GetHelp – opinie, pakiety, warsztaty, cena, gwarancja

Pamiętasz, kiedy pierwszy raz zdecydowałeś się na zakup auta? Jakie towarzyszyły ci wtedy emocje? Radość, ekscytacja i to uczucie, które sprawia, że nie możesz się doczekać pierwszej jazdy swoim nowym cackiem. Zakup samochodu to taka sytuacja, w której zdecydowanie lepiej zachować stoicki spokój, by móc się później cieszyć długotrwałą eksploatacją bez żadnych problemów. 

Podejrzewam, że nauczeni doświadczeniem i poradami starszych osób, coraz częściej przy zakupie samochodu zastanawiacie się nad podstawowymi kwestiami, które sprawią, że nie kupicie kota w worku. Jednym z pytań, które sobie zadajemy, jest “nowe czy używane?” Obie te opcje mają oczywiście wiele zalet – lubimy przecież zapach nowości, ale czasem zapominamy o tym, jak szybko się on ulatnia. Nowe samochody coraz częściej wyposażone są w nowe technologie i spełniają jeszcze więcej naszych potrzeb…ale te zalety mogą się zamienić w wady. Przypomnij sobie, ile razy słyszałeś o tym, że kumplowi zepsuło się nowe auto, a koszty naprawy są bliskie cenie zakupu? No właśnie.

Często zdarza się więc, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że powinniśmy wybrać zakup używanego samochodu. Tylko jak mieć pewność, że nie zostaniemy oszukani, a auto naprawdę okaże się zgodne ze specyfikacją? Warto sprawdzić, ile kosztuje gwarancja na używany samochód i mieć pewność, że co by się nie działo, uzyskamy pomoc. Dzisiaj opowiemy wam o GetHelp – warunki gwarancji, lista warsztatów, cena za pakiety, opinie, ile kosztuje gwarancja. Przeczytaj ten artykuł i znajdź odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

GetHelp – opinie

Opinie innych osób to jeden z podstawowych czynników, na które powinniśmy zwracać uwagę przy zakupie czegokolwiek. Sytuacja ta nie wygląda inaczej w przypadku wyboru firmy, od której kupimy ubezpieczenie na samochód. Opinie pozwolą nam sprawdzić, czy firma naprawdę działa tak, jak to opisuje oraz czy cena jest rzeczywista i nie ma żadnych ukrytych kosztów.

GetHelp wydaje się być rzetelną firmą, pracownicy wypowiadają się o niej pochlebnie, a jak wiemy, jest to już część sukcesu. Jeśli w pracy panuje miła atmosfera, to pracownicy są zadowoleni i klienci też. W sieci nie znajdziemy zbyt wielu opinii na temat gwarancji od GetHelp, jednak te dostępne są zazwyczaj pozytywne. Klienci chwalą na przykład to, że ubezpieczenie obejmuje samochód zastępczy na okres 5 dni, jeśli nasze auto ulegnie awarii. Dodatkowo dostępność aut zastępczych jest podobno spora.

Martwiące jest natomiast to, że pod postami na Facebooku Gwarancje GetHelp pojawiają się dziwne komentarze od jednej tajemniczej osoby, która ukrywa się pod pseudonimem. Użytkownik wyśmiewa firmę i rzuca oskarżenie, że GetHelp za nic nie płaci. Mówi też, żeby nie dać sobie wcisnąć pseudo gwarancji w GetHelp, bo jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Komentarze te nie wyglądają jednak wiarygodnie – człowiek ukrywa się pod pseudonimem i nigdzie nie pokazuje dowodów na to, że sam korzystał z gwarancji tej firmy. Wydaje się, że to kolejny internetowy hejter, który nigdy nie miał nic wspólnego z firmą.

GetHelp – opinie na forach

Warto zwrócić uwagę, jakie pojawiają się opinie na forach. Część opinii klientów jest bardzo pozytywna – jedna osoba chwali na przykład to, że gwarancja została zaproponowana już w komisie przy zakupie auta, przedstawione zostały tam warunki gwarancji, cena i warsztaty, które podlegają pakietowi napraw. Kiedy tydzień po zakupie samochodu, stanął on nagle na drodze, pomoc GetHelp była niemal natychmiastowa, a auto zostało naprawione na miejscu i można było ruszyć w dalszą podróż. Inni podkreślają, że warto wykupić takową gwarancję, bo zawsze jest to dodatkowe zabezpieczenie i nie wiadomo, kiedy okaże się ono przydatne.

Negatywne opinie mówią o tym, że z firmą ciężko się skontaktować i nie odbierają telefonów.

GetHelp – pakiety, warsztaty, lista warsztatów

Opinie to nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy, która zapewni nam gwarancję na używane auto. Warto zwrócić uwagę na to, jakie pakiety oferuje GetHelp, jaka jest ich cena, jakie warsztaty podlegają gwarancji i czy udostępniona jest lista warsztatów.

Pakiety oferowane przez GetHelp to między innymi Classic, Premium i Grand. Zastanawiacie się, co obejmuje i ile kosztuje każdy z nich? 

Pakiet Classic obejmuje naprawy warsztatowe, silnik benzynowy, obudowę silnika, manualną skrzynię biegów, silnik diesel, odbudowę skrzyni biegów, aplikację mobilną iHelp, naprawy na drodze i holowanie do warsztatu.

Można powiedzieć, że pakiety Classic i Premium są ze sobą połączone – ten drugi obejmuje to, co pierwszy, a dodatkowo: komputer główny silnika, układ chłodzenia, koło dwumasowe, automatyczną skrzynię biegów, układ hamulcowy, dyferencjał, osprzęt silnika, samochód zastępczy i wał napędowy. Jest to najbardziej optymalny pakiet w ofercie GetHelp, a jego cena też prawdopodobnie jest korzystna (choć do tego, ile kosztuje przejdziemy później).

Pakiet Grand jest najbardziej kompleksowy i obejmuje dodatkowo na przykład wspomaganie kierownicy, turbosprężarkę, koło dwumasowe, samochód zastępczy i zawieszenie silnika i skrzyni.

Warsztaty, które współpracują z GetHelp, można łatwo odnaleźć na ich stronie. Lista warsztatów dostępna jest w formie mapy, która pokazuje, ile warsztatów jest dostępnych w danym województwie. Kiedy klikniemy w interesujący nas obszar, lista warsztatów podzielona jest na powiaty. Niestety nie są podane nazwy warsztatów, tylko ich liczba.

GetHelp – gwarancja, ile kosztuje gwarancja? Warunki

No dobra, to ile to kosztuje i jakie są warunki gwarancji? 

Cena ustalana jest indywidualnie, trzeba zadzwonić do GetHelp i wtedy dowiadujemy się, ile kosztuje pakiet, który nas interesuje. 

GetHelp jasno określa natomiast warunki gwarancji, a miłym zaskoczeniem jest to, że jest ich tylko pięć. Warunki gwarancji nie będą spełnione, jeżeli uszkodzenia powstały przed zakupem auta lub na skutek kolizji drogowej czy sił wyższych. GetHelp nie pomoże też, kiedy niewłaściwie korzystamy z samochodu lub kiedy uszkodzone części są elementem eksploatacyjnym i w przypadku, kiedy chodzi o czynności dodatkowe, takie jak czyszczenie lub diagnoza.

Poznaliście już najważniejsze informacje o gwarancji GetHelp. Znacie opinie na ich temat oraz pakiety, jakie oferują. Niestety ze strony firmy nie dowiemy się, ile kosztuje gwarancja, ale jeśli interesuje was ich oferta, to na pewno warto zadzwonić i poznać szczegóły. 

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły