami. 

esneakers24.pl – opinie na forum

Temat tańszego obuwia zakupionego online pojawia się też na wielu forach internetowych. Ci, którzy kupili buty na esneakers24.pl pisali często opinie, z których wynikało, że dość długo oczekiwali na dostawę towaru. Być może wynika to z tego, że sklep nie ma żadnego magazynu w Polsce i cały towar wysyłany jest z zagranicy. Zawsze, jeśli chcesz zamówić buty online, poza sprawdzeniem sklepu – czy legit, zajrzyj do regulaminu i sprawdź czas dostawy oraz zwroty. Najlepiej znajdź sklep, który ma magazyny w Polsce, wtedy i dostawa będzie szybka, i zwroty niedrogie. 

W przypadku klientów esneakers24.pl, skargi na to, że dostawa trwa około miesiąca, są jednak nieuzasadnione. Sklep informuje o tym na swojej stronie internetowej. Problem kupujących polega być może na tym, że nie dotarli do informacji, która mówi, że dostawa trwa od 10 do 30 dni roboczych, bo towar wysyłany jest spoza kraju. 

esneakers24.pl – czy legit?

Sklep esneakers24.pl działa w Polsce w ramach spółki It is now Sp. z o. o. zarejestrowanej pod numerem KRS 0000718448 od 9 lutego 2018 roku. Prowadzi zatem typową działalność sprzedażową na terenie Polski, jak wiele innych sklepów internetowych oferujących towar wysyłany z zagranicznych magazynów. 

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły