Gate Shop – zwroty, dostawa, opinie, ile trwa dostawa?

Czy wiesz, że dzisiaj na niebie zawita do nas Księżyc Garbaty? Spokojnie, ja też nie wiedziałam. Jednak w przyglądaniu się różnym fazom księżyca jest coś magicznego. Jego dzisiejsza faza oznacza, że pełnia już była, a teraz jego samego „ubywa”, czyli robi się coraz mniejszy. Wiesz, co jeszcze robi się coraz mniejsze? Szansa na kupienie czegoś na Gate Shop, bez desperackiego wyszukiwania informacji o tym, jak działają zwroty.

Tak, to właśnie dzisiaj omówimy sobie dokładnie czas dostawy, jak można dokonywać zwrotu i wszystkie opinie na forum, jakie tylko da się znaleźć o tym sklepie. Być może coś o nim słyszałaś/eś. W skrócie jest to sklep internetowy, w którym można kupić różne ubrania, takie jak sukienki, bluzy, płaszcze i wiele innych. W przygotowywaniu się na zimę, zwłaszcza teraz, kiedy zderzamy się z problemem ogrzewania domów, wiele osób szuka tanich sklepów, gdzie mogą się porządnie zaopatrzyć. Poznasz lub na nowo odkryjesz Gate Shop, który znany jest głównie z bycia tanim. Ile trwa dostawa i zwroty? O tym już za chwilę.

Gate Shop – opinie, co mówią na forum i w Internecie?

Jeśli spodziewasz się przeczytać o tym, jak fantastyczne zakupy czekają Cię w Gate Shop, to muszę rozbić Twoją szklaną bańkę z głośnym hukiem. Już opinia w serwisie Ceneo mówi bardzo wiele. Są to dwie gwiazdki. To nie wróży szczególnego sukcesu marki, ale spokojnie. Potem są opinie w postaci esejów, które świadczą o jeszcze gorszym odczuciu. Jestem prawie pewna, że owe 2 gwiazdki, Gate Shop zdobył dlatego, że kiedyś był całkiem w porządku. Upadek cesarstwa zachodniorzymskiego to się chowa, przy upadku pozytywnych komentarzy w tym przypadku. 

Opinie na Ceneo nie zachęcają

Gate Shop – Kiedyś

Z początku były one dobre, a nawet bardzo dobre. Nikt nie ukrywał, że jakość to nie jest podstawa tego sklepu, ale nikomu to też nie przeszkadzało. Nie była to znowu taka tragiczna jakość, a za to cena. Naprawdę zachęcająca do zakupu. A potem wielokrotnego powrotu na ich stronę internetową i kupowanie kolejnych rzeczy. Najczęściej kupowane były sukienki, a opinie chwaliły czas dostawy, który potrafił trwać dobę, choć zazwyczaj były to dwa dni. Nawet w tych „latach świetności” zwroty były regularnie wykorzystywane. Podobnie wygląda sytuacja w wielu sklepach, nie ma w tym więc nic dziwnego.

Gate Shop – Teraz

Jednak złotą erę Gate Shopu czekał niechybny upadek, kiedy to wpadł im do głowy genialny pomysł podniesienia cen. Zanim jednak uniesiesz się, zarzucając mi bezpodstawowe i wredne komentarze, pozwól, że wytłumaczę szerzej ten problem. Podnoszenie cen nie jest niczym dziwnym, zwłaszcza w trwającej inflacji. Co jednak nie pasuje to to, że Gate Shop opierał się w zasadzie tylko na swojej „taniości”. Niskie ceny były czymś nieodłącznym. Tylko dlatego klienci wracali do niego po więcej rzeczy pomimo tego, że jakość była słaba.  

Stali klienci z łatwością zauważyli, że rzecz, która wcześniej była wystawiona za 20 zł, teraz nagle kosztuje 80 zł (już po przecenie).  Jakość niestety nie poszybowała w górę wraz z ceną. Na Ceneo można przeczytać marne opinie, o bluzce, która była z materiału niczym poszewka z sukienki. W tym przypadku zwroty są zdecydowanie częstsze i osobiście uważam, że lepiej dowiedzieć się więcej o nich, niż o tym, ile trwa dostawa. W takim razie sprawdźmy, jak się mają zwroty.

Gate Shop – zwroty, czy są problemy?

Zwroty są według opinii całkiem dobrze przemyślane. Przesyłka przychodzi w opakowaniu, które można odesłać, wraz z dołączonym formularzem zwrotu do wypełnienia. Jeśli chodzi o zwroty pieniędzy, to większość osób jest raczej zadowolona. Środki pojawiają się na koncie w przeciągu kilku dni. 

Znalazła się jedna użytkowniczka, która nie dostała swojego zwrotu pieniędzy po miesiącu od odesłania zamówienia. Takie sytuacje się zdarzają w każdym sklepie, więc nie można się jedną taką sugerować. Wychodzi na to, że zwroty miewają się całkiem dobrze i klienci nie mają z nimi większych problemów. Sklep jest dobrze przygotowany na taką ewentualność i wszystko idzie sprawnie. Zobaczmy więc, jak się miewa czas dostawy. Czy to, ile trwa dostawa, wypadnie równie dobrze?

Sprawdź:

Gate Shop – czas dostawy, ile trwa dostawa? Skąd jest wysyłka?

To, ile trwa dostawa, jest przedstawione na stronie internetowej sklepu. Czas dostawy wynosi 4-6 dni roboczych. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ, żeby wyliczyć, ile trwa dostawa, trzeba zsumować to, ile dni zajmie wysyłka ze Słowacji, gdzie znajduje się główny magazyn, z tym, ile przesyłka będzie szła w Polsce. 

Czas dostawy nie jest jednak problemem według opinii na forach. Klienci nieszczególnie chętnie wypowiadają się na ten temat, skupiając swoje zainteresowanie na koszmarnej jakości i tym, że dostarczone sukienki za nic nie wyglądają, jak na zdjęciach. To, ile trwa dostawa, przewija się bardzo rzadko, ale jest to dobra informacja. Można po tym stwierdzić, że czas dostawy zgadza się z tym, co jest napisane na stronie, a oczekiwanie na przesyłkę nie rozciąga się w tygodnie, czy miesiące. Brak pozytywnych wypowiedzi na ten temat jest dobrą oznaką, nawet jeśli pozostałe aspekty poważnie kuleją.

Niczym wilkołaki podczas pełni księżyca, tak i Gate Shop przeszło zupełną przemianę w ciągu ostatnich lat, zupełnie zapominając, czym przyciągnęli do siebie tłumy kupujących. Jedyna cecha, jaka trzymała ludzi przy tym sklepie, została zastąpiona chęcią łatwego zarabiania. Oczywiste jest to, że sklepy po to istnieją, żeby zarabiać i nikt się z tym nie kłóci. Ale klienci bardzo nie lubią, kiedy ich lojalność zostaje przeżuta i wypluta na chodnik. Kiedy ich zaufany sklep, oferujący słabej jakości, tanie sukienki próbuje wcisnąć tę samą jakość w zdecydowanie zawyżonej cenie, ludzie mówią stanowcze „nie” i obdarowują Gate Shop esejami przykrych opinii. Przynajmniej czas dostawy i zwroty są dobrze zaplanowane, by nowi konsumenci, niewiedzący jeszcze co jest im wciskane, mogli się łatwo wycofać. Z opinii wynika, że taka droga ewakuacyjna jest w tym przypadku niezbędna.

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły