Holzmann – co to za firma? Opinie, części zamienne, opinie na forum

Zakup maszyny do obróbki metalu, blachy czy drewna to spory wydatek. Przy obecnym wzroście cen wszystkich produktów, dobrze jest taki zakup porządnie przeanalizować – sprawdzić co to za firma, od której chcemy coś kupić i jakie ma opinie na forach. W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o producencie maszyn Holzmann. 

Holzmann – co to za firma? Co mówią na forum?

Holzmann – co to za firma? Holzmann zajmuje się produkcją maszyn do obróbki metalu, drewna i blachy. Firma dysponuje własnymi magazynami, przez co jest w stanie szybko dostarczyć klientom zamówione sprzęty – przeważnie zamówienia realizuje w ciągu 48 godzin, co w przypadku tego typu maszyn jest bardzo szybkim czasem wysyłki. 

Wszystkie ich sprzęty objęte są 12,24 lub 36-miesięczną gwarancją. Holzmann ma również własny magazyn z częściami zamiennymi, dlatego nie ma się co obawiać, że w razie usterki nie będzie jak jej naprawić. Firma prowadzi halę wystawową w Siedlcach, w której możesz przed zakupem obejrzeć dany sprzęt. 

Holzmann – opinie

Holzmann opinia
Jedyna negatywna opinia została znaleziona na wizytówce Google, ale nie została ona uzasadniona.

Wielu właścicieli zakładów produkcyjnych zastanawia się, jakiej firmy maszynami zaopatrzyć ich firmę. Holzmann jest popularną marką, więc ludzie często o nią pytają. Na forach internetowych jest mnóstwo wątków w stylu: Piła formatowa Holzmann opinie,  Grubościówka Holzmann opinie, Ukośnica Holzmann opinie. Postanowiliśmy oszczędzić Ci czasu – przejrzeliśmy wszystkie o Holzmann opinie z forów internetowych i zebraliśmy je w tym artykule. Sprawdziliśmy jakie Holzmann KAP 306 JL, Holzmann ED 400 FD, Holzmann TK 305 opinie mają w sieci i jak wygląda dostępność części zamiennych. 

Holzmann KAP 305 JL, Holzmann ED 400 FD, Holzmann TK 305 opinie 

Maszyny Holzmann w opiniach ich użytkowników są naprawdę dobre i warte swojej ceny. Jednak każdą z nich ma inne mocne i słabe strony, dlatego podzielimy o maszynach Holzmann opinie na modele: Holzmann TK 350 (inaczej KAP JL), Holzmann HOB260ABS oraz Holzmann ED400 FB.

Holzmann KAP 305 JL – opinie

Ukośnica Holzmann 305 opinie ma dobre. Jakie są jej plus? Jeden z użytkowników tej ukośnicy Holzmann w opinii napisał, że ma ona naprawdę duży zakres cięcia. Dodał jednak, że kąty trzeba sprawdzać i co około 2-3 miesiące poprawiać. 

Jakie jeszcze informacje o ukośnica Holzmann w opiniach znaleźliśmy? Że korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne i że sprzęt jest niemal bezawaryjny. Ciekawostką o tej ukośnica Holzmann (opinia jednego z jej użytkowników) jest to, że przy włączonym laserze, nie działa soft-start, ale internauta napisał, że możliwe, że to wina nieprawidłowego połączenia. Minusem w ukośnicy Holzmann 305 w opiniach jest worek na pył – nie sprawdza się wielu osobom, bo pył finalnie do niego i tak nie trafia, więc sam worek jest zbędny. . 

Grubościówka Holzmann – opinie o modelu HOB260ABS

Ta grubościówka Holzmann w opiniach użytkowników wypada całkiem przyzwoicie. Ludzie, którzy z niej korzystają, piszą na forach, że maszyna jest funkcjonalna, wytrzymała i łatwo się z nią pracuje. Minusem tej grubościówki Holzmann w opinii jedego z internautów jest problem ze skorygowaniem korbką wysokości blatu – wynika to z tego, że drewno czasem blokuje posuw. Kolejny konsument o grubościówce Holzmann w opinii napisał, że po jakimś czasie sprzęt mu się zepsuł, a usterki nie dało się naprawić – czeka na zwrot pieniędzy. 

O pile formatowej Holzmann opinii nie ma niestety żadnych w sieci. Model Holzmann ED 400 FD najwidoczniej nie jest specjalnie popularny – nikt jeszcze nie podzielił się o tej pile formatowej Holzmann swoją opinią. Jeśli jesteś ciekawy, jak działa ta maszyna, to może warto jest samemu rozpocząć wątek na forum z narzędziami – może któryś z jego członków podzieli się z Tobą opinią o pile formatowej Holzmann.

Holzmann – części zamienne, serwis

Z częściami zamiennymi do maszyn Holzmann nie powinno być problemu. Na oficjalnej stronie Holzmann jest informacja, że firma oferuje naprawę sprzętów u siebie w serwisie, a jeśli klient nie może dojechać z daną maszyną do serwisu, to można skorzystać z opcji dojazdu do klienta. Wykwalifikowani specjaliści naprawią Twój sprzęt, a że jest to ich serwis firmowy, to na pewno dysponują oni wszystkim częściami zamiennymi. 

Na stronie Holzmann jest również informacja, że firma pomaga nie tylko w przypadku usterek. Można skorzystać z opcji pomocy w pierwszym uruchomieniu sprzętu – dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko zostało prawidłowo podłączone. Dodatkowo Holzmann prowadzi szkolenia, na których można dowiedzieć się, jak prawidłowo pracować na danym urządzeniu. 

Podsumowując: maszyny Holzmann w opiniach wypadają w większości pozytywnie. Większość osób uważa, że stosunek jakości do ceny jest odpowiedni. Każde z wyżej wymienionych urządzeń ma swoje mankamenty, ale nie są one tak duże, że utrudniają ich użytkownikom pracę. W opiniach na forach zdecydowanie więcej jest plusów niż minusów, dlatego jeśli szukasz obecnie maszyny do Twojego zakładu lub warsztatu domowego, to warto jest się wgłębić w ofertę Holzmann. Użytkownicy ich sprzętów są zadowoleni z cen, jakie proponuje firma oraz z ich jakości. Jeśli zdecydujesz się na zakup maszyny od Holzmann, to koniecznie podziel się swoją opinią i wrażeniami z pracy na niej – czekamy!

Sprawdź:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły