Jak wykryć ducha w domu, jak sprawdzić, czy duch jest w pokoju?

Zjawiska paranormalne od lat fascynowały ludzi. Jednak zainteresowanie nadprzyrodzonymi sytuacjami, a doświadczanie ich na własnej skórze to dwie odrębne sprawy. Któż z nas w dzieciństwie nie słyszał historii o nawiedzonych domach. Zazwyczaj opowieści te dotyczyły, starych, opuszczonych budynków, które owiane przerażającymi historiami, nie potrafiły znaleźć nowych nabywców, co dodatkowo powodowało nasilenie poczucia strachu w stosunku do nich.

Jednak różne sytuacje w życiu sprawiają, że zastanawiać zaczynamy się czy niektóre zjawiska, z jakimi mamy do czynienia nie mają czegoś wspólnego z obecnością duchów w naszym otoczeniu. Mowa tu przede wszystkim o sytuacjach, w których będąc w domu czy pokoju odczuwamy dziwny lęk, niepokój oraz doświadczamy uczucia, że nie jesteśmy sami, mimo iż w naszym otoczeniu nie ma nikogo, prócz nas samych. Bardzo często takim sytuacjom towarzyszą również dziwnego rodzaju zdarzenia, budzące w nas dodatkowy lęk. Nagłe zgaszenie świateł czy poczucie zimna pomimo zamkniętych okien nie musi, ale może oznaczać o obecności ducha w naszym domu. 

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania:

  • Jak sprawdzić, czy w domu jest duch?
  • Jak sprawdzić, czy duch jest w pokoju?
  • Jak wykryć ducha w domu?

Jak sprawdzić, czy w domu jest duch?

 Kiedy w naszym domu zaczynają dziać się rzeczy, które do tej pory nigdy wcześniej nie miały miejsca, zaczynamy zastanawiać się, co może być ich przyczyną. Zdarza się, że to po prostu ciąg zdarzeń, które być może złożony w jedną całość sprawiać może, że odczuwamy się mniej komfortowo w danej sytuacji, jednak niejednokrotnie przyczyną takiego stanu rzeczy bywa obecność w domu ducha. Poszukując sprawdzonych informacji na temat tego, jak sprawdzić, czy w domu jest duch, na licznych forach internetowych znaleźć możemy rady dotyczące, chociażby nagrywania dźwięków domofonem, a następnie ich odsłuchiwania i sprawdzania, czy te aby na pewno pochodzą z naszego otoczenia.

Inni radzą, aby skorzystać z wahadełka do wykrywania energii, kolejna grupa osób poleca skorzystać z pomocy egzorcysty. Jedno jest pewne, nie należy ignorować żadnych niepokojących sygnałów. Zdarza się, że strach ma wielkie oczy i sami tworzymy niepotrzebne historie, jednak aby nie ulegać domysłom, warto zacząć spisywać wszelkie niepokojące nas sygnały, a także przybliżony czas, w jakim do nich doszło. Niektóre sytuacje bowiem wynikać mogą z innych, jak np. zakłócenia podczas oglądania telewizji mogą mieć źródło w przelatującym nad naszym domem samolotem. Jednak nie da się tego jednoznacznie ustalić, dopóki na spokojnie nie przeanalizujemy wydarzeń, jakie nas dotykają. Warto także zaprosić do swojego domu znajomych, czy kogoś z rodziny, nie uprzedzając ich wcześniej o niepokojących nas sytuacjach, jeśli oni także zwrócą uwagę na dziwne zjawiska – trzeba zacząć reagować.

Jak sprawdzić, czy duch jest w pokoju?

Obecność duchów fascynuje, ale także sprawia, że czujemy się niekomfortowo, a niejednokrotnie także boimy. Nie boimy się samych duchów, ale tego, co może nam się przytrafić. Ich obecności zawsze towarzyszą zjawiska, które ciężko jest racjonalnie wytłumaczyć, a także jednoznacznie zidentyfikować. Najczęściej spotykanym jest jednak uczucie zimna. Jeśli nagle poczujesz przeciąg, który nie jest uzasadniony otwartymi oknami czy podmuch powietrza, który towarzyszyć może przejściu osoby, jednak jesteś w pokoju sam, może być to pierwszy znak obecności ducha.

Wytłumaczenie takiego stanu rzeczy jest proste, bowiem energia potrzebna duchowi do pojawienia się pobierana jest z otoczenia. Kolejnym dość często spotykanym zjawiskiem, które świadczyć może o duchu w naszym pokoju jest znikanie przedmiotów, a często także przenoszenie ich w inne miejsca. To, że nie możemy znaleźć kluczyków do samochodu, wcale nie musi oznaczać, że duch nam je zabrał. Jednak znalezienie ramki ze zdjęciami, czy pojedynczych zdjęć, które na co dzień mają swoje miejsce w albumie, na łóżku, czy na stole kuchennych, może dać nam do zrozumienia o czyjejś obecności w naszym pokoju. Warto zwrócić uwagę, co to za zdjęcia, być może duchem, jaki nas nawiedza, jest kimś nam bliskim, kto niedawno zmarł. Niepodważalnym dowodem na obecność ducha w pokoju jest jednak słyszenie kroków, zapachów, czy dźwięków, które nasilają się i słabną.

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły