Gdzie kupić bilet MPK we Wrocławiu?

Wrocław to jedno nim własnym samochodem, zwłaszcza osobom, które nie znają Wrocława. Tu dowiesz się wszystkiego na temat: bilety komunikacji miejskiej Wrocław gdzie kupić. 

Sprawdź z nami, gdzie kupić bilet MPK Wrocław, w tym:

  • gdzie kupić bilet na tramwaj Wrocław, 
  • gdzie kupić bilet imienny MPK Wrocław, 
  • gdzie kupić bilet semestralny Wrocław,
  • gdzie kupić bilet aglomeracyjny.

Zobacz: Gdzie kupić sowę – sprawdzone miejsca?

Miejsca w których można kupić bilet komunikacji miejskiej 

Turyści bardzo często obawiają się, że w obcym mieście trudno będzie im kupić bilety. 

W czasie wizyty we Wrocławiu, nie musisz martwić się o to, gdzie kupić bilet na tramwaj Wrocław, czy gdzie kupić bilet MPK Wrocław. Podpowiemy też, gdzie kupić bilet imienny MPK Wrocław. Po lekturze będziesz znać odpowiedź na pytanie: bilet miesięczny Wrocław gdzie kupić. 

Bilety dostępne są:

  • w kioskach
  • w biletomatach (lista punktów sprzedaży: urbancard.pl)
  • w autobusach i tramwajach. 

Za bilet kupiony w pojeździe zapłacisz tylko kartą. Nie musisz go kasować, bo biletomaty w autobusach i tramwajach wydają bilety już skasowane. 

Bilety komunikacji miejskiej Wrocław gdzie kupić – więcej szczegółów poniżej. 

Gdzie kupić bilet miesięczny we Wrocławiu? 

We Wrocławiu najlepiej wyrobić sobie kartę URBANCARD. To standardowa karta miejska, która umożliwia zakup biletów okresowych w biletomatach i przez stronę internetową. Gdzie kupić bilet imienny MPK Wrocław? Przy pomocy takiej karty jest to najprostsze. 

Bilet miesięczny Wrocław gdzie kupić? W dowolnym biletomacie na przystanku lub w autobusie i tramwaju. Ważne, by karta była doładowana odpowiednią ilością środków, które pokryją koszt takiego biletu. 

Bilety w formie papierowej można nabyć w jednym ze stacjonarnych punktów sprzedaży należących do Mennicy Polskiej. 

Źródło: wroclaw.pl

Gdzie kupić bilet aglomeracyjny? 

Szukasz informacji na temat bilety komunikacji miejskiej Wrocław gdzie kupić bilet aglomeracyjny? We Wrocławiu można nabyć bilet zintegrowany w ramach Dużej Aglomeracji Wrocławskiej, który poza granicami miasta obowiązuje też do stacji nazwanych: Strzelin, Jaworzyna Śląska, Wołów, Żmigród, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Malczyce, Trzebnica.

Można także kupić jeden bilet, którym będzie można poruszać się w obrębie Wrocławia liniami MPK oraz po określonej trasie pociągami POLREGIO. 

Gdzie kupić bilet aglomeracyjny, w tym także kolejowy? Takie bilety można kupić w wyznaczonych kasach biletowych POLREGIO. 

Zobacz: Gdzie kupić szydełko stacjonarnie i online?

Gdzie kupić bilet semestralny Wrocław?

Gdzie kupić bilet MPK Wrocław semestralny? Tu odpowiedź jest podobna, jak w przypadku pytania bilet miesięczny Wrocław gdzie kupić oraz bilet miesięczny Wrocław gdzie kupić. Trzeba posiadać kartę miejską albo skorzystać z kasy biletowej Mennicy Polskiej. 

W przypadku dłuższego pobytu w mieście, karta URBANCARD to najlepsze rozwiązanie. Wtedy wystarczy zalogować się w serwisie online, by kupić dowolny bilet. Skonfigurowanie biletu jest bardzo intuicyjne. W razie problemów dostępna jest infolinia dla pasażerów. 

A gdzie kupić bilet imienny MPK Wrocław? Karta rozwiązuje ten problem. Bilet można wtedy kupić online i jest on automatycznie przypisywany do karty. 

Jak działają biletomaty w tramwaju Wrocław?

W obsłudze biletomatów zainstalowanych w pojazdach MPK nie ma nic trudnego. Trzeba wybrać rodzaj biletu i sposób płatności, a potem przyłożyć do czytnika kartę płatniczą, telefon lub kartę miejską. 

Bilety komunikacji miejskiej Wrocław gdzie kupić? Właśnie między innymi w biletomacie w tramwaju. Należy to zrobić bezpośrednio po wejściu do tramwaju. Bilet jednorazowy zakupiony w takim biletomacie nie musi być kasowany. 

Źródło: Facebook MPK Wrocław

Czy we Wrocławiu można kupić bilet w autobusie?

Tak. W biletomatach, które umieszczone są w autobusach i tramwajach MPK Wrocław można płacić jedynie bezgotówkowo. Możliwa jest płatność kartą bankomatową, telefonem lub kartą miejską. 

Podsumowując,

  •  gdzie kupić bilet na tramwaj Wrocław i gdzie kupić bilet MPK Wrocław?

Bezgotówkowo w tramwaju lub za gotówkę w kiosku albo kasie biletowej. 

  • gdzie kupić bilet imienny MPK Wrocław i gdzie kupić bilet semestralny Wrocław?

Taki bilet można nabyć w kasie biletowej Mennicy Polskiej lub online przy pomocy karty miejskiej. 

Zobacz: Czy można kupić bilet w pociągu Regio lub Intercity?

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły