Gdzie kupić akwarium oraz rośliny i kamienie do niego?

Akwarystyka to dziedzina, która od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Choć nie jest to najtańsze hobby, może zapewnić relaks i skutecznie wypełnić wolny czas. Sprawdź nasz krótki poradnik dla początkujących hobbystów. Z niego dowiesz się, jak założyć swoje pierwsze akwarium i czy to rzeczywiście spore koszty:

 • gdzie kupić akwarium,  
 • gdzie kupić szyby do akwarium,
 • gdzie kupić rośliny do akwarium,
 • gdzie kupić kamienie do akwarium,
 • gdzie kupić wodę destylowaną do akwarium

Zobacz: Gdzie kupić czujnik czadu i gazu w dobrej cenie?

Gdzie kupić akwarium stacjonarnie?

Swoje pierwsze akwarium możesz kupić w sklepie zoologicznym lub zoologiczno-wędkarskim. Wybierz taki, w którym sprzedawca doradzi ci, od jakich rybek zacząć i co poza akwarium będzie ci potrzebne. Sporo zyskasz, jeśli uda ci się trafić na pasjonata, których chętnie podzieli się swoją wiedzą. 

Wypadałoby też, byś przed zakupami, przejrzał fora dla miłośników akwarystyki i poczytał, od czego należy zacząć zakładanie akwarium. Na początek możesz zainwestować w mniejsze akwarium (50-60l). Jeśli hodowanie rybek wciągnie cię na dobre, mały zbiornik wykorzystasz jako przejściowy dla nowych rybek. 

Gdzie kupić akwarium online?

Swoje akwarium możesz kupić też w sklepach internetowych. Wybierz sklep, który ma dobre opinie wśród akwarystów. W dobrych sklepach akwarystycznych przesyłki szklane pakowane są w specjalny sposób. Duże akwarium opakowane jest styropianem i zabezpieczonem na europalecie. Mniejsze zbiorniki również podczas transportu chroni styropian. 

W sprzedaży internetowej specjalizują się m.in:

 • akwarystyczny24.pl,
 • aquael.pl
 • coralhouse.pl
 • plantagarden.pl

Zarówno online, jak i podczas zakupów stacjonarnych, możesz kupić cały zestaw, czyli:

 • akwarium,
 • filtr,
 • termometr,
 • grzałkę z termostatem,
 • żwirek (gdzie kupić kamienie do akwarium dowiesz się, czytając dalej),
 • rośliny i inne ozdoby (gdzie kupić rośliny do akwarium przeczytasz niżej),
 • woda destylowana (na końcu sprawdzisz, gdzie kupić wodę destylowaną do akwarium). 

W sklepach stacjonarnych dostaniesz także ryby. W niektórych sklepach rybki wysyłane są także online w styroboxach. 

Źródło: pixabay.com

Ile kosztuje średnie akwarium?

Przyjmijmy, że średnie akwarium to zbiornik o pojemności 50-60 litrów. Dla początkującego akwarysty będzie on wystarczający. Nawet jeśli szybko okaże się dla ciebie za mały, łatwo znajdziesz na niego kupca. Akwaria i sprzęt potrzebny do akwarystyki dość dobrze sprzedaje się na rynku wtórnym.  

Proste akwarium (bez pokrywy) o pojemności 45-50 litrów kupisz za około 100-120 zł. 

Za akwarium o pojemności 60 litrów zapłacisz 160-170 zł, a wraz z całym wyposażeniem będzie kosztować cię około 500 zł. 

Jeśli szukasz miejsca, gdzie kupić akwarium po kosztach, rozejrzyj się na lokalnych aukcjach. Sprawdź też grupy akwarystyczne w mediach społecznościowych. Wielu akwarystów wraz z rozwojem swojej hodowli, sprzedaje mniejsze zbiorniki. 

Gdzie kupić szyby do akwarium?

Niektórzy akwaryści nie kupują gotowych zbiorników, gdy potrzebują mieć duże akwarium. Szukają wtedy miejsca, gdzie kupić szyby do akwarium. Takimi informacjami dzielą się zresztą na forach akwarystycznych. Później samodzielnie sklejają zbiornik. 

Przygotowanie własnego zbiornika od totalnego zera to jednak zabawa na bardzo zaawansowanym poziomie. Na początek lepiej kupić gotowy zbiornik. 

Jeśli szukasz informacji na temat tego, gdzie kupić rośliny do akwarium oraz gdzie kupić kamienie do akwarium, czytaj dalej. 

Zobacz: Gdzie kupić dobrą dziczyznę w najlepszej cenie?

Gdzie kupić rośliny do akwarium?

Rośliny do akwarium kupisz w sklepach zoologicznych. Dostępne są także w sklepach internetowych. W wielu z nich znajdziesz całe zestawy roślin, które będą pasować do danego typu zbiornika. Nieduże zestawy roślin akwariowych, które są łatwe w uprawie kupisz już za około 30 zł. 

Rośliny, które umieścisz w akwarium, mają nie tylko ładnie wyglądać. W kryzysowej sytuacji rybki mogą je podjadać. Poza tym zaś pomagają pozbyć się ze zbiornika azotanów i wzbogacają ekosystem w akwarium. 

Gdzie kupić kamienie do akwarium?

Kamienie akwariowe to naturalne podłoże dla roślin. Poza tym możesz z nich budować groty, w których ryby będą się mogły skrywać. Są bardzo łatwo dostępne w sprzedaży stacjonarnej (sklepy akwarystyczne) oraz online. 

W akwarium możesz umieścić też kamienie znalezione w rzece. Te, które znalazłeś podczas spaceru (nie w wodzie) mogą zmienić jej odczyn i spowodować, że będzie twarda. Wszystkie kamienie, które chcesz umieścić w swoim akwarium powinieneś przedtem przepłukać wrzątkiem. 

Gdy w akwarium ułożysz już rośliny oraz kamienne ozdoby, powinieneś powoli wypełniać je wodą. Sprawdź, gdzie kupić wodę destylowaną do akwarium, bo właśnie ta sprawdzi się najlepiej.

Źródło: allegro.pl

Gdzie kupić wodę destylowaną do akwarium? 

Woda destylowana to produkt łatwo dostępny. Kupisz ją na stacji benzynowej, w markerach (głównie budowlanych). Dostępna jest także w niektórych drogeriach i w sprzedaży internetowej. Ma szerokie zastosowanie – używa się jej w motoryzacji, kosmetologii i medycynie. Wielu ludzi wlewa ją do żelazka i parownicy. 

Do akwarium słodkowodnego często wystarczy woda kranowa lub zmieszana z destylowaną. Jeśli jednak jest zbyt twarda, zbiornik trzeba napełnić wodą destylowaną. 

Zobacz: Gdzie kupić bilet MPK we Wrocławiu?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły