Strona głównaRozrywkaIle kosztuje tatuaż na wardze? Czy boli? Ile się trzyma?

Ile kosztuje tatuaż na wardze? Czy boli? Ile się trzyma?

Obecnie tatuaże w miejscach takich jak twarz, ucho czy warga nie są już aż tak szokujące, jak jeszcze kilka lat temu. Żeby projekt dobrze prezentował się na naszym ciele, to najpierw trzeba za niego zapłacić – i to niemało, bo cena w przypadku tej branży ma znaczenie! Niestety, im lepszy tatuator, tym wyższa cena. Za satysfakcjonujący efekt końcowy odpowiadasz również Ty sam – prawidłowe dbanie o dziarkę po jej wykonaniu, ma również kluczowe znaczenie. Jak to wygląda w przypadku tak delikatnego miejsca, jakim są wargi? Czy tatuaż na wardze boli? Ile się trzyma? Jaka jest jego cena? Jeśli jesteś ciekawy, czy warto dziarać się w tym miejscu, to zapraszam do artykułu. 

Tatuaż na wardze – cena, czyli ile kosztuje?

Cena każdego tatuażu zależy od mnóstwa czynników. Jakich na przykład?

  • miejsca na ciele
  • doświadczenia tatuatora
  • stylu, w jakim chcesz mieć coś wytatuowane
  • wielkości tatuażu

Cena tatuażu w największej mierze jest uzależniona od osoby, która go robi. Są tatuatorzy, u których sesje zaczynają się od 1000 albo 2000 złotych – nie ważne jakiej wielkości chcesz projekt. Jednak są to oczywiście osoby, które od lat siedzą w branży i dzięki swojej renomie mogą sobie na to pozwolić. Minimalna cena za tatuaż u większości tatuażystów zaczyna się od około 200-300 złotych. 

Ile kosztuje tatuaż na wardze? Wargi są bardzo delikatnym miejsce, dlatego cena tatuażu w tym miejscu może nie być taka, jak na przykład cena za taki sam projekt, ale na dłoni – tatuator na pewno bardziej się namęczy, tworząc coś na ustach. 

To, ile kosztuje tatuaż na wardze, zależy również od tego, co chcesz na niej mieć – za prosty napis zapłacisz mniej niż za projekt w stylu np. mikro realizmu. W cenę tatuażu (jakiegokolwiek) jest także wliczona poprawka – większość tatuażystów określa własne zasady, na jakich je robi. Tatuaże na wardze niemal zawsze trzeba poprawić, żeby mocniej się utrwaliły – prawie że pewna poprawka, na pewno wpływa na cenę tatuażu na wardze. 

Biorąc pod uwagę wszystkie te kwestie, można uznać, że średnia cena tatuażu na wardze to około 300-600 złotych. Ceny utrzymania studiów tatuażu, czyli np. ogrzania ich, naświetlenia, zakupu materiałów – takich jak tusze, maszynki czy jednorazowe środki ochrony – poszły bardzo w górę, dlatego obecnie za tatuaże płaci się znacznie więcej niż jeszcze dwa lata temu. 

Czy tatuaż na wardze boli?

Wiele osób googluje, czy tatuaż na wardze boli. Jako że jest to bardzo delikatne miejsce, to proces tatuowania najprawdopodobniej nie będzie należał do najprzyjemniejszych. Jednak pamiętaj, że to czy tatuaż na wardze boli, w dużej mierze zależy od Twojego progu bólu. Są osoby, które nie mogły wytrzymać tatuowania w tym miejscu, ale są też takie, które porównały to do mocnego smyrania po wargach. 

Czy tatuaż na wardze znika? Ile się trzyma?

Ile się goi i ile się trzyma tatuaż na wardze? To zależy. Głównie od Twojego organizmu – u niektórych proces gojenia jest bardzo szybki, a u niektórych skóra długo dochodzi do siebie. Wargi są narażone na ciągły kontakt ze śliną, napojami i żywnością, dlatego proces gojenia dziarki w tym miejscu, jest dosyć utrudniony. Nie ma więc jednej odpowiedzi na to, ile się goi tatuaż na wardze – jeśli będziesz trzymać się szczegółowych zaleceń tatuażysty, to na pewno skrócisz czas regeneracji skóry. 

Czy tatuaż na wardze znika? Ile się trzyma? Jak już wcześniej wspominałam, tatuaż na wardze przeważnie trzeba poprawiać, żeby trzymał się dłużej. Z opinii osób, które mają dziarkę w tym miejscu wynika, że tatuaż po kilku latach niemal całkowicie znika. Nie ma się co dziwić – jest to miejsce, które jest narażone na ciągły kontakt z substancjami, które go rozmywają. Decydując się na dziarkę w tym miejscu, musisz liczyć się z tym, że nie będzie ona tak trwała, jak na przykład na żebrach, ramionach czy udach. Tatuaże na dłoniach, stopach czy wargach trzymają się chyba najkrócej.

Już wiesz, czy tatuaż na wardze znika, ile się goi i jaka jest jego cena – przynajmniej mniej więcej. Na wszystkie te pytania nie ma niestety określonych i pewnych odpowiedzi – wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności tatuatora i tego, jak będziesz dbać o tatuaż w tym miejscu. Daj znać, jeśli zdecydujesz się na dziarkę w tym miejscu – co sobie wytatuowałeś?

Sprawdź też:

Damian Kwaczyński
Damian Kwaczyński
Inżynier mechaniki, przyszły ojciec Julki.

Zobacz też

Prawda czy wyzwanie – pytania i wyzwania do gry

Gra towarzyska prawda czy wyzwanie może urozmaicić niejedno spotkanie w gronie przyjaciół. Ma niewiele...

Pytania i wyzwania do butelki. Mocne, hardkorowe pomysły

Pytania do gry w butelkę 18+ pojawią się już za chwilę, ale najpierw podzielmy...

Zalukaj – opinie. Pl, cc, tv, film – sprawdzamy wszystkie wersje

Jeśli często wieczorem masz ochotę obejrzeć jakiś film lub serial, szukasz filmu w telewizji...

Wymień swoje wady – co odpowiedzieć?

Rozmowy o pracę - jedni czują się podczas nich jak ryba w wodzie, a...

Hej chcesz coś z Avonu? O co chodzi z tym memem?

Wydaję mi się, że nie ma w naszym kraju osoby, która nie kojarzyłaby marki...

Czy High League można oglądać na dwóch urządzeniach?

High League to polska federacja MMA, która zajmuje się organizacją walk w systemie freak...

Podobne

Życzenia na rocznice ślubu – oryginalne, krótkie, najpiękniejsze, wzruszające, religijne

Co, zapomniało się? Doskonale wiemy, że nie kliknąłeś w ten artykuł, żeby umilić sobie...

Beko błąd e01, e02, e03 – jak usunąć błąd? Kody błędów, kasowanie błędów

Jest sobota, późne popołudnie, posprzątany cały dom, pranie się pierze w pralce. Zostało Ci...

Veldman – opinie. Co to za firma, gdzie produkcja. Opinie o producencie

Remonty – kto ich nie lubi? A raczej, kto nie lubi zapachu nowości i...