Factcool – co to za firma? Opinie

Kupowanie ubrań to czysta przyjemność. Jeszcze fajniej robi się, kiedy możemy zrobić zakupy, nie wychodząc nawet z domu – spacery po galeriach są okej, ale często odzież jest tam porozrzucana, brakuje rozmiarów, a ekspedientki niechętnie pomagają w odnalezieniu wypatrzonej sukienki. Możemy to wszystko odczuć z podwojoną siłą w czasie wyprzedaży… każda miłośniczka zakupów wie, o czym mówię. 

O wiele wygodniejszym rozwiązaniem są zakupy w sieci. W tym jednym miejscu możemy znaleźć sklepy znanych sieciówek, marek premium i takich firm, o których nigdy nawet nie słyszeliśmy. Często w poszukiwaniu okazji decydujemy się też na sprawdzanie stron, które proponują korzystne ceny za produkty będące w rzeczywistości o wiele droższe. Skuszeni ceną rzadko sprawdzamy, jakie sklep ma opinie, czy jest możliwy zwrot i co to za firma. 

Niestety oszuści w Internecie tylko czekają na to, aż klikniemy “kup”, dlatego podczas takich zakupów należy być bardzo ostrożnym. Wiemy, że wielu z was interesuje firma Factcool, dlatego dziś sprawdzimy, jakie opinie zbierają ich ubrania, czy są to podróbki, jakie opinie o sklepie znajdziemy na forum, co to za firma i czy dostępny jest kod rabatowy na ich asortyment.

Factcool – co to za firma? Czy sprzedaje podróbki?

Factcool to czeska firma, która działa niemal na całym świecie. Ich strona ma swój odpowiednik dla wielu krajów, takich jak Rumunia, Słowacja, Estonia, Chorwacja, Bułgaria, Węgry oraz Bośnia i Hercegowina. To, co nas urzekło w Factcool to ich reklama, w której występuje słodki piesek chihuahua. Co prawda filmik dostępny jest jedynie w wersji czeskiej, ale i tak dostarcza rozrywki i przyczynia się do budowania pozytywnych skojarzeń z firmą. Już samo to, że Factcool ma reklamę, która prawdopodobnie puszczana jest w czeskiej telewizji, świadczy o tym, że mogą się wydawać bardziej wiarygodni.

Na stronie Factcool znajdziemy zakładkę “o nas”, z której dowiadujemy się co to za firma. Można tam na przykład przeczytać, że sklep oferuje ubrania ponad 200 marek i cały czas dodaje kolejne. Firma powstała w 2015 roku, jest więc na rynku już 7 lat, cały czas się rozwija i poszerza swoją ofertę na kolejne kraje europejskie. Factcool zapewnia, że najważniejsi są dla nich pracownicy oraz klienci, którzy są odzwierciedleniem ich wysiłków. Oczywiście, wszystko można pięknie ubrać w słowa, ale czy te słowa są coś warte? Wiadomo, że żadna firma nie napisze o sobie źle, bo chce się zareklamować i zdobyć jak najwięcej klientów.

Czy Factcool sprzedaje podróbki? Na swojej stronie zapewniają, że mają w 100% oryginalne ubrania, a dodatkowo gwarantują najwyższą jakość i najniższą cenę towarów. Sklep oferuje też darmową przesyłkę, darmowy zwrot i wymianę produktów oraz darmowy zwrot pieniędzy, który powinien dotrzeć do klienta w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania przesyłki zwrotnej. Wszystko brzmi pięknie i chcielibyśmy, żeby tak samo było w rzeczywistości. Sprawdźmy więc, jak wyglądają opinie o sklepie Factcool.

Factcool – opinie. Co mówią na forum?

Na forum znajdziemy wiele opinii o sklepie Factcool, które pozwolą nam się przekonać, co to za firma. Oczywiście, tak jak to często bywa, opinie klientów są podzielone. Zdecydowana większość komentarzy na forum jest negatywna, ale zacznijmy miłym akcentem i wyróżnijmy te pozytywne.

Pozytywne opinie na forum wskazują między innymi na to, że przesyłka dotarła bardzo szybko, bo w ciągu 4 dni od daty zamówienia oraz na to, że codziennie na mailu pojawiała się wiadomość od Factcool z informacją o statusie przesyłki – dobrze jest na bieżąco wiedzieć, co dzieje się z naszą paczką. Ten sam klient podkreśla, że produkty, które otrzymał, są zgodne z opisem i poleca zakupy w Factcool. Inna pani chwali jakość, choć przyznaje, że sklep lekko zawyża ceny. Warto zwrócić uwagę na to, że pozytywne opinie pochodzą głównie od osób, które przy zamówieniu wybrały płatność za pobraniem. Być może Factcool bardziej stara się przy paczkach, które zostaną opłacone dopiero przy odbiorze. Oczywiście jest to tylko jedna z teorii.

Negatywne opinie o sklepie zdecydowanie dominują na forum. Powielane są komentarze o tym, że Factcool sprzedaje podróbki i że nawet kod rabatowy nie działa, bo ceny są zawyżone. Klienci są zniesmaczeni tym, że ubrania dotarły do nich po miesiącu, bez żadnej informacji o opóźnieniu – z licznych komentarzy można wywnioskować, że Factcool nie ma większości produktów na magazynie i sprowadzają je, dopiero kiedy ktoś zamówi dany towar. Niektórzy porównują materiał, z którego wykonane zostały ubrania do plastiku – zwracają uwagę na to, że jest cienki i ma nierówno prowadzone szwy. Inni dokładnie wyliczają, że cena poszczególnych ubrań zawyżona jest nawet o 200%, ktoś kupił bluzę, która oryginalnie kosztuje 500 zł, a na Factcool rabat był udzielony od ceny 1060 zł.

Factcool – podróbki?

Trzeba przyznać, że opinie udzielane przez klientów na forum są bardzo martwiące. Co prawda część osób chwali sklep Factcool, a nawet jakość towarów, lecz zdecydowana większość sugeruje, że sklep sprzedaje podróbki. Co wskazuje na to, że podejrzewa się firmę o oszustwo? Klienci opisują, że towar jest słaby jakościowo – widoczne nitki, dziurki, sztuczny nieprzepuszczający powietrza materiał, to tylko niektóre elementy wymieniane na forum. Inni podkreślają też, że towar jest niezgodny z opisem. Jedna z klientek przestrzega przed Factcool i sugeruje, że sklep sprzedaje podróbki – opowiada o bawełnianych piżamach, które na pewno nie są wykonane z tego materiału, a rozmiar XXL wygląda tak, że mogłaby się w niego zmieścić S-ka.

Czy Factcool sprzedaje podróbki? Tego nie możemy jednoznacznie stwierdzić. Duża liczba negatywnych opinii wskazuje na to, że może lepiej znaleźć kod rabatowy i kupić upatrzony produkt na innej, zweryfikowanej stronie. Jeśli mimo wszystko chcecie złożyć zamówienie na Factcool, to polecamy wybrać płatność za pobraniem – wtedy płacicie za towar, dopiero kiedy dotrze do waszych drzwi.

Factcool – zwroty i opinie

Porozmawiajmy jeszcze o tym, jak wygląda zwrot na stronie Factcool. Firma podaje, że otrzymane produkty można zwrócić w ciągu 60 dni bez podawania przyczyny. Co mówią opinie? Część klientów chwali sobie to, że zwrot naprawdę przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Niestety inni wyrażają swoje niezadowolenie w tej kwestii. Jeden kupujący opisuje, że dokonał zwrotu miesiąc temu, a pieniądze nadal nie trafiły na jego konto. Kolejny mówi o błędzie – zwrot zamówienia miał być na kwotę 337 zł, a przesłano mu na konto 3,37 zł. Jak widzicie, opinie o sklepie i o zwrotach są raczej nieprzychylne.

Wielu z was interesuje też kod rabatowy do zamówienia. Na stronie Factcool dosyć często można znaleźć kod rabatowy i pojawia się on, kiedy wejdziemy w kartę danego produktu, zaraz nad okienkiem z wyborem rozmiaru. Jeśli znajdziecie kod rabatowy, to wystarczy go skopiować i wkleić w koszyku.

Factcool to sklep, który przez jednych jest uwielbiany, a przez innych nienawidzony. Jedni rozpisują się o jego zaletach, a inni wymieniają niekończące się wady. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy Factcool oferuje podróbki. To, co jest wiadome, to to, że w Internecie jest wiele sklepów, dla których liczy się jedynie zysk i nie dbają o klientów i towar, jaki oferują. Ważne, by zawsze czytać opinie innych kupujących i dokładnie weryfikować informacje o sklepie, z którego usług zamierzamy skorzystać.

Sprawdź też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły