PayPo – czy jest bezpieczne? Opinie, zwrot towaru, na czym polega?

PayPo to firma, która pośredniczy w transakcjach finansowych dokonywanych podczas zakupów online. Najprościej rzecz ujmując, firma świadczy usługi płatności odroczonych – zakupy dostajesz od razu, a płacisz za nie w ciągu 30 dni albo w ratach.

Co to PayPo i jak działa ten system? Czy jest bezpieczny? Na czym polega usługa PayPo? O tym wszystkim, wraz z informacją, jakie sklepy mają umowę z PayPo, piszemy poniżej. Sprawdź do jakiej kwoty i jak płacić za zakupy nawet do 30 dni po zamówieniu i otrzymaniu towaru.

PayPo – co to? Na czym polega?

Kiedy robisz zakupy online, musisz je opłacić albo wybrać płatność przy odbiorze, by sklep wysłał je do ciebie. Zamiast jednak wydawać własne pieniądze, bo możesz ich aktualnie nie mieć, masz możliwość zawrzeć umowę z PayPo. Wtedy to firma zapłaci za twój towar, a ty będziesz musiał zwrócić im tę kwotę. Masz dwie możliwości zwrotu:

  • możesz zapłacić całość w ciągu 30 dni

PayPo nie pobiera wtedy żadnej prowizji. Serwisowi płacisz dokładnie tyle, ile przelałbyś na konto sklepu. O tym, gdzie musisz przelać pieniądze i ile dni ci zostało czasu, dowiesz się po zalogowaniu na swoje konto w PayPo. Jeśli zrobisz zwrot towaru, jego wartość będzie odliczona od należności dla PayPo. Jeśli zrobisz całkowity zwrot towaru, PayPo nie płacisz nic.

  • po 30 dniach płatność rozkładana jest na 4 raty

Jeśli w ciągu 30 dni nie spłacisz PayPo swojego zadłużenia, zostanie ono rozłożone na raty. To obligatoryjne, dlatego pilnuj terminów spłaty. Wtedy też pojawi się prowizja. Jej wysokość będzie uzależniona do tego, na jaką kwotę i w jakim sklepie robiłeś zakupy. 

Przy pierwszym korzystaniu z serwisu, będziesz poproszony o podanie swoich danych osobowych, w tym numeru PESEL. Jeśli martwisz się o PESEL, w sensie, czy jest bezpieczny – właściciele serwisu zapewniają, że pobierają te informacje tylko w celu weryfikacji, m.in. tego, czy jesteś pełnoletni. Za każdym następnym razem będziesz tylko musiał wpisać na stronie kod weryfikacyjny, który otrzymasz SMS-em. 

PayPo – czy jest bezpieczne? 

Jeszcze 15 lat temu te same pytania zadawaliśmy w stosunku do zakupów online. Niektórzy nawet nie wiedzieli, co to. Inni pytali, co to e-commerce i czy jest bezpieczny. Dziś nikt się nie zastanawia, jak płacić online, tylko kupuje i płaci. Z PayPo będzie tak samo. Serwis współpracuje z bardzo dużymi sieciami sklepów – na temat tego, gdzie można płacić PayPo (jakie sklepy podpisały umowę) i jak płacić za zakupy w ten sposób piszemy poniżej. 

PayPo – do jakiej kwoty?

O tym, do jakiej kwoty serwis pokryje twoje zakupy, decyduje kilka czynników. Wygląda to następująco:

  • 300 – 800 zł na pierwsze zakupy,
  • maksymalnie 2000 zł miesięcznie na zakupy w jednym sklepie,
  • maksymalnie 3000 zł miesięcznie na wszystkie zakupy realizowane przez PayPu

W kwestii tego, do jakiej kwoty i jak szybko wzrośnie twój limit, decydujesz sam. Im więcej transakcji będziesz zawierać przez PayPu i oczywiście regularnie je spłacać, tym szybciej będziesz mógł korzystać aż z 3000 zł miesięcznie na zakupy.  

PayPo – opinie

Serwis PayPo w przeważającej większości zbiera pozytywne opinie wśród klientów. Większość klientów chwali:

  • sprawność obsługi, 
  • wysoką funkcjonalność serwisu,
  • nieduże formalności w stosunku do bankowych (kredytowych),
  • brak dodatkowych opłat przy spłacie zadłużenia w ciągu 30 dni

Jeśli już pojawiają się jakieś problemy (głównie natury technicznej), a i takie opinie można przeczytać o serwisie, dość szybko są rozwiązywane.  

PayPo – opinie na forum

Wiele osób pyta na forach internetowych o tę platformę. Najczęściej pojawiają się pytania o to, jak płacić za towar z PayPo i gdzie można płacić w ten sposób za zakupy. Sporo pytań dotyczy też samego mechanizmu (w sensie co to PayPo, na czym polega) i czy jest bezpieczny. Co radzą internauci wszystkim zainteresowanym? Sprawdź poniżej. 

Kiedy najlepiej wybrać płatność z PayPo?

Kiedy chcesz kupić kilka rzeczy, ale zostawisz sobie tylko jedną z nich, wybierz płatność z PayPo. Obejrzyj towar, który dostaniesz i odeślij to, czym nie jesteś zainteresowany. Jeśli zrobisz zwrot towaru szybko (zmieścisz się w ciągu 30 dni), PayPo odliczy ci z zadłużenia wartość zwracanych zakupów. Finalnie więc zapłacisz tylko za to, co zostawiasz. 

Poza tym PayPo przydaje się, gdy potrzebujesz z oferty skorzystać natychmiast, a nie masz gotówki. Czasem zdarza się jakaś fajna promocja i nie chcesz, by okazja przeszła ci koło nosa. Wtedy możesz skorzystać z płatności odroczonych. 

Kiedy lepiej uważać?

Jeśli ogólnie przesadzasz z zakupami i szybciej je robisz, niż myślisz, bądź ostrożny. 30 dni szybko zleci i jeśli nie spłacisz zadłużenia a potem rat, czeka cię windykacja długu. Nie możesz traktować PayPo jako kolejnego kredytu, bo wpadniesz w spiralę zadłużenia, z której trudno się wyrwać. 

PayPo – jakie sklepy, czyli gdzie można płacić?

Na stronie internetowej serwisu znajdziesz wszystkie sklepy, które współpracują z PayPo i możesz w nich kupować z płatnością odroczoną a potem ewentualnie zrobić zwrot towaru.

Najpopularniejsze sklepy z opcją PayPo

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły